Skocz do zawartości

hurriway

Użytkownik
 • Liczba zawartości

  21
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Informacje o profilu

 • Przynależność
  TAK
 • Zgoda
  Nie

Ostatnie wizyty

182 wyświetleń profilu
 1. hurriway

  Kącik majsterkowicza.

  Istnieje jeszcze opcja regulacji poprzez pedał się wymaga mechanicznego przerobienia pedału
 2. hurriway

  Kącik majsterkowicza.

  Jeśli chcesz żeby prędkość walców była regulowana poprzez pedał, to będzie ciężko. Tzn nie ciężko ale to wymaga wykonania układu pośredniego i go zaprojektowania bo trzeba przetłumaczyć rezystancje pedała na rezystancję w obiegu regulatora - tak to nazwijmy (zakładam ze nie ma dedykowanego pedału do regulatora, tylko myślisz o jakimś od np maszyny do szycia). Natomiast jeśli pedał będzie służył jako załącznik zero jedynkowy (a prędkość gdzieś regulowana osobno) to prosto i w sumie mógłbym Ci narysować schemat.
 3. hurriway

  Woskomat WAXO

  Nawet nie wspominajmy o jednostkach SI bo te jednostki mają odniesienie które można przedstawić w konkretnych liczbach odnoszących się do konkretnej rzeczy - to są rzeczy ilościowe. Waxo ma skale empiryczną/jakościową czyli taką jaką się wydaje autorowi na podstawie obserwacji i kompletnie może mieć się nijak do tego jak wosk wpływa na pszczoły ich rozwój etc. Żeby taką skalę stworzyć rzetelnie trzeba by przebadać wosk pod kątem każdej możliwości (dla kazdego dodatku jaki się może pojawić) w każdych możliwych stężeniach i dla każdej możliwości ich mieszaniny. Dodatkowo potem spróbować usystematyzować ich wpływ na pszczoły. Na razie nie można ustalić nawet co do wosku było dodane. Więc masz rację. Coś mierzy, pytanie co bo na pewno nie stricte jakość wosku. Może być tak że urządzenie przyzna skalę 8 punktów konkretnej partii wosku (gdzie 10 to najlepsza) a w praktyce dla pszczół się okaże że partia z oceną 6 jest lepsza- pszczoły lepiej odbudowują, jest mniej zamierającego czerwiu itd. W sytuacji kiedy nawet sterylizacja zaburza wynik pomiaru... to co tu więcej pisać. To urządzenie jest przydatne do selekcjonowania wosku pod tytułem skażony, nie skażony. Pod warunkiem ze autor wpadł na pomysł/uwzględnił jak uwzględnić proces sterylizacji wosku. Ale w sytuacji obecnego stanu rzeczy, kompletnie cały wosk poszedł by do wyrzucenia. Nawet jakby kosztowało połowę to dalej dla zwykłego kowalskiego to jest nieopłacalne. Nie wypowiadam się o producentach, bo jak widzisz pytał o zakup kowalski a nie producent. Choć nie trudno sobie wyobrazić że producent też nie byłby zainteresowany zakupem, być może z przyczyn zgoła odmiennych od kowalskiego.
 4. hurriway

  Woskomat WAXO

  Nigdzie nie napisałem ze służy do przetwarzania, dezynfekcji czy czegoś tam jeszcze, to po co ta uwaga ? Analiza to tu za duże słowo. Urządzenie nie podaje składu wosku, zawartości zafałszować etc. Tylko porównuje zachowanie wosku czystego do skażonego. Mając na uwadze że sterylizacja już zaburza tą ocenę która ma charakter bardziej zero jedynkowy niż nawet skalowy:Jest skażona próbka nie jest. To nawet pewnie nie jest wstanie ocenić czy wosk był zafałszowany czy został poddany sterylizacji któryś raz z rzędu. Za tą cenę pozostanie ciekawostką ale nie przez przepisy ale swoje możliwości. Każdy wosk w obrocie jest zafałszowany i do tego nie potrzebne jest urządzenie które mi to powie. Sens ma tylko obieg zamknięty. I wtedy nie potrzebujesz urządzenia za 19, bo jesteś pewny wtedy czystości wosku. A to urządzenie za każdym razem da wynik pozytywny na zafałszowanie - i nie za każdym razem słuszny (mając na uwadze sterylizacje). Ale jak ktoś chce kupić i posiadać jego sprawa.
 5. hurriway

