Skocz do zawartości

Kamil

Użytkownik
 • Liczba zawartości

  238
 • Rejestracja

Zawartość dodana przez Kamil

 1. Przyłączam się do pytania kiedy otrzymamy informacje i umowy? Bortys w zeszłym roku podwyżki też były, ale nie takie jak teraz. Są 2 możliwości: - dogadujesz się ze sprzedawcą na starą cenę (u mnie się zgodził przy dużym zamówieniu) - dopłacasz ze swojej kieszeni do nowej ceny, a resztę na fakturze po starej cenie.
 2. W jakim regionie mieszkasz, że na przegląd za zimno? Ja zimno północ i od 3 dni pięknie, słonecznie 20st.
 3. Kamil

  zakup sprzętu 2020/21

  E-maile rozesłane do wszystkich osób z listy głównej? Nie otrzymałem nic na skrzynkę.
 4. Kamil

  Suszarka do pyłku

  Z tego samego źródła słyszałem co Daro, więc kupiłem Konigin i jestem zadowolony. Konigin ma więcej wentylacji : na dole po środku z boku oraz na górze. Na wklejonej przez Ciebie jest 1 anemostat. Bierz większą, Lepiej cieniej rozsypać na większej powierzchni, niż na styk z braku miejsca.
 5. Kamil

  Wracając do "ziołomiodów"

  Uczona Ateno proszę bardzo: miłej lektury "Postępy Fitoterapii” 4/2010, s. 229-235; Bogdan Kędzia, Zygmunt Kostrzewski Różne fora przeglądam. Pszczelarze z dumą pokazują zdjęcia swojego czarnego jak smoła ziołomiodu z pokrzywy. Zawsze się znajdzie jakiś malkontent, któremu w życiu baby brakuje. Baru ?
 6. Kamil

  Wracając do "ziołomiodów"

  Miałem kaprys i zrobiłem na próbę ziołomiód pokrzywowy na początku czerwca. Inspirowałem się właśnie tym filmikiem, na który Robin psioczy że brudno wokoło i łapki w wiaderku. Tak samo czystymi łapkami wyciskałem pokrzywę. Podobnie jak Twoja żona wyciska potrawy w kuchni i wspomniani w filmie górale wyciskają oscypki. Ziołomiód wyszedł rewelacyjny. Czarny jak smoła, aromat pokrzywy mocno wyczuwalny. A dlaczego ? Bo nie żałowałem swojej pracy przy zbieraniu, krojeniu i wyciskaniu pokrzywy. Chciałbym, aby wszystkie ziołomiody pokrzywowe dostępne na rynku były tak robione. Póki co klientom oferuje się jasne herbatki, nie mające nic wspólnego z pokrzywą. Licząc swoją pracę w sprzedaży musiałby być droższy od miodu lipowego, aby mi się chciało go ponownie robić w przyszłym roku. Otrzymałem naturalnie zakonserwowany świeży sok z majowo / czerwcowej pokrzywy. Lepsze to niż tradycyjne soki konserwowane czystą sacharozą. Lepsze, bo z dodatkiem pszczelich enzymów. To one są najcenniejsze w miodzie. Co do nazwy ziołomiód. To już jest za późno. Określenie przyjęło się w społeczeństwie i nic już tego nie zmieni, a Polacy bardzo nie lubią jak ktoś próbuje im coś narzucać.
 7. Kamil

  Sezon 2020

  Dodaj kolejną nadstawkę. Muszą mieć gdzie odparowywać i donosić. U Was już lipy wczesne kwitną.
 8. Kamil

  segeberger

  Bo tu chodzi o wygodę pszczelarza, a nie myślenie o kliencie. Po co ma dźwigać kilkunasto kilowe korpusy plus ramkomiody, jak może operować lekkimi styro.
 9. Kamil

  kraty odgrodowe

  SPAM, pierwszy post i pytanie o producenta. Moderatorów uprasza się o usunięcie linka. Krata jak krata prosta konstrukcja. Kupując kieruję się ceną. To nie ul, czy miodarka!
 10. Kamil

  Wtapianie węzy prostownikiem

  Mam tak przy grubszym drucie nierdzewnym. Przy ramakch 1/2 D nie ma problemu, ale przy pełnych ramkach D nie idzie jak u Ciebie. Rozwiązałem to tak , że zamiast po krańcach przytykam kable prostownika na 1 koniec i środek drutu/ramki po czym jak się wtopi przekładam na drugi kraniec ramki i środek ramki. Kłopotliwe, ale nie będę kupował specjalnie nowego mocniejszego prostownika.
 11. Kamil

