Skocz do zawartości
an500

Instynkt Higieniczny

74 postów w tym temacie

Rekomendowane odpowiedzi

 

Gdybyś na tych zdjęciach zaznaczył obszar, gdzie larwy zostały wcześniej dla testu zabite, to zdjęcie miałoby postulowaną wartośćâŚ

Napisałem że wina węzy .

 

Jeżeli mówisz o rozstrzelonym czerwiu w kontekście winy zapapranej węzy, to powinno to być widoczne jednakowo po obu stronach tego samego plastra, którego komórki mają przecież te same denka.

Ale nie tą samą stronę  ;) . Jak pisałem dyskusja na inny temat ,tutaj winna była węza na 100% ,sytuacja miała miejsce tylko na nowych ramkach z tą węzą .A ja sprawdzając  pozostały czerw pod zasklepem nie zastałem  ani jednej martwej larwy czy poczwarki . Dlatego uważam że moje rodziny ten instynk higieniczny mają dobry .Prawdziwego testu nie robiłem .Przyznam że jak pierwszy raz to zobaczyłem to się mi ciepło zrobiło :huh:.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście, masz rację. Ja nie mam zupełnie pojęcia skąd się bierze matka w statystycznym odkładzie :D .

Muszę się poduczyćâŚPomożesz?

 

Mam wrażenie ze Twoje pszczelarstwo jest czysto teoretyczne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To forum jest na tyle pojemne, że pomieści i takiego praktyka jak Ty i takiego teoretyka jak ja. Twoją opinię rejestruję, ale się nią zupełnie nie przejmuję. Nie jesteś liczącym się środowiskiem opiniotwórzcym, a ja mam wiele opinii o sobie do wyboru.

Uważaj, by admin nie uznał, że bardziej przejmujesz się mną, niż temetem wątku.

Co z przyszłym występem w panelu Kolego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Większość pszczół w Polsce ma prawidłowy instynkt higieniczny  i nie ma o czym gadać bo tak jakbyśmy gadali, że dziewczyna zajdzie w ciąże i za mniej więcej dziewięć miesięcy urodzi. Mam te plastikowe testery przykładane na ramkę w celu podziourkowania czerwiu. Stosowałem je. Wieczorem akcja - rano nic nie ma. Nidzie nic, w całym uli ani na dennicy. Kolejny gadżet aby sprzedać i zarobić. Pszczelarz widzi pszczoły przede wszystkim na wylotu. Jeśli jest ok = to jest.

 

W Polsce już nie ma tych załóżmy niehigniecznych pszczół. Nastąpiło nieszańcowanie genetyczne i jest ok.

Nie ma bliskiego pokrewieństwa, Dzięki byłemu Prezesowi Polskiego Związku Pszczelarskiego  Tadeuszowi Sabatowi, zaprzestano rozsyłaniu w Polskę matek unasiennionych sztucznie trutniami z łapanki bez sprowadzonego czerwienia a nawet nieunasiennionych jako unasiennionych bez sprawdzonego czerwienia. NA DOTACJE ZA GROSZE

Z tego co widać mamy już w Polsce znieszańcowane pszczoły, które z reguły dobrze sobie radzą. Swiadczy o tym coraz większa rzesza pszczelarzy. Badać można, dziurkować czerw można, obserwować można.,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Polbart napisał:

 

Dzięki byłemu Prezesowi Polskiego Związku Pszczelarskiego  Tadeuszowi Sabatowi, zaprzestano rozsyłaniu w Polskę matek unasiennionych sztucznie trutniami z łapanki bez sprowadzonego czerwienia a nawet nieunasiennionych jako unasiennionych bez sprawdzonego czerwienia. NA DOTACJE ZA GROSZE

 

Lechu, ziomalu mój kochany (jak sobie już mamy walić knajacko po imieniu), czy może wiesz, kto zezwolił na ten posprzątany przez Sabata burdel ponownie, jak Go zabrakło?

 Waldemar Kudła?

 Pytałem go o to ostatnio osobiście i był szczerze zaskoczony. Sprawdź te poniższe aktualne oferty. Mamusie inseminowane spermą z miksera bez sprawdzania czerwienia w ofercie prawie wszystkich. Cena 40-80 zł.