  Woskomat WAXO

  I nic... Dobrze niech kosztuje 19 tys. I co to zmienia dla zwykłego Kowalskiego? Dalej jest duzzzzo za drogi na to co oferuję, bo nie oferuje praktycznie nic. W szczególności że czysty dziewiczy wosk po sterylizacji już zaczyna na nim źle wychodzić. Więc co komu udowodni to urządzenie. Za te pieniądze można uruchamiać własny obieg zamknięty na wałcach! ze sterylizacja i jeszcze pieniądze zostaną.
 6. hurriway

  Woskomat WAXO

  Gdzieś mi świta że kosztuje około 28 tys. Dalej chcesz kupić?;) Bez sensu lepiej w obieg zamknięty zainwestować
 7. hurriway

  Kącik majsterkowicza.

  zaczynamy zabawe https://zapodaj.net/plik-EubMX7Vumu
 8. hurriway

  Kącik majsterkowicza.

  jak osadzasz osie we walcach? Osie mają 14mm a na zdjęciu widać ze walce aluminiowe są puste w środku.
 9. hurriway

  Kącik majsterkowicza.

  Ciekawe czy zwykła banzega (piła taśmowa) by tego nie pociął
 10. hurriway

  Kącik majsterkowicza.

  Ciekawe. Tutaj film z działania walcy z postu wrzuconego wyżej. Działanie bardzo średnie. tego niestety nie da się wykonać bez pewnej precyzji. Ale miło zobaczyć ze kombinują.
 11. hurriway

  Kącik majsterkowicza.

  Obecnie nikomu nie zależy na tanich walcach do węzy - oprócz nielicznych kowalskich - których zdanie się nie liczy. Obecnie jesteśmy na poziomie technologicznym w którym maszyny cnc mogłyby robić takie zestawy bardzo tanio (warunek musiałby pracować w reżimie produkcyjnym a nie jednostkowym). Tylko komu na tym zależy. Nie ma aż tak wielkiego rynku zbytu. I takie walce są praktycznie bezawaryjne mogą służyć dziesiątki lat - a to jest też niewskazane z punktu widzenia zarobków. Dość ze stosunkowo niewiele sprzedasz, to jeszcze się to nie zepsuje. Ale sam jestem człowiekiem który takie walce prywatnie dla siebie robi. A tak z innej beczki. Napęd do miodarki który wykonalem
 12. Cześć, Potrzebuje kupić paski na warroze do dwóch uli które posiadam, a które są ode mnie ponad 600km. Z racji odległości nie mogę sobie pozwolić na wiadomo: izolacje matek etc etc. Potrzebuje pasków. Znalazłem dwa rodzaje dostępne u nas bez problemu poprzez portal aukcyjny to WAROŁOM oparty na tau-fluwalinant a drugi no Varofarm oparty na flumetrynie. Ktoś miał z nimi doświadczenie?
 13. hurriway

  Kącik majsterkowicza.

  Z mojego punktu widzenia istotnym nazwijmy to problemem jest długość walców. Przy 15 cm można obsługiwać jedynie ule pokroju 1/2 dadanta. Trochę mało, żeby było choć 20 cm. Walce są staliwne, jaka jest ich twardość po odlaniu ? (Oczywiście nie chodzi o konkretną wartość, a raczej orietacyjnie)- pytam z punktu widzenia obróbki, czy idzie to skrawac bez problemu czy muszą trafic po odlewie na rozhartowanie. Drugie pytanie, jak wygląda precyzja takiego odlewu - tzn bicie takiego walca to 0,1 mm? Czy bardziej w stronę 0,5mm?
 14. hurriway

  nosemoza i woda utleniona

  Cóż, właśnie o to pytam. Czy po leczeniu w rodzinach w których zastosowano wodę utleniona było widać objawy nosemozy. Albo może ktoś podawał chorej rodzinie i widział czy rodzina potem zbierała się do siły. A i właśnie jak stosowano tą wodę utleniona? Wiem że 2ml na litr syropu ale nie wiem jak dawkowano ten syrop. Niestety nie mam dostępu do tego artykułu.
 15. Cześć W 2013 roku ukazał się artykuł odnośnie stosowania wody utlenionej przy zwalczaniu nosemozy cerane. Chciałbym zapytać czy ktoś to stosował i może podzielić się z praktycznego podejścia czy to działa i faktycznie zwalcza nosemoze? Na sieci pojawia się parę wzmianek o tym na forach ale czuć pewien niedosyt w temacie - sporo hejtu i wiadomo dużo przemądrzania że H2O2 jest szkodliwy, ze rozbije jelita itp.
×
×
 • Dodaj nową pozycję...