Skocz do zawartości
Karpacki

Wiosenne prace w pasiece 2018

Rekomendowane odpowiedzi

Trochę jakoby w nawiązaniu do pogody trwającej w czasie naszego spotkania w Puławach, chciał bym pokazać kolegom, którzy po powrocie podobno ostro wzięli się za prace w pasiece, że niestety u nas prace te jak dotąd polegają głownie na odśnieżaniu posesji i utrzymywaniu ognia w piecach tak aby w domu szło wytrzymać. Od powrotu do domu w niedzielę po południu, cały czas śnieg pada , a temperatura grubo poniżej zera. W załączeniu kilka zdjęć wykonanych przed kilkunastoma minutami.

94249995031288799050.jpg

48376997912343207896.jpg

39978705890973223986.jpg

 

A tym samochodem wczoraj byłem w mieście na zakupach.

 

93554754233813375334.jpg

 

Powyższe zdjęcia dedykuję tym wszystkim, którzy w rozmowach chwalą się , jakie prace już wykonali w pasiekach. Mogę tylko powiedzieć , że szczerze im zazdroszczę. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładnie tam... choć chciałoby się wiosny.

Ale cóż, trzeba poczekać.

Miejmy nadzieję, że pszczoły to dobrze zniosą...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość marbert

To samo u mnie.

I o zgrozo tak ma być do końca miesiąca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No proszę, a moje co prawda latały i niektóre pyłek przynosiły ale nadal (podobnie jak przy poprzednim ociepleniu) nie korzystały z poidła, choć co roku je lubią, bo nad pływakiem wisi lampa na podczerwień, która je dogrzewa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No proszę, a moje co prawda latały i niektóre pyłek przynosiły ale nadal (podobnie jak przy poprzednim ociepleniu) nie korzystały z poidła, choć co roku je lubią, bo nad pływakiem wisi lampa na podczerwień, która je dogrzewa.

Bo czują jeszcze bidę i jest pewnie mało czerwiu .

U mnie czerwiu mniej jak w tamtym roku a zapas jest :mellow:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mało co kwitnie... zimno, noce mroźne. Powoli się rodziny zbierają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobiło się bardzo ciepło, pszczoły nosiły bardzo dużo pyłku, teraz noszą mniej. Zajrzałem do rodzin. No i niespodzianka. Matki kaukaskie po prostu ograniczone w czerwieniu, bo wszystkie wolne komórki założone nektarem lub pyłkiem. Wczoraj między czerw upchałem im ramki z suszem, aby matka miała gdzie czerwić, ale dzisiaj wszystko zalane nakropem. U krainek nieco lepiej, bo pszczoły mniej rozrzucają ten nakrop, tzn. gromadzą go początkowo nieco więcej w komórkach, dzięki czemu matkom udało się w dziwnych miejscach na różnych plastrach znaleźć po kilkadziesiąt wolnych komórek. Jeszcze mało młodych pszczół, więc z nadstawkami muszę poczekać. Dawno nie miałem tyle nakropu o tej porze, z reguły było go czuć aspiryną, teraz tego zapachu nie czuję...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Matki kaukaskie po prostu ograniczone w czerwieniu, bo wszystkie wolne komórki założone nektarem lub pyłkiem.

 

Mam ochotę na kilka kaukazów,  jak sie sprawują w F1+ 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 Matki kaukaskie po prostu ograniczone w czerwieniu, bo wszystkie wolne komórki założone nektarem lub pyłkiem.

 

Mam ochotę na kilka kaukazów,  jak sie sprawują w F1+ 

Nie mam dużego doświadczenia z pszczołami kaukaskimi. To co mam w ulach to córki jednodniówki Woźnicy unasienionej lokalnymi trutniami. Wtedy fruwały tu głównie Sklenary H47, ale co wybrały matki - trudno orzec. Tak, czy owak jestem zadowolony z tej mieszanki. Pszczoły łagodne, rodziny silne, nie potrzebuję do nich podkurzacza... Czy tak będzie w dalszych pokoleniach? Nie wiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

×
×
  • Dodaj nową pozycję...