Nie za długo siedziałeś na Ukrainie?âŚ

 

http://kolo-pszczelarzy.pl/oferty-dotacyjne-na-matki-i-odklady-pszczele-na-2017r/

 

Sugerujesz, że jako niezastępowalny, Tadeusz Sabat powinien wrócić i okiełznać rozbisurmanionych hodowców? Też czasami mi się po nim trzęsie łza na rzęsie :) .

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lesiutku, Skarbie, widzę, że jak piskorz uchylasz się jako hodowca od zajęcia stanowiska w sprawie refundacji zakupu matek użytkowych inseminowanych mixem przypadkowych sperm, a sam mix traktujesz jako panaceum na wszystkie problemy hodowlane.

Fajniutka ta Twoja rubaszna zasłoneczka dymna :) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość marbert

robinie

Uważam iż Leszek Stępień zwany Polbartem ma rację z tym miksem.

To jest dowiedzione. A twe "narodowe" przekonania w tym względzie, uważam za niewłaściwe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość marbert

Uwaga jest taka że po sanatorium mej żony byłej. Została byłą.

A DNA dzieci nie robiłem bo je kocham. Wykształciłem sam trójkę.Z czwórki. pierwszy razem.

 

Taka więc interpretacja jest. Oj taka jaka jest.

 

W tym względzie miałem Cię robinie za poważniejszego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

robinie

Uważam iż Leszek Stępień zwany Polbartem ma rację z tym miksem.

To jest dowiedzione.

 

Jak tak mówisz, to chyba masz dowody. Postaraj się marbercie przekonać nie mnie, a tych patałachów z Europejskiego Banku Spermy, że robią krzywdę ludzkości nie unasieniając matek miksem sperm i dlatego rodzą się nam kaleki. Gdyby zastosowali mix sperm z krajów UE i spoza UE, urodził by się nam żółty, piękny, zdrowiutki buckfaścik. Chociaż szkoła wołomińska mówi, że takie rozumowanie jest nieuprawnione i ile byś sperm nie zmiksował, to zapładnia skutecznie tylko jeden, ten najszybszy plemnik. Z tego wynika dla pań, że buckfaścika można mieć tylko z szybkim Chińczykiem. Widocznie przyjemniej jest matkom w trosce o zdrowie potomstwa zmieniać często partnerów bez wiedzy męża, niż bawić się jednorazowo pod kołdrą z mikserem. Matki i ich troskę o zdrowie przyszłych pokoleń trzeba zrozumieć :wub: . Tym zdaje się przejawia u nas instynkt higienicznyâŚ

 

https://www.europeanspermbank.com/pl/?gclid=CjwKCAiAlL_UBRBoEiwAXKgW55d2ddGvNtUxEGOzQ-kRMVZRkOLwX7iqNZaPd1qH-srTEz5Oqp_KcxoCIeoQAvD_BwE

By mieć zdrowego dzidziusia, nie trzeba wysyłać żony do sanatorium. Nie piszą tu o inseminacji miksem, ale pewnie jest droższa. Za to dzidziuś zdrowszy. No i trzeba by dodatkowo kupić ten mikser. A może Polbart pożyczy?

https://www.europeanspermbank.com/pl/how-it-works/home-insemination.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem i nie męcz się, moje teksty są trudne. Nie jesteś jeszcze gotowy, by analizować pod kątem DNA swe drzewo genealogiczne.

Nie piszę dla każdego :) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość daro

Do pepee  z Bożej łaski nam panującego moderatora -

 

Jak tak mówisz, to chyba masz dowody. Postaraj się marbercie przekonać nie mnie, a tych patałachów z Europejskiego Banku Spermy, że robią krzywdę ludzkości nie unasieniając matek miksem sperm i dlatego rodzą się nam kaleki. Gdyby zastosowali mix sperm z krajów UE i spoza UE, urodził by się nam żółty, piękny, zdrowiutki buckfaścik. Chociaż szkoła wołomińska mówi, że takie rozumowanie jest nieuprawnione i ile byś sperm nie zmiksował, to zapładnia skutecznie tylko jeden, ten najszybszy plemnik. Z tego wynika dla pań, że buckfaścika można mieć tylko z szybkim Chińczykiem. Widocznie przyjemniej jest matkom w trosce o zdrowie potomstwa zmieniać często partnerów bez wiedzy męża, niż bawić się jednorazowo pod kołdrą z mikserem. Matki i ich troskę o zdrowie przyszłych pokoleń trzeba zrozumieć :wub: . Tym zdaje się przejawia u nas instynkt higienicznyâŚ

Jeśli to jest zgodne z tematem to nie wyprowadzaj konia z robinem na strych bo się Centaurusowi poskarżę.

