Skocz do zawartości
Piotr_S

Nowy moderator

112 postów w tym temacie

Rekomendowane odpowiedzi

5 godzin temu, Atena napisał:

  Mam TU jeszcze COŚ do załatwienia... podjąłem się i próbuję zrealizować.

Co ty Panie Ateno masz jeszcze "TU" do załatwienia?

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Do nowego/starego Pana Moderatora dwa pytania i jedna prośba:

1. Czy to prawda, że był Pan  (lub jeszcze jest) moderatorem prywatnego forum "Ambrozja", należącego do Prezydenta PZP Tadeusza Dylona?

2. Jakie fora pszczelarskie jeszcze Pan obsługuje poza forum SPP "Polanka" i jak jest Pan za tę pracę wynagradzany.

Proszę o rozszerzenie myśli z ostatniego postu i wyjaśnienie o co i o kogo Panu konkretnie chodzi cyt.:

"Tych kilku w żaden sposób nie widzi, iż zdominowało bez reszty pozostałych poprzez narzucenie swego przekazu innym. Czy to przez niczym niepohamowane cyniczne wyśmiewanie, deprecjonowanie, ordynarne kłamstwa, bezpardonowe ataki na osoby czy bratnie fora/instytucje ale i na członków własnej społeczności Forumowej"

Szczególnie interesują  mnie przykłady owych "ordynarnych kłamstw i bezpardoniowych ataków na osoby czy bratnie fora/instytucje". 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy co są przeciwko Moderatorowi powinni najpierw odpowiedzieć sobie na pytanie dlaczego tak mało osób pisze na tym Forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Baru nie chce mi odpowiedzieć na pytanie czy i gdzie na forum Ambrozja można poczytać o ziołomiodach. Bo wygląda na to, że nie wypada, lub nie można. Baru jest moderatorem Ambrozji, czyli pracownikiem jej prywatnego właściciela - Tadeusza Dylona. Baru jako drugi moderatot tej samej Ambrozji forsuje na forum Polanki sprawę ziołomiodów, bo na Ambrozji jako mode nie da rady? Przecież jako mode mógłby się starać u właściciela o zniżkę na banerek reklamowy o swoich ziołomiodach. To bardzo ciekawe, że na forum Polanki działają dwaj moderatorzy z Ambrozji. Być może na konkurencyjnym forum działają nieskoordynowanie i bez wskazówek swego szefa. Właściwym metodycznie postępowaniem byłoby uzyskanie oficjalnego stanowiska w sprawie ziołomiodów zarządu Polanki i Tadeusza Dylona. Mnie ziołomiody nie interesują, ale przyglądam się sprawie z dużym zaciekawieniem starając się nazywać rzeczy po imieniu. Czy kurnik z dwoma lisami w środku nadal jest kurnikiem? Sprawa ziołomiodów już nie raz skłóciła środowisko pszczelarzy. Raz nawet kiedyś z ich powodu jeden z byłych prezydentów dostał publicznie kopa w d.... Mi sprawa ziołomiodów wisi i powiewa. Nie jestem nimi zainteresowany, tylko się nimi interesuję dlatego, że skłócają środowisko. No i chyba wlazłem w pole ostrzału. Z drugiej strony martwię się o lDawida. Czy można być moderatorem na kilku forach (np jeszcze forum telefoniczne "Android" - każdy może wyguglać)? Czy nasz kolega wytrzyma taki ciężar? Cenię sobie opinię warrozy, ale nie jest on członkiem Polanki. Mojej Polanki. Najbardziej demokratycznej organizacji, gdzie można działać na forum nie rejestrując się (inaczej niż na Ambrozji). Szanowny lDawidzie. Przyjmij do wiadomości, że jestem człowiekiem kontaktowym, odpowiedzialnym i można się ze mną dogadać. Piszesz: Jest jeszcze jeden symptom czy prawidłowość: forum umiera, kiedy jego twarzą jest kilku/dwu aktywnych uczestników. Tych kilku w żaden sposób nie widzi, iż zdominowało bez reszty pozostałych poprzez narzucenie swego przekazu innym. Czy to przez niczym niepohamowane cyniczne wyśmiewanie, deprecjonowanie, ordynarne kłamstwa, bezpardonowe ataki na osoby czy bratnie fora/instytucje ale i na członków własnej społeczności Forumowej. Do tego przewrotne zapytania mające na celu legalne wprowadzenie tzw. Trollingu.  I to w imię jakiejś nieskrępowanej wolności, której nawet moderacja niepotrzebna.
Chcę Ci zwrócić uwagę, że prawo forumowe nie działa wstecz, a ty moderatorem jesteś od kilku dni. Pokaż mi moje aktualne wpisy z chamstwem, cyniczne , ordynarne itp. Zrobiłem za twojegp moderowania dwa wpisy, oba zrzuty ekranowe autorstwa twojego i baru. Aby sprawa się wyjaśniła i by dać forum Polanki odżyć, sam podejmuję decyzję urlopowania się na powiedzmy miesiąc. Zobaczymy czy forum odżyje i odetchnie beze mnie. Dziwię się zarządowi Polanki, że przekazuje kody do forum konkurencji, ale to nie moja sprawa. Dziwię się forumowiczom, że są takimi pierdołami, że tak łatwo zdominowałem ich.  Polowanie na karpackiego i robinhuuda uważam za otwarte. Darz Bór!
I jeszcze jeden drobiazg formalny ku uwadze Zarządu Polanki. Moderator nie członek Polanki oskarżanie mnie o "niczym niepohamowane cyniczne wyśmiewanie, deprecjonowanie, ordynarne kłamstwa, bezpardonowe ataki na osoby" . Stawia to nas oboje w niekomfortowej, niesymetrycznej pozycji. Nie mogę sporu z LDawidem rozstrzygnąć po dżentelmeńsku - przed sądem koleżeńskim Polanki. W Polsce pszczelarskiej aż wrze, ARiMR ciągle nic nie może i przekłada terminy, ODP w Łowiczu za tydzień - ważne ODP, jak żadne dotychczasowe. A na forum Polanki pierdu, pierdu - temat zastępczy o karpackim i robinhuudzie. Do usłyszenia za miesiąc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy, którzy są "za" nowym/starym moderatorem powinni sobie odpowiedzieć na pytanie dlaczego za poprzedniej kadencji Idawida jako Moderatora SPP "Polanka" tak mało osób pisało na tym Forum.