  Sezon 2020

  Napisałem 11 zdań: Pierwszy mniszek zakwitł 31 marca w tym roku. Wczoraj w Lany Poniedziałek 13.04 zażółciło się od mniszka. 2 tyg szybciej niż w ostatnich 6 latach. Mam w tym roku 3 różne pola rzepaku wokoło pasieki. U 1 rolnika było już żółto przed świętami około 9 IV !!! Pozostałe 2 pola za 5 - 7 dni zażółcą się. W tym roku nie ma większej różnicy między południem i północą w wegetacji roślin. Siła rodzin na północy za słaba na rzepak w połowie kwietnia. Kilka dni temu zakwitła Jagoda Kamczacka, Ałycza, Bukszpan. Czereśnia zaczyna zabielać pąki. Pszczoły czasem noszą czerwony pyłek jakby kasztan nie poczekał na majowe matury. W tym jeden człowiek, który lubi się czepiać szczegółów, doczepił się pogrubionego zdania, bijąc pianę nie rozumie, że klimat w górach jest inny niż płaskiej części kraju.
 12. Kamil

  Sezon 2020

  "Kolega się zgrywa i udaje, że 700 m.n.p.m nie ma znaczenia dla klimatu." Bez odbioru.
 13. Kamil

  Sezon 2020

  Wszystko wyjaśniłem w poprzednim poście. Kolega się zgrywa i udaje, że 700 m.n.p.m nie ma znaczenia dla klimatu. Piszmy w temacie.
 14. Kamil

  Sezon 2020

  U mnie również spadł śnieg i z 20 stopni spadło do minus 1. Czyli różnicy nie ma między południem a północą. Kolega jako doświadczony pszczelarz i forumowicz doskonale wie, że wegetatywnie i rozwojowo północ i południe Polski dzieli około 2 tygodnie. To, że kolega mieszka wysoko w górach na południu Polski, nie uprawnia do porównywania się do klimatu południa Polski.
 15. Kamil

  Sezon 2020

  Pierwszy mniszek zakwitł 31 marca w tym roku. Wczoraj w Lany Poniedziałek 13.04 zażółciło się od mniszka. 2 tyg szybciej niż w ostatnich 6 latach. Mam w tym roku 3 różne pola rzepaku wokoło pasieki. U 1 rolnika było już żółto przed świętami około 9 IV !!! Pozostałe 2 pola za 5 - 7 dni zażółcą się. W tym roku nie ma większej różnicy między południem i północą w wegetacji roślin. Siła rodzin na północy za słaba na rzepak w połowie kwietnia. Kilka dni temu zakwitła Jagoda Kamczacka, Ałycza, Bukszpan. Czereśnia zaczyna zabielać pąki. Pszczoły czasem noszą czerwony pyłek jakby kasztan nie poczekał na majowe matury.
 16. Kamil

  Sezon 2019

  Cały czas mgliście, wilgoć źle wróży dobrej kondycji na wiosnę. 2 lata tamu było podobnie.
 17. Kamil

  Sezon 2019

  Na północy normalnie. Pszczoła spokojnie w kłębie.
 18. Kamil

  BCM

  Marbet nie pij tyle.
 19. Kamil

  List otwarty

  U mnie 10% padło podczas karmienia cukrem - nigdy takiego czegoś nie miałem, zarzucaliście mi nie zaglądanie do ula. Teraz problem wychodzi w dużej skali u innych.
 20. UE zainteresowała się ASF bo wirus zbliżył się do ich zachodnich granic. Niech każdy kraj ma swoją ustawę pszczelarską, żaden biurokrata z Brukseli nie będzie nam dyktował krzywizn banan i rozważał czy ślimak to ryba. Jeszcze idiotom przyjdzie do głowy, żeby zlikwidować hodowlę pszczół bo są odpowiedzialne za wzrost CO2.
 21. Jeden z lepszych ministrów. Z nagrania słychać jasno i wyraźnie: żadnych nacisków lokalnych posłów w obronie marnych lokalnych partyjnych urzędników. Urzędnik ma pracować sprawnie, wydajnie , a jak nie, to w prywatnym biznesie może spróbować swoich sił. Dbałość o obsługę rolnika i budżet państwa.
 22. Kamil

  Sezon 2019

  Czyli selekcja naturalna.
 23. Kamil

  Sezon 2019

  Czasami znajdą szparę w ulu i wyrąbują. Daszek z pośpiechu nie ułoży się na wręgach i rabunek gotowy pod koniec lata.
 24. Kamil

  Sezon 2019

  Rodziny przeglądane regularnie raz w tygodniu.
 25. Kamil

  Profesor Jan Szyszko nie żyje.

  Są 2 powody nabierania się ludzi na tego typu mistyfikacje. 1) Lewacki światopogląd, negujący wszystko i wszystkich kto nie z ich obozu. 2) Pożyteczni idioci. O wielkości profesora świadczy ilość jego oponentów. Cześć jego pamięci.
×
×
 • Dodaj nową pozycję...