Skocz do zawartości

hurriway

Użytkownik
 • Liczba zawartości

  26
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Informacje o profilu

 • Przynależność
  TAK
 • Zgoda
  Nie

Ostatnie wizyty

245 wyświetleń profilu
 1. hurriway

  Kącik majsterkowicza.

  Robinhuud jeszcze takie pytanie dotyczące żywicy. Czy próbowałeś zalewać/sklejać osnowę z osią/wałkiem przy pomocy żywicy epoksydowej?
 2. hurriway

  Kącik majsterkowicza.

  @robinhuud twój projekt wygląda już niesamowicie. Jestem pod wrażeniem tego co można zrobić przy odrobinie samozaparcia:) Mam pytanie do Ciebie. Jak drukowałeś walce z plastiku to też miałeś problem z tworzeniem się takich kropli jak na zdjęciu poniżej? https://zapodaj.net/plik-wcKZRV7P4u
 3. hurriway

  Kącik majsterkowicza.

  Wcześniej pisałeś że Ci nie wychodzi, tzn że jest za gruba. To jak?
 4. hurriway

  Kącik majsterkowicza.

  A takie jeszcze pytanie odnośnie walców plastikowych. Czy próbowałeś na drukowanych walcach walcowac z rozdzielaczem w postaci mydła z wodą? Były jakieś problemy z obklejaniem walców albo czymś innym?
 5. hurriway

  Kącik majsterkowicza.

  Wygląda to już bardzo profesjonalnie. Jaki według Ciebie jest najrozsądniejszy rozstęp między walcami grawerowanymi? Oraz co z walcami gładkimi co były wcześniej wykonane, dalej są w użyciu do równania płatków wosku? I w takim wypadku jaka jest grubość płatków które trafiają do walców? Pytam ponieważ widziałem na wcześniejszych stronach że początkowo ustawiałeś na 0,5 mm - co wydaje się trochę mało. Pisałeś też że obecnie węza ma 1mm grubości, co sugerowałoby że rozstęp między walcami to gdzieś około 1,2mm. Wole dopytać.
 6. hurriway

  Kącik majsterkowicza.

  Istnieje jeszcze opcja regulacji poprzez pedał się wymaga mechanicznego przerobienia pedału
 7. hurriway

  Kącik majsterkowicza.

  Jeśli chcesz żeby prędkość walców była regulowana poprzez pedał, to będzie ciężko. Tzn nie ciężko ale to wymaga wykonania układu pośredniego i go zaprojektowania bo trzeba przetłumaczyć rezystancje pedała na rezystancję w obiegu regulatora - tak to nazwijmy (zakładam ze nie ma dedykowanego pedału do regulatora, tylko myślisz o jakimś od np maszyny do szycia). Natomiast jeśli pedał będzie służył jako załącznik zero jedynkowy (a prędkość gdzieś regulowana osobno) to prosto i w sumie mógłbym Ci narysować schemat.
 8. hurriway

