Skocz do zawartości

Kamil

Użytkownik
 • Liczba zawartości

  237
 • Rejestracja

Kontakt

 • Strona WWW
  http://www

Informacje o profilu

 • Płeć
  M
 • Lokalizacja
  Warmia
 • Przynależność
  TAK
 • Zgoda
  Nie

Ostatnie wizyty

370 wyświetleń profilu
 1. W jakim regionie mieszkasz, że na przegląd za zimno? Ja zimno północ i od 3 dni pięknie, słonecznie 20st.
 2. Kamil

  zakup sprzętu 2020/21

  E-maile rozesłane do wszystkich osób z listy głównej? Nie otrzymałem nic na skrzynkę.
 3. Kamil

  Suszarka do pyłku

  Z tego samego źródła słyszałem co Daro, więc kupiłem Konigin i jestem zadowolony. Konigin ma więcej wentylacji : na dole po środku z boku oraz na górze. Na wklejonej przez Ciebie jest 1 anemostat. Bierz większą, Lepiej cieniej rozsypać na większej powierzchni, niż na styk z braku miejsca.
 4. Kamil

  Wracając do "ziołomiodów"

  Uczona Ateno proszę bardzo: miłej lektury "Postępy Fitoterapii” 4/2010, s. 229-235; Bogdan Kędzia, Zygmunt Kostrzewski Różne fora przeglądam. Pszczelarze z dumą pokazują zdjęcia swojego czarnego jak smoła ziołomiodu z pokrzywy. Zawsze się znajdzie jakiś malkontent, któremu w życiu baby brakuje. Baru ?
 5. Kamil

  Wracając do "ziołomiodów"

  Miałem kaprys i zrobiłem na próbę ziołomiód pokrzywowy na początku czerwca. Inspirowałem się właśnie tym filmikiem, na który Robin psioczy że brudno wokoło i łapki w wiaderku. Tak samo czystymi łapkami wyciskałem pokrzywę. Podobnie jak Twoja żona wyciska potrawy w kuchni i wspomniani w filmie górale wyciskają oscypki. Ziołomiód wyszedł rewelacyjny. Czarny jak smoła, aromat pokrzywy mocno wyczuwalny. A dlaczego ? Bo nie żałowałem swojej pracy przy zbieraniu, krojeniu i wyciskaniu pokrzywy. Chciałbym, aby wszystkie ziołomiody pokrzywowe dostępne na rynku były tak robione. Póki co klientom oferuje się jasne herbatki, nie mające nic wspólnego z pokrzywą. Licząc swoją pracę w sprzedaży musiałby być droższy od miodu lipowego, aby mi się chciało go ponownie robić w przyszłym roku. Otrzymałem naturalnie zakonserwowany świeży sok z majowo / czerwcowej pokrzywy. Lepsze to niż tradycyjne soki konserwowane czystą sacharozą. Lepsze, bo z dodatkiem pszczelich enzymów. To one są najcenniejsze w miodzie. Co do nazwy ziołomiód. To już jest za późno. Określenie przyjęło się w społeczeństwie i nic już tego nie zmieni, a Polacy bardzo nie lubią jak ktoś próbuje im coś narzucać.
 6. Kamil

  Sezon 2020

  Dodaj kolejną nadstawkę. Muszą mieć gdzie odparowywać i donosić. U Was już lipy wczesne kwitną.
 7. Kamil

  segeberger

  Bo tu chodzi o wygodę pszczelarza, a nie myślenie o kliencie. Po co ma dźwigać kilkunasto kilowe korpusy plus ramkomiody, jak może operować lekkimi styro.
 8. Kamil

  kraty odgrodowe

  SPAM, pierwszy post i pytanie o producenta. Moderatorów uprasza się o usunięcie linka. Krata jak krata prosta konstrukcja. Kupując kieruję się ceną. To nie ul, czy miodarka!
 9. Kamil

  Wtapianie węzy prostownikiem

  Mam tak przy grubszym drucie nierdzewnym. Przy ramakch 1/2 D nie ma problemu, ale przy pełnych ramkach D nie idzie jak u Ciebie. Rozwiązałem to tak , że zamiast po krańcach przytykam kable prostownika na 1 koniec i środek drutu/ramki po czym jak się wtopi przekładam na drugi kraniec ramki i środek ramki. Kłopotliwe, ale nie będę kupował specjalnie nowego mocniejszego prostownika.
 10. Kamil

  Sezon 2020

  Napisałem 11 zdań: Pierwszy mniszek zakwitł 31 marca w tym roku. Wczoraj w Lany Poniedziałek 13.04 zażółciło się od mniszka. 2 tyg szybciej niż w ostatnich 6 latach. Mam w tym roku 3 różne pola rzepaku wokoło pasieki. U 1 rolnika było już żółto przed świętami około 9 IV !!! Pozostałe 2 pola za 5 - 7 dni zażółcą się. W tym roku nie ma większej różnicy między południem i północą w wegetacji roślin. Siła rodzin na północy za słaba na rzepak w połowie kwietnia. Kilka dni temu zakwitła Jagoda Kamczacka, Ałycza, Bukszpan. Czereśnia zaczyna zabielać pąki. Pszczoły czasem noszą czerwony pyłek jakby kasztan nie poczekał na majowe matury. W tym jeden człowiek, który lubi się czepiać szczegółów, doczepił się pogrubionego zdania, bijąc pianę nie rozumie, że klimat w górach jest inny niż płaskiej części kraju.
 11. Kamil

  Sezon 2020

  "Kolega się zgrywa i udaje, że 700 m.n.p.m nie ma znaczenia dla klimatu." Bez odbioru.
 12. Kamil

  Sezon 2020

  Wszystko wyjaśniłem w poprzednim poście. Kolega się zgrywa i udaje, że 700 m.n.p.m nie ma znaczenia dla klimatu. Piszmy w temacie.
 13. Kamil

  Sezon 2020

  U mnie również spadł śnieg i z 20 stopni spadło do minus 1. Czyli różnicy nie ma między południem a północą. Kolega jako doświadczony pszczelarz i forumowicz doskonale wie, że wegetatywnie i rozwojowo północ i południe Polski dzieli około 2 tygodnie. To, że kolega mieszka wysoko w górach na południu Polski, nie uprawnia do porównywania się do klimatu południa Polski.
 14. Kamil

  Sezon 2020

  Pierwszy mniszek zakwitł 31 marca w tym roku. Wczoraj w Lany Poniedziałek 13.04 zażółciło się od mniszka. 2 tyg szybciej niż w ostatnich 6 latach. Mam w tym roku 3 różne pola rzepaku wokoło pasieki. U 1 rolnika było już żółto przed świętami około 9 IV !!! Pozostałe 2 pola za 5 - 7 dni zażółcą się. W tym roku nie ma większej różnicy między południem i północą w wegetacji roślin. Siła rodzin na północy za słaba na rzepak w połowie kwietnia. Kilka dni temu zakwitła Jagoda Kamczacka, Ałycza, Bukszpan. Czereśnia zaczyna zabielać pąki. Pszczoły czasem noszą czerwony pyłek jakby kasztan nie poczekał na majowe matury.
 15. Kamil

  Sezon 2019

  Cały czas mgliście, wilgoć źle wróży dobrej kondycji na wiosnę. 2 lata tamu było podobnie.
×
×
 • Dodaj nową pozycję...