 

BTW -

Moderatorów Ci u nas dostatek:

https://forum.spp-polanka.org/staff/ 

(są wśród nich tacy którzy na forum nie logowali się od kilku lat). Jaka jest hierarchia moderatorska kto jest nadmoderatorem, kto moderatorem zwyczajnym, a kto tylko tytularnym w stanie spoczynku? Jak wśród gąszczu moderatorskiego pozycjonować nowego/starego moderatora Idawida?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, robinhuud napisał:

Cenię sobie opinię warrozy, ale nie jest on członkiem Polanki

Tak jak nie jest nim  #Czarg #pasiecznik (tylko z najbliższego otoczenia w tym wątku) jak wielu, wielu innych, a mający niezbywalne prawo do dyskusji. Do dyskusji ucywilizowanej a nie nakreślonej nieukrywaną agresją w stosunku do współdyskutantów. 

1 godzinę temu, robinhuud napisał:

Pokaż mi moje aktualne wpisy z chamstwem

kłamstwami/ insynuacjami ... wkleiłem tylko część wypowiedzi z innej lokalizacji forum, dostępnej dla uprawnionych ...

Cytat

krótka analiza i poguglanie naprowadziło mnie na pana L-dawida, byłego moderatora prywatnego forum "Ambrozji" Tadeusza Dylona - prezydenta PZP ...

No tak, to poniżej rzeczywiście kładzie na łopatki - nawet nie polemizuję - bo nie warto

1 godzinę temu, czarg napisał:

Wszyscy, którzy są "za" nowym/starym moderatorem powinni sobie odpowiedzieć na pytanie dlaczego za poprzedniej kadencji Idawida jako Moderatora SPP "Polanka" tak mało osób pisało na tym Forum.