  Woskomat WAXO

  Nawet nie wspominajmy o jednostkach SI bo te jednostki mają odniesienie które można przedstawić w konkretnych liczbach odnoszących się do konkretnej rzeczy - to są rzeczy ilościowe. Waxo ma skale empiryczną/jakościową czyli taką jaką się wydaje autorowi na podstawie obserwacji i kompletnie może mieć się nijak do tego jak wosk wpływa na pszczoły ich rozwój etc. Żeby taką skalę stworzyć rzetelnie trzeba by przebadać wosk pod kątem każdej możliwości (dla kazdego dodatku jaki się może pojawić) w każdych możliwych stężeniach i dla każdej możliwości ich mieszaniny. Dodatkowo potem spróbować usystematyzować ich wpływ na pszczoły. Na razie nie można ustalić nawet co do wosku było dodane. Więc masz rację. Coś mierzy, pytanie co bo na pewno nie stricte jakość wosku. Może być tak że urządzenie przyzna skalę 8 punktów konkretnej partii wosku (gdzie 10 to najlepsza) a w praktyce dla pszczół się okaże że partia z oceną 6 jest lepsza- pszczoły lepiej odbudowują, jest mniej zamierającego czerwiu itd. W sytuacji kiedy nawet sterylizacja zaburza wynik pomiaru... to co tu więcej pisać. To urządzenie jest przydatne do selekcjonowania wosku pod tytułem skażony, nie skażony. Pod warunkiem ze autor wpadł na pomysł/uwzględnił jak uwzględnić proces sterylizacji wosku. Ale w sytuacji obecnego stanu rzeczy, kompletnie cały wosk poszedł by do wyrzucenia. Nawet jakby kosztowało połowę to dalej dla zwykłego kowalskiego to jest nieopłacalne. Nie wypowiadam się o producentach, bo jak widzisz pytał o zakup kowalski a nie producent. Choć nie trudno sobie wyobrazić że producent też nie byłby zainteresowany zakupem, być może z przyczyn zgoła odmiennych od kowalskiego.
 9. hurriway

  Woskomat WAXO

  Nigdzie nie napisałem ze służy do przetwarzania, dezynfekcji czy czegoś tam jeszcze, to po co ta uwaga ? Analiza to tu za duże słowo. Urządzenie nie podaje składu wosku, zawartości zafałszować etc. Tylko porównuje zachowanie wosku czystego do skażonego. Mając na uwadze że sterylizacja już zaburza tą ocenę która ma charakter bardziej zero jedynkowy niż nawet skalowy:Jest skażona próbka nie jest. To nawet pewnie nie jest wstanie ocenić czy wosk był zafałszowany czy został poddany sterylizacji któryś raz z rzędu. Za tą cenę pozostanie ciekawostką ale nie przez przepisy ale swoje możliwości. Każdy wosk w obrocie jest zafałszowany i do tego nie potrzebne jest urządzenie które mi to powie. Sens ma tylko obieg zamknięty. I wtedy nie potrzebujesz urządzenia za 19, bo jesteś pewny wtedy czystości wosku. A to urządzenie za każdym razem da wynik pozytywny na zafałszowanie - i nie za każdym razem słuszny (mając na uwadze sterylizacje). Ale jak ktoś chce kupić i posiadać jego sprawa.
 10. hurriway

  Woskomat WAXO

  I nic... Dobrze niech kosztuje 19 tys. I co to zmienia dla zwykłego Kowalskiego? Dalej jest duzzzzo za drogi na to co oferuję, bo nie oferuje praktycznie nic. W szczególności że czysty dziewiczy wosk po sterylizacji już zaczyna na nim źle wychodzić. Więc co komu udowodni to urządzenie. Za te pieniądze można uruchamiać własny obieg zamknięty na wałcach! ze sterylizacja i jeszcze pieniądze zostaną.
 11. hurriway

  Woskomat WAXO

  Gdzieś mi świta że kosztuje około 28 tys. Dalej chcesz kupić?;) Bez sensu lepiej w obieg zamknięty zainwestować
 12. hurriway

  Kącik majsterkowicza.

  zaczynamy zabawe https://zapodaj.net/plik-EubMX7Vumu
 13. hurriway

  Kącik majsterkowicza.

  jak osadzasz osie we walcach? Osie mają 14mm a na zdjęciu widać ze walce aluminiowe są puste w środku.
 14. hurriway

  Kącik majsterkowicza.

  Ciekawe czy zwykła banzega (piła taśmowa) by tego nie pociął
 15. hurriway

  Kącik majsterkowicza.

  Ciekawe. Tutaj film z działania walcy z postu wrzuconego wyżej. Działanie bardzo średnie. tego niestety nie da się wykonać bez pewnej precyzji. Ale miło zobaczyć ze kombinują.
×
×
 • Dodaj nową pozycję...