Skocz do zawartości

Kamil

Użytkownik
 • Liczba zawartości

  231
 • Rejestracja

Kontakt

 • Strona WWW
  http://www

Informacje o profilu

 • Płeć
  M
 • Lokalizacja
  Warmia
 • Przynależność
  TAK
 • Zgoda
  Nie
 1. Kamil

  segeberger

  Bo tu chodzi o wygodę pszczelarza, a nie myślenie o kliencie. Po co ma dźwigać kilkunasto kilowe korpusy plus ramkomiody, jak może operować lekkimi styro.
 2. Kamil

  kraty odgrodowe

  SPAM, pierwszy post i pytanie o producenta. Moderatorów uprasza się o usunięcie linka. Krata jak krata prosta konstrukcja. Kupując kieruję się ceną. To nie ul, czy miodarka!
 3. Kamil

  Wtapianie węzy prostownikiem

  Mam tak przy grubszym drucie nierdzewnym. Przy ramakch 1/2 D nie ma problemu, ale przy pełnych ramkach D nie idzie jak u Ciebie. Rozwiązałem to tak , że zamiast po krańcach przytykam kable prostownika na 1 koniec i środek drutu/ramki po czym jak się wtopi przekładam na drugi kraniec ramki i środek ramki. Kłopotliwe, ale nie będę kupował specjalnie nowego mocniejszego prostownika.
 4. Kamil

  Sezon 2020

  Napisałem 11 zdań: Pierwszy mniszek zakwitł 31 marca w tym roku. Wczoraj w Lany Poniedziałek 13.04 zażółciło się od mniszka. 2 tyg szybciej niż w ostatnich 6 latach. Mam w tym roku 3 różne pola rzepaku wokoło pasieki. U 1 rolnika było już żółto przed świętami około 9 IV !!! Pozostałe 2 pola za 5 - 7 dni zażółcą się. W tym roku nie ma większej różnicy między południem i północą w wegetacji roślin. Siła rodzin na północy za słaba na rzepak w połowie kwietnia. Kilka dni temu zakwitła Jagoda Kamczacka, Ałycza, Bukszpan. Czereśnia zaczyna zabielać pąki. Pszczoły czasem noszą czerwony pyłek jakby kasztan nie poczekał na majowe matury. W tym jeden człowiek, który lubi się czepiać szczegółów, doczepił się pogrubionego zdania, bijąc pianę nie rozumie, że klimat w górach jest inny niż płaskiej części kraju.
 5. Kamil

  Sezon 2020

  "Kolega się zgrywa i udaje, że 700 m.n.p.m nie ma znaczenia dla klimatu." Bez odbioru.
 6. Kamil

  Sezon 2020

  Wszystko wyjaśniłem w poprzednim poście. Kolega się zgrywa i udaje, że 700 m.n.p.m nie ma znaczenia dla klimatu. Piszmy w temacie.
 7. Kamil

  Sezon 2020

  U mnie również spadł śnieg i z 20 stopni spadło do minus 1. Czyli różnicy nie ma między południem a północą. Kolega jako doświadczony pszczelarz i forumowicz doskonale wie, że wegetatywnie i rozwojowo północ i południe Polski dzieli około 2 tygodnie. To, że kolega mieszka wysoko w górach na południu Polski, nie uprawnia do porównywania się do klimatu południa Polski.
 8. Kamil

  Sezon 2020

  Pierwszy mniszek zakwitł 31 marca w tym roku. Wczoraj w Lany Poniedziałek 13.04 zażółciło się od mniszka. 2 tyg szybciej niż w ostatnich 6 latach. Mam w tym roku 3 różne pola rzepaku wokoło pasieki. U 1 rolnika było już żółto przed świętami około 9 IV !!! Pozostałe 2 pola za 5 - 7 dni zażółcą się. W tym roku nie ma większej różnicy między południem i północą w wegetacji roślin. Siła rodzin na północy za słaba na rzepak w połowie kwietnia. Kilka dni temu zakwitła Jagoda Kamczacka, Ałycza, Bukszpan. Czereśnia zaczyna zabielać pąki. Pszczoły czasem noszą czerwony pyłek jakby kasztan nie poczekał na majowe matury.
 9. Kamil

  Sezon 2019

  Cały czas mgliście, wilgoć źle wróży dobrej kondycji na wiosnę. 2 lata tamu było podobnie.
 10. Kamil

  Sezon 2019

  Na północy normalnie. Pszczoła spokojnie w kłębie.
 11. Kamil

  BCM

  Marbet nie pij tyle.
 12. Kamil

  List otwarty

  U mnie 10% padło podczas karmienia cukrem - nigdy takiego czegoś nie miałem, zarzucaliście mi nie zaglądanie do ula. Teraz problem wychodzi w dużej skali u innych.
 13. UE zainteresowała się ASF bo wirus zbliżył się do ich zachodnich granic. Niech każdy kraj ma swoją ustawę pszczelarską, żaden biurokrata z Brukseli nie będzie nam dyktował krzywizn banan i rozważał czy ślimak to ryba. Jeszcze idiotom przyjdzie do głowy, żeby zlikwidować hodowlę pszczół bo są odpowiedzialne za wzrost CO2.
 14. Jeden z lepszych ministrów. Z nagrania słychać jasno i wyraźnie: żadnych nacisków lokalnych posłów w obronie marnych lokalnych partyjnych urzędników. Urzędnik ma pracować sprawnie, wydajnie , a jak nie, to w prywatnym biznesie może spróbować swoich sił. Dbałość o obsługę rolnika i budżet państwa.
 15. Kamil

  Sezon 2019

  Czyli selekcja naturalna.
×
×
 • Dodaj nową pozycję...