Kończę zajmowanie się rzeczami, które nic nie wnoszą w rozwój TEGO Forum. Zabieram się za pracę na jego rzecz.

Howgh 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, czarg napisał:

Wszyscy, którzy są "za" nowym/starym moderatorem powinni sobie odpowiedzieć na pytanie dlaczego za poprzedniej kadencji Idawida jako Moderatora SPP "Polanka" tak mało osób pisało na tym Forum.

 

BTW -

Moderatorów Ci u nas dostatek:

https://forum.spp-polanka.org/staff/ 

(są wśród nich tacy którzy na forum nie logowali się od kilku lat). Jaka jest hierarchia moderatorska kto jest nadmoderatorem, kto moderatorem zwyczajnym, a kto tylko tytularnym w stanie spoczynku? Jak wśród gąszczu moderatorskiego pozycjonować nowego/starego moderatora Idawida?

 

Dobrą opinię można łatwo stracić  , a aby odzyskać ją niekiedy potrzeba lat , a nie kilku miesięcy. Na Ambrozji kiedyś działy się różne rzeczy , a dzisiaj według mnie jest jako taki porządek. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś na forum Ambrozji powstawały dziesiątki postów dziennie i logowały się setki użytkowników, dziś na nim ruch jest nieporównywalnie mały - więc kto ma tam robić bałagan?

Ja również zawieszam swoją działalność i pisanie na tym forum do odwołania. 

Nie godzę się by do edycji czy ocenzurowania jakiegokolwiek mojego postu miał prawo użytkownik iDawid.

 

Pozdrawiam 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pasiecznik, może jesteś jednym z tych "poszkodowanych"  ;)

Właściciel obecny Ambrozji wykazuje się wysokim poziomem kultury.

Zakazuje hejtu i polityki,dużo w dzisiejszych czasach? dużo.

Co do pytań robina, jego działalność jako wyrzuconego z PZP i działającego ciągle na szkodę tej organizacji uważam za wysoce szkodliwą Polance.

A jego wypowiedzi w innych miejscach w sieci za uwłaczające godności.

Temat ziołomiódów to odczarowywanie rzeczywistosci, Polanki

Wybaczcie, ale nie stać mnie więcej na owijanie gówna w bawełnę, czytaj "działalności adwresarzy"

Tyle dyskusji  zbędnej uważam, w tym temacie,, jak się poukłada możemy pogadać w realu.

P. S. Jak to jest że rozmawiając z Polankowiczami, osobiście lub telefonicznie nie ma "atmosfery z forum"????

Dwie rzeczywistości?

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ehh, nie wytrzymałem za długo, ale jeszcze gwoli wyjaśnienia.

8 godzin temu, baru napisał:

Pasiecznik, może jesteś jednym z tych "poszkodowanych"  ;)

I to jest ta wasza netykieta: pokój i dobro. Prowokacja zachęcająca do dalszej bezcelowej dyskusji.

8 godzin temu, baru napisał:

Co do pytań robina, jego działalność jako wyrzuconego z PZP i działającego ciągle na szkodę tej organizacji uważam za wysoce szkodliwą Polance.

Fakty, nazwiska, które podaje tutaj Robin w przypadku nie prawdziwości podlegają pod kodeks karny, pod wiele paragrafów. Choćby klasyczne zniesławienie.

Panie Robinie ile wyroków czy spraw w sądzie ma Pan z uwagi na nieuzasadnione działanie na szkodę PZP?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pasieczmik, sorry jak nie słusznie , ale  wiemy jak było na początku, jak było później, jak jest teraz.

Temat schodzi z moderatora na  mnie.

Milego dnia.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  A może by tak, ci co mając nieodpartą ochotę coś napisać, przyjmowali zasadę/regułę/pryncypium że TAK UJMĘ SWOJE "ZŁOTE MYŚLI" ABY  MODERATOR  NIE MIAŁ ZAJĘCIA???

