Skocz do zawartości

Kavior

Użytkownik
 • Liczba zawartości

  68
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Informacje o profilu

 • Przynależność
  TAK
 • Zgoda
  Nie
 1. Na jodle nareszcie zaczęło kapać pierwszy raz w tym sezonie .Ci naśladowcy mają nikłe pojęcie o pszczołach ,a tym bardziej o spadzi .
 2. Kavior

  Czy na Forum nie ma usterki ?

  Forum jest zepsute i puste .Kod się nie wyświetla od dawien dawna .
 3. Widocznie nie taka bogata spadź jak ją malują na forum, bo pieluchy poszły by w ruch- przeciw otarciom . Za mało żądeł ,za dużo pracy i stresu.
 4. Kavior

  ULmonitor

  Zimno od połowy maja, cały czas deszcze i sporadycznie burze juz nawet nie liczę, ale od kwietnia to 40 dni to były deszczowe.trutnie wyrzucane były końcem maja z uli nawet przy zapasie 7ramek z miodem.Może w sierpniu przyjdzie lato i ciepłe parne noce kto wie:( http://www.tvp.pl/informacje-rolnicze/aktualnosci/praca-wre-jakw-ulu/38023379
 5. Kavior

  Co się dzieje w pasiece ?

  Popytaj normalnych pszczelarzy albo na innym forum jak to jest z tą spadzią. Spadź zaczyna sie Karpacki od 3 ton wzwyż ,a nie od 1 regałku słoiczków.
 6. Kavior

  Co się dzieje w pasiece ?

  Dupa a nie pszczelarz jestes na allegro kilku nadpszczelarzy rok w rok ma świeżą spadź jodłową i to bardzo mobilni są bo musza wedrować z pomorza czy mazur za pozytkiem. ::P:P a w ololicach 20 czerwca to pewnie lipa lekko zaspadziowała
 7. Kavior

  Co się dzieje w pasiece ?

  Na faktach z ostatnich dni .....Gdzies pod Pilskiem niektórzy sie spóźnili albo po prostu zbyt mało zapasów zostawili od maja, bo od połowy maja nie ma żadnego towarowego pożytku i rodziny już ledwo zipiały. Praktycznie rodziny nie do uratowania bo czerw wyrzucony i zjedzony ,a rodziny pewnie mocno osłabły to trzeba bedzie łączyć .To u nas w Bieszczadach jest tylko deko lepiej ,ale tylko deko bo syrop poszedł do uli po litrze . :P:P
 8. Kavior

  Co się dzieje w pasiece ?

  6-7 lipca jak sie nie zaczyna to nie bedzie w lipcu Jest szansa na rzut w połowie sierpnia,ale czy Baru masz takie stalowe nerwy i pszczoły czy dociągną do tego terminu ? Już siła nie ta co w maju 3 korpusy pszczoły jest ,ale bedzie ubywać bo czerwiu coraz mniej.
 9. Kavior

  Co się dzieje w pasiece ?

  Nowotarskie ,zakopiańskie ,Kęty ,Andrychów , żywieckie ,kilka miejscówek w Bieszczadach nie ma spadzi, pszczoły głodne albo za chwile będą jak kilka lip na krzyż ,a dużo rodzin. Świętokrzyskie-wiadomo tam co roku 200 kg z ula .Nowosądeckie tam to 1000 kg z ula, u karpackiego 1,5 miesiąca czasu i waga stoi w miejscu to jest spadź ? lipiec zapowiada się spadziowy :]
 10. Kavior

  Co się dzieje w pasiece ?

  Najlepszy sezon do unasieniania matek i jeden z najgorszych w miód. Pewnie niektórzy będą piać z radości bo ponad 800 krainek unasienionych od kwietnia,deszczu też było sporo .Od czerwca zimno ,deszcze i w dzień czasami po 8 stopni,a matki siedzą w ulikach i nie latają .Koniec udanego sezonu na matki ,czas zwijać zabawki .Miodu spadziowego zero w Bieszczadach jak do tej pory,ale za kilka dni zacznie lipa kwitnąć to jest jeszcze szansa.
 11. Kavior

  Co się dzieje w pasiece ?

  Zaprószenie pyłkiem to w krajach bloku wschodniego normalna rzecz. Jak się nie wybierze przed zimą części miodu to się na wiosnę i latem wybierze przy słoneczniku ,a tą spadź bogatą w tych lasach macie czy to tylko te kilka słoików na półce? Bo nie wiem czy jechać do wujka z pszczołami i postawić z 10 uli. Mam nadzieje ,że z głodu i ze zgnilca nie polecą
 12. Kavior

  World Bee Day - 20. V.

  Musi przybywać pszczelarzy i tych ton co oni naprodukują"niby" bo przecież realia są jakie są ,każdy kto ma chociaż 10 uli za stodołą wie jaki to ciężki kawałek chlebcia .300 kilku pszczelarzy w Polsce co mają powyżej 150 rodzin i z tym też różnie bywa raz jest 150 ,raz zostaje takiemu napaleńcowi 20 , ile mogą naprodukować? Jak jest spadź i mają pszczoły po zimie to raz na kilka lat wyjdą na plus . Za 3-4 lata będziemy potęgą w imporcie i eksporcie miodku.Urzędy skarbowe jak się nie interesują to znaczy ,że wszystko zgodnie z prawem:P Wyłudzenia podatku pewnie nie ma i lewych faktur na duże miliony, więc maluczkimi to się nie zajmują :
 13. Kavior

  World Bee Day - 20. V.

  Nawet 5% nie ma . Wszystko idzie tirami bo lepiej , szybciej i taniej rozładować, głównie mieszanina "wielokwiatu" za kilka złotych za kilogram.
 14. Kavior

  Pszczelarz Roku

  W drugim medal im. Księdza Jana Dzierżonia W pierwszym pewnie dotacja na kilka milionów:) w czwartym ,aż strach pomyśleć pewnie dotacja na 100 milionów .
×
×
 • Dodaj nową pozycję...