Skocz do zawartości

filip

Użytkownik
 • Liczba zawartości

  206
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez filip

 1. Witam potrzebuję zakupić z Białorusi drobną rzecz, dlatego poszukuję osoby która podjęła by się zorganizowania tego zakupu. Szczegóły na priv. Przypuszczam że jakiś drobny handel w miejscowościach przygranicznych Białorusini prowaszą.
 2. filip

  Kącik majsterkowicza.

  niestety nie mam pozytywnych wiadomości , odlewnia nie podejmie się odlewu takiego wałka ze względu jak orzekli specjaliści dużego prawdopodobieństwa wystąpienia wadliwych segmentów tego odlewu, co by powodowało nawet kilkakrotne ponowne, odlewy do końcowego sukcesu.
 3. filip

  Kącik majsterkowicza.

  W Radomiu jest taka odlewnia, w przyszłym tygodniu przejadę się do nich i dopytam jak w temacie
 4. filip

  Woskomat WAXO

  Kolego Borowy dla lepszego zrozumienia ataków kol. Karpackiego i robinhuuda proponuję prześledzić Ich wpisy w temacie innego cuda o nazwie ViteaApis. Tam znajdziesz prawie takie same inwektywy którymi Cię obdarzają z tym że były skierowane do mnie bo ośmieliłem się napisać o swoich wątpliwościach co do reklamowanego cudotwórstwa preparatu. Kol. Karpacki, robinhuud żenada , ja oddaję wam to forum , dużo zdrowia Wam życzę
 5. filip

  Jesienne spotkanie SPP Polanka

  Widząc że uczestnicy spotkania zapłacili za wykłady które przez to stały się ich własnością, chcąc być w porządku do nich nie próbowałem skorzystać z dostępu do transmisji. Jak to dalej się będzie rozwijać, nie wiem odpowiem za siebie nie mam ochoty wydać ponad 1 000 zł rocznie, aby zaliczyć się do elity
 6. filip

  Jesienne spotkanie SPP Polanka

  zadam retoryczne pytanie : ilu członków liczy SPP Polanka , a ilu uczestniczyło w spotkaniu i dlaczego tylko tylu ?
 7. filip

  Czy to polskie CCD?

  Ja tej warozy bym tak nie demonizował, a w okresie końca lata bardzo szybko możemy odczuć działania nosema cerane i ja bym ją przede wszystkim obwinił za puste ule pełne pokarmu.
 8. filip

  Czy to polskie CCD?

  cyt. " Otóż w tej wydalanej przez mszyce ,, spadzi ,, znajdują się składniki zapraw nasiennych zwalczających szkodniki wewnątrz łodygowe kukurydzy" co to za mszyce że nie działają na nich chemikaty stosowane w uprawie kukurydzy ??? dziwna teoria.
 9. robinhood naprawdę uważasz że statut który będzie miał zapisy regulujące wszystko to co piszesz poprawi sytuację jak za tym nie będą stać odpowiedni ludzie o niezłomnym charakterze, dla których dobro wspólne pszczelarstwa będzie podstawą działania. Ja uważam że nie od statutu / konstytucji , przykazań itd. / a od ludzi ich postawy moralnej zależy to co dzieje się w danej organizacji, wspólnocie, partii itd.
 10. dziwi mnie jedno, wypisujecie bajki pisząc że odpowiedni statut jakiejś organizacji w tym wypadku PZP zmieni sytuację w pszczelarstwie, dorośli ludzie a wierzą w bajki. Żaden statut nawet przedyskutowany przez wszystkich pszczelarzy i zakładający bardzo szczytne cele i ideały nic nie zmieni bo to tylko zapisane kartki papieru. Wszystko zależy od człowieka, jego postrzegania rzetelnego wykonywania obowiązków na stanowisku na które zgodził się kandydować i na które został wybrany. I tu jest problem bo do gremiów w jakimś zakresie władczych nie chcą kandydować w tym przypadku pszczelarze ideowi , o dużym autorytecie moralnym. Taka sytuacja nie dotyczy tylko pszczelarzy. Według mnie sytuację w PZP należy rozpatrywać całościowo bo zarząd , rada PZP to nie całe pszczelarstwo , a podstawą są koła pszczelarskie Miałem okazję uczestniczyć na zaproszenie kolegi w 2 zebraniach koła podczas którego oprócz spraw bieżących , przeprowadzane były również szkolenia przez wykładowców których nawet Polanka by się nie powstydziła opłaconych prawdopodobnie z funduszy koła, bo nie słyszałem żeby od pszczelarzy żądano zapłaty za uczestnictwo w szkoleniu. Według mnie to nie właźmy na podwórko sąsiada jak nas nie proszą.
 11. filip