   A niech będzie bezrobotny!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś mi wygląda na to że stare sarmackie przysłowie; "wśród wielu przyjaciół psy zająca zjadły"... zadziałało na niniejszym portalu.

Otóż wielu z głęboką troską zabierało głos  aby portal Polanki  błyszczał jak Wenus nad ranem, poziomem i zaangażowaniem w sprawy środowiska pszczelarskiego a nowy moderator ma czuwać by nikt nie uchybił zasadom etycznym i moralnym przyjętym jako kanony postępowania  w naszej Najjaśniejszej...

I co??? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj ... oj... proszę nie wszczynać dyskusji, która może być pożywką do kolejnego konfliktu. Takie działanie jest odpowiednio zdefiniowane. Forum to, ma być forum przyjaznym wszystkim bez wyjątku jego członkom.

Na kłamstwa, pomówienia, konfabulacje czy bezpodstawne oczernianie - zawsze będę reagował  tak, jak zareagowałem wcześniej. Publicznie - w miejscu, gdzie niegodne zachowanie miało miejsce. Nie stać mnie na czekanie po Sądach bo i sprawa nie tego kalibru. Magiczne słowo PRZEPRASZAM nikomu jeszcze nie zaszkodziło a wręcz - zbudowało.

A podpuszczanie Panie Leszku ... nie uchodzi pomimo tego, że ma Pan u mnie fory ... jeszcze :)

Dobra - idę dalej szukać, co by tu jeszcze w działaniu Forum usprawnić. A może Panowie i Panie zasugerują, czego brakuje, jakiej przydatnej w/g Was - użyteczności? Ja mam swoje typy ale Wasze zdanie/sugestie mogą być ciekawsze.

Zapraszam do wątku

Pozdrawiam ... Leszek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  I, od tego czasu NIKT NIE ZABRAŁ GŁOSU...

   Chętnie zapoznałbym się z oceną tych większych i wielkich na temat; na czym stoimy i dokąd zmierzamy... jako że mój, 10-ulowego amatora jest jak liść w listopadzie.

    Jak wieść, nie gminna a ekonomiczna pokazuje że ceny detaliczne cukru są tylko 2-3 x niższe od cen miodów w skupach!  Czyż nie jest to temat który winien, na czerwono trwać na TYM portalu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Warroza

Cieszy mnie, że jest nowy regulamin i będzie tu jakaś dbałość o netykietę ale...

Choć rozumiem, że danie regulaminu pod konsultacje przerodziłoby się pewnie w niemerytoryczne przerzucanie się wątpliwymi argumentami, to jednak warto moim zdaniem było dać choćby tydzień przed wprowadzeniem z zapytaniem czy ktoś nie chciałby czegoś dodać. A wziąć pod uwagę można było tylko merytoryczne sugestie, a resztę zignorować.

Moje uwagi:

2.3.  W pierwszym zdaniu brakuje słówka jest zdaje się. Nie mniej koniecznym jest.....

Moim zdaniem to jest wzajemnie sprzeczne. Albo jest dobrowolne albo koniecznie. ;) To raczej rejestracja jest dobrowolna.

Zajrzałem do swojego profilu. Ja nie mam tam nic uzupełnione. Nie wiem o jakie dane osobowe chodzi. Jest to zbyt ogólnie napisane.
Osobiście nie widzę potrzeby obowiązkowego podawania daty urodzin, a nawet zastanawiałbym się nad nazwiskiem. Sam pseudonim powinno wystarczyć. Ktoś może w nim podać swoje imię i nazwisko jeśli chce.
Do użytkownika, który łamie prawo swoimi postami (jeżeli o to chodzi) jest takie narzędzie jak permanentny ban. Oczywiście możne się logować wielokrotnie. Ale wtedy można zablokować jego IP.
Płeć, lokalizacja i zainteresowania powinny być dobrowolne.