 

Za cholere nie wiem o co Ci chodzi, a staram sie dłuższa chwile to rozgryźć.

Borowy - tak to jest jak Pan Bóg zabrał możliwości a zostawił chęci . Chciało by się ale nie ma czym , nie ma z kim ( no bo kto z pojebem wytrzyma ) i nie ma jakiejś która choć by słuchała .Siedzi się w chałupie,  sąsiedzi mendę  z dala omijają to choć tu pokaże światu jaki on  - ,,mądry,,

Pszczół ma 5 uli = pszczelarz . Ma 5 cm = chłop , rozpieprzył samolot = lotnik , zapisał się do Partii = Czekista . Ot i  tak to trzeba tłumaczyć .

Rozpieprzyć nawet chory psychicznie potrafi , zbudować nie wielu.

Jako zupak wbite ma w łeb - jak nie nasze- rozwalić . Niczego więcej nie umie .Gdyby był żołnierzem pojechał by gdzieś na wojnę ,A że to gryzipiórek ze sztabu i długopis ogląda z 2 stron czy aby nie wystrzeli ,

siedzi więc frustrat przed komputerem i przy akceptacji wszystkich pisze co raz to nowe brednie.

Czepiał się Sabata że go zniszczy i co ? Jajco. Rzekomo składał doniesienie do prokuratury i co ? Jajco. Pochlebia sobie  że to on naprawił PZP i wywalił ze stołka. Idiota.

P.S. Boi się do Polanki zapisać bo jak by go wywalili to gdzie by poszedł .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uwaga poza tematem do usunięcia jak już zacznie się sprzątanie:

 

Bycie moderatorem forum nie jest łatwe i przyjemne.

.

Robin zaczął się w tym wątku rozmieniać na drobne, a daro wywalił z grubej rury.

Żeby aż tak się nie lubić i tak jawnie to okazywać ???

"to jest jak Pan Bóg zabrał możliwości a zostawił chęci" daro wcześniej czy później każdego to dopadnie taki nasz chłopów los.

Cóż to za zarzut? Że się zęby z wiekiem kruszą?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość daro

Jacku nie przekłada się swoich niemocy na cały świat.

Nikt nie obiecywał że będzie łatwo żyć . Jak żyć ? Najlepiej krótko.

Jam dorosły chłop i rozumiem niewdzięczną rolę moderatora ale wybiórczo tylko w wybiórczej.

Faktów się nie usuwa jak by nie były niewygodne ( jeśli są poparte dowodami ) . Nie zmienia się sensu wypowiedzi , czepia się słówek . Pozostawiając jednocześnie takie pierdoły , brednie jak powyższe wpisy robina. Na razie prośby moje o usunięcie mojego konta pozostają bez echa. Postaram się aby zostały spełnione.

Prześmiewa się z miksowania nasienia bo   naukowe badania mu się kojarzą i coś chce się powiedzieć nie mając odwagi. Głodnemu chleb na myśli .

Robin to tylko drobne , trzeba mieć klasę i format i ja też jej nie mam . Nie pretenduję do tego. Taka kanalia jest wygodna,  jej rękoma można wiele zrobić ale cierpi na tym i Polanka i rozmowy z tymi oplutymi.

Nie można budować wspólnoty np. podpierdzielając sąsiada że pędzi bimber albo że nie chodzi po pasach. Bycie kanalią budzi niechęć. Zawsze kibice się znajdą jak to robin dokłada tyle że nic z tego nie będzie oprócz dymu.

Zawsze Polanka będzie źle postrzegana ale żeby choć się zapisał.

Podobnie jak Mazguła biedny emeryt  ma tylko 2500 renty.