  Jesienne spotkanie SPP Polanka

  czy wykłady będą transmitowane
 12. Według mnie choroba pszczelarstwa o której pisze robinhood rozpoczęła się z chwilą wprowadzenie dopłat z jednoczesnym pośrednictwem PZP w ich realizacji. Miniony czas pokazuje że mimo zmian personalnych i powstania nowych organizacji m.in naszej Polanki sytuacja zamiast się polepszać to według mnie jeszcze się pogarsza i to pod wieloma względami. Moim zdaniem całkowita likwidacja dopłat skutkowała by powrotem pszczelarstwa na właściwe tory te które pamiętają już nieliczni, kiedy to m.in. wspólnie budowaliśmy Dom Pszczelarza w Kamiannej.
 13. filip

  Sezon 2019

  dziś sprawdziłem co się dzieje w rodzinach, na 26 tylko w jednej nie było czerwia ale tylko chyba z braku matki, czerw od wygryzającego się do świeżo złożonych jaj, rekordzistka ma czerw na 5 ramkach 1/2 D. Gniazda 7 + 7 we wszystkich rodzinach bez względu na siłę.Teraz matki sobie odpoczną w izolatorach , a pokarm w niektórych trzeba uzupełnić z magazynku.
 14. Z całym szacunkiem kol. Czesławie nie bardzo rozumie "że bardzo mała ilość użytkowników, członków Polanki zadbała o dostęp do tej części forum" , jak się robi projekt do do końca, a nie na jakieś "zadbanie", czy może czapkowanie bo na to wygląda.
 15. filip

  Z czym do ula

  rozumiem że chcesz wewnątrz korpusu zabezpieczyć styropian, możesz zastosować folię aluminiową samoprzylepną. Ja stosuję blachę aluminiową z drukarni.
 16. filip

  Nie moja bajka warroza .

  stosowałem własnej produkcji w/g receptury argentyńskiej. Po wyjęciu pasków we wrześniu kontrola w 6 losowo wybranych rodzinach bez czerwia ( matki w izolatorach od 25 sierpnia) z użyciem 70% alkoholu wykazała w dwu próbkach po 1 osobniku w czterech 0. Jednak kontrolne odymianie na początku listopada również w 6 rodzinach wykazało że pasożyta sobie nanosiły. W każdej rodzinie były umieszczone 4 paski . jedyny mankament to woszczyna przy paskach jest pocieniona. Jak dla mnie ma to sens. Po 15 marca paski do uli.
 17. filip

  VitaeApis new

  cytat: No dobra, może jeszcze raz: "Według posiadanych przez nas opracowań naukowych efektem tych działań będzie wzrost zagrożenia dla funkcjonowania pasiek oraz degradacja populacji innych zapylaczy." baba o chlebie chłop, o niebie, albo odwrotnie
 18. filip

  VitaeApis new

  wychodzi na to że coś jest z nami nie tak skoro nie potrafimy przeczytać ze zrozumieniem kilku zdań, z tego wynika że w Polance zaczyna się pojawiać niepokojąca tendencja "my wiemy lepiej" . Obym się mylił
 19. filip

  VitaeApis new

  Zdaje się, że poniekąd uzasadniliście decyzje czemu posłuży kasa, którą dostaną pszczelarze w zamian za zamknięcie gęby z całym szacunkiem, ale takiej insynuacji się nie spodziewałem
 20. filip

  VitaeApis new

  po lekturze pisma pytam: już chroni czy należy to dopiero zbadać na koszt podatników, czy pozytywne ocena pszczelarzy nie wystarczy. Niezłe kwiatki
 21. filip

  VitaeApis new

  a w którym miejscu jest negacja i co jest negowane
 22. filip

  VitaeApis new

  jest istotna różnica między negacją , a wątpliwościami , wątpię stawiam pytania na które otrzymuję ( nie tylko ja) odpowiedzi w stylu z postu 419 czy 424, Cz to można uznać za udokumentowanie racji o które apeluje Pani Dyrektor
 23. filip

  VitaeApis new

  może będziesz łaskaw udowodnić cytując z moich wpisów w tym wątku te oskarżenia pod moim adresem które wytoczyłeś. Napiszę tylko to co napisałeś to po prostu brednie .
 24. filip

  VitaeApis new

  czy należy to rozumieć że osoby niby dyskredytujące produkt polecany przez niektórych Polankowiczów jako panaceum na wszystkie dolegliwości pszczół są nie mile widziane jako członkowie Stowarzyszenia Polanka, trudno. A tak nawiasem to na co go rekomendowała Polanka.
 25. trzeba zainstalować takie poidło aby pszczoły nie miały możliwości go zainfekować i jest na to prosty sposób, słoiki dowolnej pojemności , wieczka z otworami. Umieścić w dowolnym prawidle lub na kratownicy do góry dnem.
×
×
 • Dodaj nową pozycję...