2.4. Nie wiem o jaki mailing chodzi. Jeżeli tylko w ważnych sprawach: usunięcia konta, przeniesienia na innych serwer to ok. Ale jeżeli w sprawach np. handlowych, jakiś pytań czy ankiet to uważam, że powinna być możliwość wyboru czy się chce. Jestem przeciwny aby w sprawach handlowych było to konieczne na forum. Zwykle brak możliwości zrezygnowania z takiej funkcji podczas zakładania konta i później uciążliwość na skrzynce mejlowej kończy się u mnie rezygnacją z tej usługi jeżeli nie muszę z niej korzystać.

2.5. Nie do końca pasuje mi to zarządzenie, bo nie ma podane na jakiej licencji miało by to się odbywać. Jest możliwe, że autor mógłby sobie nie życzyć np. ingerencji w tekst lub udostępniania do celów komercyjnych. Uważam, że wykorzystywanie do biuletynu powinno się raczej odbywać za zgodą autora. W końcu wypowiedzi z forum nie są oficjalne i nieraz każdy z nas może coś palnąć, czego później by nie napisał. Ten zapis nie jest przychylny m.in. prawu do zapomnienia i dbałości o poszanowanie intencji autora.
 

2.6. Nie ma wcześniej napisane na jakiej zasadzie następuje usunięcie użytkownika więc informacja" "gdy konto zostało usunięte" nie wiem do czego się odnosi. Do jakiego zapisu.

3.6. , 3.7. Co to znaczy "absolutny zakaz" w kontekście innych zakazów z tego rozdziału? Czy w innych zakazach będą wyjątki od reguły, albo patrzenie przez palce?

3.10. Czy ten zapis będzie odpowiednio przestrzegany a to znaczy, czy moderacja będzie odpowiednio śledziła wszystkie poprawki? Pytam bo to jest sporo pracy i wymaga ciągłej uważności.

3.12 Dlaczego? A jeżeli notatka moderatorska łamie regulamin?

4.4, 4.6, 4.7. O tym jest już mowa w innych punktach. Moim zdaniem niepotrzebnie . regulamin powinien być możliwie krótki, spójny (na tyle ile można). W kolejnych zapisach można się odnieść po prostu do zapisu ograniczającego swobodę zamieszczania treści wszelakich w postach.

4.7. W treści posta już można? Rozmyślnie zakrytą nagość? Czyli nie ma nagości. Czy to aby nie przesada? Co to są prowokacyjne pozy?

6.1. Lanie wody. Znów powtarzanie zbliżonych zakazów i praw z innych zapisów.

6.5. "oraz postów sugerujących zachowanie, które pozwala na odniesienie jego autorowi jakichkolwiek korzyści." Czyli na przykład co? Nie bardzo rozumiem ten zapis.

6.6. Jak się usuwa to konto o którym mowa? Powinien być podany konkretny mejl np. Nie ma też napisane czy po usunięciu treści użytkownika znikają czy nie.

7.3. "Administratorzy oraz Moderatorzy nie są zobowiązani ściśle przestrzegać niniejszego
                      Regulaminu." LOL Jestem przeciwny takiemu zapisowi jako użytkownik forum.
"Mogą w szczególnych przypadkach pozwolić Użytkownikom, na lekkie 
                      nagięcie  Regulaminu.  " Słaby zapis. Jeżeli regulamin jest dobrze napisany, to nie ma potrzeby od niego odchodzić. Po za tym: co to są szczególne przypadki?

7.4. Jakie zadania?

8.2. "Moderatorzy mają prawo usunąć temat/ post nawet, jeśli w tym Regulaminie nie ma punktu
                       odpowiadającego za dane przewinienie" Niepotrzebne. Znów: trzeba napisać dobry regulamin, aby nie było takiej potrzeby.

Kary:
"Podważanie zaufania do osoby funkcyjnej" A dokładnie o co chodzi?

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Warroza
Cytat

2.4. 2.4. Nie wiem o jaki mailing chodzi. Jeżeli tylko w ważnych sprawach: usunięcia konta, przeniesienia na innych serwer to ok. Ale jeżeli w sprawach np. handlowych, jakiś pytań czy ankiet to uważam, że powinna być możliwość wyboru czy się chce. Jestem przeciwny aby w sprawach handlowych było to konieczne na forum. Zwykle brak możliwości zrezygnowania z takiej funkcji podczas zakładania konta i później uciążliwość na skrzynce mejlowej kończy się u mnie rezygnacją z tej usługi jeżeli nie muszę z niej korzystać.



