Skocz do zawartości

Pasieka "UL"

Użytkownik
 • Liczba zawartości

  4
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Informacje o profilu

 • Przynależność
  TAK
 • Zgoda
  Tak

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

 1. Dziękuję za pomoc. Ostatecznie korzystam ze starego zasilacza. Idze jak burza.
 2. Witam. Chciałbym się zapytać czy ktoś z Państwa korzysta z prostownika samochodowego do wtapiania węzy? Próbowałem wczoraj wtopić węzę swoim (leciwym) i nie sterty ale drut się w ogólne nie nagrzewał. Prostownika działa bo iskrzy i nawet lekko podkopcił ramkę. Co robię nie tak? Czy w ogóle mogę użyć prostownika? Z góry dziękuję za pomoc. Pozdrawiam.
 3. Witam. Jako nowicjusz pozwolę sobie zadać jeszcze raz to pytanie. Czy warto "inwestować" w poidło czy mogę liczyć że pszczoły samodzielnie zaspokoją swoje potrzeby? Będę miał 4 rodziny ( odkłady po Rzepaku) dodam iż na działce jest całkiem sporo mchu, nie mniej przy obecnej aurze pogodowej nie mogę liczyć na to, że będzie on źródłem wody. Czytałem że pszczoły potrafią defekować do poidła z wodą stojącą (kuwety z keramzytem, miski z kamieniami) i w ten sposób roznoszą choroby m.in. Nosemozę. Podobno lepszym rozwiązaniem jest poidło w postaci deski z frezami, która jest zasilana wodą np. z beczki. Z góry dziękuję za radę.
 4. Witam. Nazywam się Bartłomiej Wojtyra i jestem nowicjuszem. Przygodę z pszczołami zaczynam od tego roku. Ukończyłem kurs R.04 w Bratoszewicach. Jestem również członkiem stowarzyszenia. Będę gospodarował na ulu wielkopolskim stojaku. Na początek 4 rodziny Krainki. Pasieka będzie zlokalizowana pod Łodzią. W miarę zdobywania doświadczenia chciałbym spróbować swoich sił zarówno w mieście jak i na pożytkach towarowych. Nie ukrywam że mam już listę pytań i liczę na wsparcie bardziej doświadczonych koleżanek i kolegów Pozdrawiam i życzę owocnego sezonu
×
×
 • Dodaj nową pozycję...