Bartek_K
Użytkownik-
Liczba zawartości
39 -
Rejestracja
-
Ostatnia wizyta
Informacje o profilu
-
Płeć
M
-
Lokalizacja
Okolice Radomia
-
Przynależność
TAK
-
Zgoda
Tak
Kontakt
-
Dane do pasieki
bartekkolacz@onet.eu
Ostatnie wizyty
563 wyświetleń profilu
-
czarg zareagował na odpowiedź w temacie: Kącik majsterkowicza.
-
Preferencje rolników do 40 roku życia to żadna nowość. W zdecydowanej większości dotychczasowych programów rolniczych wyżej punktowani byli młodzi rolnicy.
-
Zakup inwertów, cukru i ciast pszczelich
Bartek_K odpowiedział Marcin_K → na temat → Sprawy organizacyjne
Nigdy nie korzystałem z zakupu inwertu w ramach Polanki. Jak to wygląda organizacyjnie? Czy jeśli nie wpisałem się do powyższej ankiety, to czy jest szansa na zakup w ramach stowarzyszenia czy raczej organizować sobie zakup samemu? Czy cena jest znana? Uważam że warto kupić już teraz na jesienne karmienie, bo ceny pójdą na pewno do góry. Rolnicy mają podwyższone stawki kontraktacyjne za buraki z 28 euro/t do 34 euro/t, dodając do tego wzrost pozostałych kosztów produkcji to z pewnością jesienią będzie znacznie drożej. -
Dziękuję 👍
-
Czy faktury na zakup sprzętu mogą być opłacone kartą? Czy pozostaje wyłącznie przelew?
-
Pomocna wyszukiwarka aby sprawdzić czy otrzymaliśmy jakąś pomoc de minimis https://srpp.minrol.gov.pl/index.php?act=report Wystarczy wpisać swój PESEL.
-
Wtapiarka do węzy, na bazie zasilacza do oświetlenia Led przy meblach. Ważne, że wszystkie przewody są na stałe przykręcone i wystarczy ramkę z drutem i węzą przyłożyć do styczników. Kilka sekund i wtopione. Praca idzie bardzo sprawnie i nie mam już iskrzących przewodów prostownika.
-
Rozpoczął się nabór wniosków o dopłaty bezpośrednie i tym samym o dopłaty rolnosrodowiskowe. Zachęcam wszystkich pszczelarzy wysiewających rośliny miododajne do przystąpienia do programu rolnośrodowiskowego. Dzięki temu przy uprawie nostrzyka białego lub gryki można uzyskać dodatkowe dopłaty w kwocie 750zł/ha. O zasadach można przeczytać w moim artykule https://pasieka24.pl/index.php/pl-pl/pasieka-czasopismo-dla-pszczelarzy/171-pasieka-1-2019/1884-dodatkowe-wsparcie-dla-pszczelarzy W tym roku jest o tyle dobra sytuacja, że podejmowane zobowiązanie nie będzie 5 letnie, a tylko 2 letnie, więc jeśli komuś się nie spodoba to po 2 latach zrezygnuje bez konsekwencji. Oferuję pomoc przy sporzedzeniu niezbędnej dokumentacji. Osoby zainteresowane zapraszam do kontaktu bartekkolacz@onet.eu
-
Sama dopłata nie jest atrakcyjna ale należy mieć na uwadze że rolnicy posiadający powyżej 15 ha gruntów ornych muszą spełnić tzw obowiązek zazielenienie. Jednym ze sposobów jest Wysiew mieszanki miododajnej. Za sam fakt zasiania tej mieszanki Rolnik nie dostanie dodatkowych dopłat. Nie mylmy tego z dodatkową dopłata która przysługuje np do roślin wysokobiałkowych.
-
Może zarejestrować RHD pod warunkiem że w razie kontroli udowodni że ma odrębne gospodarstwo rolne. Najlepiej założyć odrębny numer producenta w arimr i niech żona też składa wniosek o dopłaty. Ja osobiście jestem na VAT a żona na ryczałcie. Mamy dwa odrębne gospodarstwa. Dodam że nie mamy rozdzielności majątkowej. W przeciwnym razie obroty dokonywane w ramach RHD będą musiały przejść przez rachunkowość VAT męża.
-
Witajcie, wrzucam moją skrzynkę narzędziową, może kogoś zainspiruję. Jakość wykonania pozostawia wiele do życzenia, ponieważ czopy wykonywałem pierwszy raz w życiu i w całości dłutem, ale ostatecznie wyszło znośnie. Wrzucam też kilka wymiarów, może komuś się przyda.
-
Osobiście jestem za spotkaniem w formie webinarium. Pracuję na co dzień w publicznym doradztwie rolnym i rocznie przeprowadzamy kilkadziesiąt szkoleń. W tym roku przestawiliśmy się na szkolenia internetowe. Obawy były spore, ale okazało się to dużym sukcesem. Zarówno uczestnicy jak i organizatorzy są zadowoleni. Należy mieć na uwadze, że nie każdy może się wyrwać z domu na takie spotkanie osobiście albo ze względów czasowych albo finansowych albo jednych i drugich. Może być też taka sytuacja że zainteresuje mnie tylko 1 wykład więc po co miałbym robić wyprawę przez pół Polski żeby posłuchać 45 min wykładu? Wtedy loguję się u siebie w fotelu i słucham tylko tego co mnie interesuje. Podstawą jest wybór odpowiedniej platformy internetowej aby szkolenie przebiegało bez zakłóceń technicznych oraz aby była możliwość sprawnego zadawania pytań. Podsumowując, jestem zdecydowanie na TAK za formą szkolenia online.
-
Czy orientuje się ktoś czy refundacji podlegają same stojaki pod ule? Firma produkuje wyłącznie stojaki, nie produkuje uli i innego sprzętu pszczelarskiego.
-
Aktualny katalog Łysonia to katalog 2019 https://lyson.com.pl/content/55-pobierz-materialy
-
To zależy jakiej wielkości ma być ta pasieka, jeśli chcesz mieć 3 ule na własne potrzeby to śmiało zakładaj, ale jeśli planujesz 20-30 to ja bym się na to nie porywał.
-
Atena zareagował na odpowiedź w temacie: Dopłata do nostrzyka białego i gryki
-
Gdyby ktoś miał pytania to można pisać bartekkolacz@onet.eu Można również pisać pytania na forum to od razu będę mógł odpowiedzieć dla szerszej grupy pszczelarzy. Przyznam się że sam namówiłem kilku rolników w okolicy którzy uprawiali pola "tylko dla dopłat"