A jeżeli już coś takiego jest w sprawach handlowych to zgodnie z dobrą praktyką, powinien być w mejlu widoczny jasno link do odsubskrybowania do automatu który obsługuje bazę danych. Czy takie coś jest?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drogi Panie -  jak napisałem w tym wątku

Cytat

... wchodzi w życie znacząco zmodyfikowany Regulamin Forum. Nie znaczy to wcale, że drastycznie odstąpiono od pierwotnej wersji - wręcz przeciwnie ... sam Regulamin otrzymał nową szatę graficzną w którą, ubrano dotychczasowe zapisy. Dodane zostały istotne elementy, których brakowało w dotychczasowej regulacji. Regulamin ten przygotowano także, pod ew. przyszłe modyfikacje Forum.

I tak - istotne zapisy (kościec) Regulaminu zaimplementowany został do obecnej postaci żywcem ... z dotychczasowego. Tak, że większość tychże - akceptował Pan podczas swojej rejestracji - 5 lat temu. Tu nic teraz nie zostało zmienione tym bardziej ... przeinterpretowane.

W dniu 17.09.2023 o 09:01, Warroza napisał:

Co to są prowokacyjne pozy?

Mam Panu tu i teraz tłumaczyć? Może lepiej na PW :P

W dniu 17.09.2023 o 09:01, Warroza napisał:

Lanie wody. Znów powtarzanie zbliżonych zakazów i praw z innych zapisów.

W/g Pana. Zamysł raczej klarowny zważywszy, na podział Regulaminu na oddzielne "moduły", które jednak tworzą zwięzłą całość.

W dniu 17.09.2023 o 09:01, Warroza napisał:

6.6. Jak się usuwa to konto

To już zakrawa na "czepialstwo" wszak ... "instrukcja" zawarta jest w tym samym pkt., który traktuje o ... :)

W dniu 17.09.2023 o 09:01, Warroza napisał:

Słaby zapis. Jeżeli regulamin jest dobrze napisany, to ...

Zarzuca mi Pan fuszerkę?  - Nie napisze się żadnego aktu prawnego, traktującego dowolne zagadnienie "0" / "1" (zero-jedynkowo). Nawet interpretując Dekalog, widzimy w nim furtki 😉 

Baaardzo trudno zawrzeć wszelkie możliwe i niemożliwe przypadki - mogące mieć wpływ na postrzeganie i ocenę przez nas zjawisk i zachowań - do których powinniśmy się odnieść. Dlatego nie można stawiać  Moderatora czy Użytkownika odpowiednio jako bezwzględnego ekonoma z pejczem czy z drugiej strony ... Użytkownika tylko czekającego na okazję ... "komu tu dowalić". Musi być dostępny pewien margines bezpiecznej dowolności interpretacji postaw. A dlaczego ma o tym marginesie decydować Moderacja? To już zawarte jest w kanonie postępowania tejże. Dalej - moderator też człowiek. Też się może mylić stąd ... dostępna procedura odwoławcza.

W dniu 17.09.2023 o 09:01, Warroza napisał:

7.4. Jakie zadania?

To pytanie padło na poważnie? Jeśli tak - odsyłam po odpowiedź do odpowiednich osób.

Pozdrawiam ... Leszek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Warroza



Nie trzeba właśnie opisywać każdych możliwych przypadków. To zbędne. Już samo powołanie się na netykietę wyjaśnia wiele jak w poprzednim regulaminie. Trzeba po prostu konsekwentnie to stosować.