P.S. Co do kruszenia zębów , kruszą się i tygrysowi ale on zawsze rzuca się do gardła a nie nogawek.Tygrys zawsze będzie tygrysem a kundel kundlem. Osła samca nazywają ogierem  ............ ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przebieg dyskusji w tym wątku upewnia mnie, że hodowla i selekcja w Polsce pszczoły przy tym poziomie świadomości nie ma celu i sensu. Moje aluzje do genetyki ssaków okazały się dla niektórych za trudne i niezrozumiałe, a genetyka jest przecież jedna. Pocieszam się tym, że nie wszyscy pszczelarze tak myślą genetycznie, jak tu zaprezentowano. Miksujcie sobie spermy dalej. Powodzenia. Ciekawe, że żaden z antybucfaściarzy (analfabetów genetycznych?!) ze Śląska nie zabrał tu głosu. A może ta malownicza czereda dyskutantów wymiata z dyskusji nielicznych chętnych? Czym Panowie głośniej krzyczycie przeciwko mnie, tym macie większą rację, a poziom forum wznosi się niebotycznie. A ty daro, mordo ty moja, to już dostałeś jakiejś obsesji na moim tle. Tak dla twojej wiedzy to nie rozbiłem samolotu. Zatarł się silnik (z winy remontu w ZSRR), wysiadło sterowanie i musiałem z niego wysiąść 40 km przed lotniskiem. Zostałem za to wyróżniony. Napisz coś o tym, jak bohatersko walczyłeś z komuną siedząc w pierdlu w Płotach za dekownictwo i donoszenie na kolegów :D .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego,

Nie przeciwko Tobie, przynajmniej ja, a przeciwko bzdurnym poglądom.

Uzmyslow sobie ze czasem nie masz racji.

Na temat pszczol wiesz nie dużo- przykro mi to pisac, ale fakty sa faktami.

Napisalem w temacie obok, zapytalem kolegow - jak poznac buckfasta ?

Czekam na odpowiedz caly czas.

Trop sobie dalej przekrety, tu jestes dobry, byle w mniej metnej wodzie niz w Kielcach.

A udanego opuszczenia okretu gratuluje :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Na razie prośby moje o usunięcie mojego konta pozostają bez echa. Postaram się aby zostały spełnione..

.

P.S. Co do kruszenia zębów , kruszą się i tygrysowi ale on zawsze rzuca się do gardła a nie nogawek.Tygrys zawsze będzie tygrysem a kundel kundlem. Osła samca nazywają ogierem  ............ ;)

I oby tak dalej (bez echa) !

Postaraj się , a uznam, że masz wacianą d....e, jak miejska baba. Nie ja jedna tak pomyślę.

 

To jest ten problem, o który wcześniej wspomniałam.

Najpierw wojna....potem dezercja. Ładnie to tak? Przecież nie o instynkt samozachowawczy w tym wątku idzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość daro

Oj żadna wojna , z wiatrakami nie da się wojować podobnie jak z człowiekiem z brzytwą . Nie uciekam przed nikim .

Watek  zaiste , higiena zdrowia psychicznego by się przydała . 

Robin g. się znasz nawet na biologi pluskiew. Na mieszaniu i owszem ale g.. w przeręblu.

Nie rozumiesz to się nie odzywaj.

Te mieszanie nasienia było celem poprawy matek sztucznie unasiennionych . Moim zdaniem zawsze będą lepsze naturalnie. Sztuczne unasiennianie to podstawa hodowli .

Borowy już Ci napisałem - nie odróżnisz tej pszczoły i nikt inny też  . Co śmieszniej większość pszczelarzy krainki od kaukaskiej.

To jeden powód na nie. Dodam że pszczoła , idea,  była selekcji na cechy użytkowe nie fizjologiczne. Dlatego jak ktoś wali że i krainki cechy w f4 się rozszczepiają bredzi jak robin.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja to wiem, Daro, i nawet badanie skrzydel nic nie da.

Ja jadynie czekam na pszczelarzy śląskich zwolennikow tej metody zeby napisali, jak to prawo wprowadza w zycie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość daro

Z kaviorem ? Jakżeś takli mundry to oświeć nas idiotów. :o:blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

×
×
  • Dodaj nową pozycję...