Skocz do zawartości

filip

Użytkownik
 • Liczba zawartości

  203
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Informacje o profilu

 • Przynależność
  TAK
 • Zgoda
  Tak
 1. filip

  Woskomat WAXO

  Kolego Borowy dla lepszego zrozumienia ataków kol. Karpackiego i robinhuuda proponuję prześledzić Ich wpisy w temacie innego cuda o nazwie ViteaApis. Tam znajdziesz prawie takie same inwektywy którymi Cię obdarzają z tym że były skierowane do mnie bo ośmieliłem się napisać o swoich wątpliwościach co do reklamowanego cudotwórstwa preparatu. Kol. Karpacki, robinhuud żenada , ja oddaję wam to forum , dużo zdrowia Wam życzę
 2. filip

  Jesienne spotkanie SPP Polanka

  Widząc że uczestnicy spotkania zapłacili za wykłady które przez to stały się ich własnością, chcąc być w porządku do nich nie próbowałem skorzystać z dostępu do transmisji. Jak to dalej się będzie rozwijać, nie wiem odpowiem za siebie nie mam ochoty wydać ponad 1 000 zł rocznie, aby zaliczyć się do elity
 3. filip

  Jesienne spotkanie SPP Polanka

  zadam retoryczne pytanie : ilu członków liczy SPP Polanka , a ilu uczestniczyło w spotkaniu i dlaczego tylko tylu ?
 4. filip

  Czy to polskie CCD?

  Ja tej warozy bym tak nie demonizował, a w okresie końca lata bardzo szybko możemy odczuć działania nosema cerane i ja bym ją przede wszystkim obwinił za puste ule pełne pokarmu.
 5. filip

  Czy to polskie CCD?

  cyt. " Otóż w tej wydalanej przez mszyce ,, spadzi ,, znajdują się składniki zapraw nasiennych zwalczających szkodniki wewnątrz łodygowe kukurydzy" co to za mszyce że nie działają na nich chemikaty stosowane w uprawie kukurydzy ??? dziwna teoria.
 6. robinhood naprawdę uważasz że statut który będzie miał zapisy regulujące wszystko to co piszesz poprawi sytuację jak za tym nie będą stać odpowiedni ludzie o niezłomnym charakterze, dla których dobro wspólne pszczelarstwa będzie podstawą działania. Ja uważam że nie od statutu / konstytucji , przykazań itd. / a od ludzi ich postawy moralnej zależy to co dzieje się w danej organizacji, wspólnocie, partii itd.
 7. dziwi mnie jedno, wypisujecie bajki pisząc że odpowiedni statut jakiejś organizacji w tym wypadku PZP zmieni sytuację w pszczelarstwie, dorośli ludzie a wierzą w bajki. Żaden statut nawet przedyskutowany przez wszystkich pszczelarzy i zakładający bardzo szczytne cele i ideały nic nie zmieni bo to tylko zapisane kartki papieru. Wszystko zależy od człowieka, jego postrzegania rzetelnego wykonywania obowiązków na stanowisku na które zgodził się kandydować i na które został wybrany. I tu jest problem bo do gremiów w jakimś zakresie władczych nie chcą kandydować w tym przypadku pszczelarze ideowi , o dużym autorytecie moralnym. Taka sytuacja nie dotyczy tylko pszczelarzy. Według mnie sytuację w PZP należy rozpatrywać całościowo bo zarząd , rada PZP to nie całe pszczelarstwo , a podstawą są koła pszczelarskie Miałem okazję uczestniczyć na zaproszenie kolegi w 2 zebraniach koła podczas którego oprócz spraw bieżących , przeprowadzane były również szkolenia przez wykładowców których nawet Polanka by się nie powstydziła opłaconych prawdopodobnie z funduszy koła, bo nie słyszałem żeby od pszczelarzy żądano zapłaty za uczestnictwo w szkoleniu. Według mnie to nie właźmy na podwórko sąsiada jak nas nie proszą.
 8. filip

  Jesienne spotkanie SPP Polanka

  czy wykłady będą transmitowane
 9. Według mnie choroba pszczelarstwa o której pisze robinhood rozpoczęła się z chwilą wprowadzenie dopłat z jednoczesnym pośrednictwem PZP w ich realizacji. Miniony czas pokazuje że mimo zmian personalnych i powstania nowych organizacji m.in naszej Polanki sytuacja zamiast się polepszać to według mnie jeszcze się pogarsza i to pod wieloma względami. Moim zdaniem całkowita likwidacja dopłat skutkowała by powrotem pszczelarstwa na właściwe tory te które pamiętają już nieliczni, kiedy to m.in. wspólnie budowaliśmy Dom Pszczelarza w Kamiannej.
 10. filip

  Sezon 2019

  dziś sprawdziłem co się dzieje w rodzinach, na 26 tylko w jednej nie było czerwia ale tylko chyba z braku matki, czerw od wygryzającego się do świeżo złożonych jaj, rekordzistka ma czerw na 5 ramkach 1/2 D. Gniazda 7 + 7 we wszystkich rodzinach bez względu na siłę.Teraz matki sobie odpoczną w izolatorach , a pokarm w niektórych trzeba uzupełnić z magazynku.
 11. Z całym szacunkiem kol. Czesławie nie bardzo rozumie "że bardzo mała ilość użytkowników, członków Polanki zadbała o dostęp do tej części forum" , jak się robi projekt do do końca, a nie na jakieś "zadbanie", czy może czapkowanie bo na to wygląda.
 12. filip

  Z czym do ula

  rozumiem że chcesz wewnątrz korpusu zabezpieczyć styropian, możesz zastosować folię aluminiową samoprzylepną. Ja stosuję blachę aluminiową z drukarni.
 13. filip

  Nie moja bajka warroza .

  stosowałem własnej produkcji w/g receptury argentyńskiej. Po wyjęciu pasków we wrześniu kontrola w 6 losowo wybranych rodzinach bez czerwia ( matki w izolatorach od 25 sierpnia) z użyciem 70% alkoholu wykazała w dwu próbkach po 1 osobniku w czterech 0. Jednak kontrolne odymianie na początku listopada również w 6 rodzinach wykazało że pasożyta sobie nanosiły. W każdej rodzinie były umieszczone 4 paski . jedyny mankament to woszczyna przy paskach jest pocieniona. Jak dla mnie ma to sens. Po 15 marca paski do uli.
 14. filip

  VitaeApis new

  cytat: No dobra, może jeszcze raz: "Według posiadanych przez nas opracowań naukowych efektem tych działań będzie wzrost zagrożenia dla funkcjonowania pasiek oraz degradacja populacji innych zapylaczy." baba o chlebie chłop, o niebie, albo odwrotnie
 15. filip

  VitaeApis new

  wychodzi na to że coś jest z nami nie tak skoro nie potrafimy przeczytać ze zrozumieniem kilku zdań, z tego wynika że w Polance zaczyna się pojawiać niepokojąca tendencja "my wiemy lepiej" . Obym się mylił
×
×
 • Dodaj nową pozycję...