Dyskutujemy o aktualnym regulaminie a nie o poprzednim więc do tego się nie odniosę co i jak było 5 lat temu, ale tak. Poprzedni regulamin mi bardziej odpowiadał. A ten nowy został odgórnie narzucony starym użytkownikom bez konsultacji.  Jest niejasny i zawiera według mnie wątpliwe zapisy, niepotrzebnie próbuje być zbyt szczegółowy w tym co jest niejasne i możliwe do dowolnej interpretacji. Owszem wydaje się niedopracowany według mojej opinii. Tak jakby był pisany na kolanie. Tym bardziej, że administracja i moderacja nie musi stosować się do regulaminu za który sama odpowiada. Taki punkt mi zupełnie nie odpowiada. Chyba, że taka jest intencja autora. Ale wtedy też mi to nie odpowiada. Pierwszy raz się spotykam z takim zapisem na forum internetowym.

Czy ten regulamin był konsultowany z administracją. Z jakimś kilkuosobowym gronem np. zarządem Polanki? Czy ktoś nad nim głosował przy podejmowaniu decyzji?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
40 minut temu, Warroza napisał:

Dyskutujemy o aktualnym regulaminie a nie o poprzednim więc do tego się nie odniosę

Tylko w tym szkopuł, że jak wcześniej wskazywałem ...

55 minut temu, ldawid napisał:

... istotne zapisy (kościec) Regulaminu zaimplementowany został do obecnej postaci żywcem ... z dotychczasowego.

dostępnego na Forum w tym samym miejscu od 2015r.

40 minut temu, Warroza napisał:

... administracja i moderacja nie musi stosować się do regulaminu za który sama odpowiada.

Przy subtelnej różnicy w przekazie Pańskim i obowiązującym Regulaminem:

Cytat

7.3. Administratorzy oraz Moderatorzy nie są zobowiązani ściśle przestrzegać niniejszego
                      Regulaminu.  Mogą w szczególnych przypadkach pozwolić Użytkownikom, na lekkie 
                      nagięcie  Regulaminu
.      

Mamy tu ukłon w kierunku Użytkownika :)

Czy naprawdę musimy rozbierać każdy pkt Regulaminu, na czynniki pierwsze? Czy tak trudno złapać kontekst wypowiedzi - założenia, które legło u podstaw chociażby tego pkt. Regulaminu?

40 minut temu, Warroza napisał:

Pierwszy raz się spotykam z takim zapisem na forum internetowym.

Nie moja wina ... :)

Cytat

Czy ten regulamin był konsultowany z administracją. 

Nie jestem samobójcą ... by działać wbrew :P

Pozdrawiam ... Leszek

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Warroza
2 godziny temu, ldawid napisał:

Dalej - moderator też człowiek. Też się może mylić stąd ... dostępna procedura odwoławcza.


Dlatego właśnie uważam, że ten regulamin mógłby być poddany szerszym i jawnym konsultacjom. W obecnym stanie niestety wnioskowałbym za jego wycofaniem i dopracowaniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może regulamin jest dla Tych co chcą "przeginać"

Tak po prostu, nie czytam regulaminów, zachowuje się tak jak bym sobie życzył tego od innych. Tylko tyle, i aż tyle.

Komplikuje się nie raz zwykle  sprawy żeby wyłapać cwaniaków lub po prostu trolli.

I tylko po to są regulaminy.

Waroza robisz swoje, nikt Ci nie neguje tego za mocno ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Warroza

Tak to zacna sentencja i często działa.

Jednak nie ukrywam, że czasem bym coś napisał, ale gryzę się w klawiaturę przez tych co "przeginają" i jaka kontrargumentacja może mnie spotkać. ;) Jestem jednak zwolennikiem przestrzegania netykiety, nie spamowania, pisania w temacie oraz tego by adminów i modów obowiązywały te same zasady zachowania się, za które są odpowiedzialni i tego typu. Krótkie proste zasady.

Edyta: należę jednak po tych co czytają regulaminy zanim po zalogowaniu coś napiszą. Tak się dzieje od czasów irc-a i epoki for.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Warroza
Cytat

Robinhood: Polanka pod tym względem mocno się uwsteczniła i sporo w tym winy Zarządu, że odsetek aktywnych członków Polanki jest tak mały. Wina za odór trupi na tym forum spada czasem na nielicznych najaktywniejszych. Zbicie na miesiąc termometru pokazało, ze nikt na forum Polanki nie gorączkuje i jest gitara. Wre gorąca przedzjazdowa dyskusja programowa. Wszyscy przenieśli się na fejsbuka, gdzie onanizują się jawnymi i dyskretnymi bezpłatnymi reklamami zamieszczanymi tam przez "prawdziwych pszczelarzy". Rozsiewając oczywiście delikatny trupi odorek na tym forum i nad Soliną.

To tak nie działa, że wystarczy przycichnąć na miesiąc i nagle cały internet chcący kulturalnie dyskutować bez marketingu i clicbajtu tutaj przyjdzie i ożywi forum. Mnie akurat to, nie wadzi, że główny clikbajt i marketing przetaczałby się przez FB, a tutaj mogłaby by być inna niszowa furtka dla małej internetowej społeczności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Warroza

Skrót i tłumaczenie moje.

https://ploum.net/2022-11-09-web2020.html

Cytat

 


Sieć, około 2000 roku:

Strona internetowa to miejsce, w którym ludzie mogą czytać to, co napisałeś.

Sieć, około 2020 roku:

Strona internetowa to miejsce online, w którym możesz powiedzieć ludziom, aby śledzili Cię w różnych mediach społecznościowych. Jeżeli będą mieli szansę i jeśli algorytm na to pozwoli, przeczytają to, co masz nadzieję napisać w przyszłości.

Media społecznościowe to platforma, na której możesz założyć konto, zdobyć odbiorców i poprosić ich o obserwowanie Cię na innej platformie społecznościowej.

 

https://ploum.net/2023-07-06-stop-trying-to-make-social-networks-succeed.html
 

Cytat

 

Jak każde ludzkie przedsięwzięcie, każda sieć społecznościowa istnieje przez ograniczony czas i będzie przydatna tylko dla ograniczonej niszy ludzi. Ta nisza może wzrosnąć do tego stopnia, że jest ogromna, jak Facebook i WhatsApp. Ale do dziś na świecie jest więcej osób bez konta na Facebooku niż osób z jednym. Każda sieć społecznościowa reprezentuje tylko mniejszość. Można myśleć o tym odwrotnie i to jest dokładnie tym, co Meta (właściciele Facebooka) próbują propagować.

W rzeczywistości sieci społecznościowe są płynne. Oni przychodzą i odchodzą. W przypadku komercyjnych sieci społecznościowych sukces definiowany przez właścicieli to: "Czy zarabiamy wystarczająco dużo pieniędzy, aby uszczęśliwić inwestorów?". Dla społeczności niekomercyjnych nie ma miernika sukcesu. Istnieją po prostu tak długo, jak co najmniej dwóch użytkowników używa ich do komunikacji. (...) Nigdy nie będzie jednej sieci społecznościowej, która będzie rządzić nimi wszystkimi. Nigdy nie powinno być jednej sieci społecznościowej, która będzie rządzić nimi wszystkimi. W rzeczywistości ludzie, którzy pracują w technologii, powinni walczyć, aby żadna sieć społecznościowa nigdy nie „zwyciężyła”.

Życie ludzkie toczy się we wspólnotach. Dołączamy do nich i czasami je opuszczamy. Sieci społecznościowe powinny być tylko infrastrukturą wspierającą nasze społeczności. (...) Inwestorzy z Doliny Krzemowej próbują nas przekonać, że pewnego dnia sieć społecznościowa odniesie sukces, bo stanie się uniwersalna. Że Twoja społeczność powinna się rozwijać w tym kierunku i dołączyć do uniwersum, aby odnieść sukces. To kłamstwo i złudzenie. (...) Akceptując to zamieszanie, niszczymy nasze społeczności. (...) Moje przesłanie to: przestań próbować sprawić, by sieci społecznościowe odniosły sukces, przestań marzyć o uniwersalnej sieci. (...) Staraj się osiągać małe i lokalne sukcesy, zamiast dążyć do czegoś wyimaginowanego uniwersalnego.

 



 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

×
×
  • Dodaj nową pozycję...