Skocz do zawartości

Zdjęcie

Zasady dofinansowania

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
71 odpowiedzi w tym temacie

#61 Nektariada

Nektariada
  • Użytkownik
  • 13 postów
  • Lokalizacjazachodniopomorskie

Napisano 10 październik 2019 - 15:47

Ja nie podniosłem cen, bo dotacje to dla mnie nikła część przychodów i nastawiam się głównie na tych, którzy są poza systemem. Pogodziłem się już z tym, że się nie przebiję. Czwarty rok uczestniczę jako producent w programie dotacji i o patologiach tego systemu mógłbym książkę napisać. Patologia bierze się z tego, że spora część organizacji pszczelarskich funkcjonuje jako komiwojażerowie kilku dużych firm, które w  KPWP uczestniczą od początku i zbudowały na tym swoją potęgę. Gdy się wie, że co roku do kasy wpłynie kilkadziesiąt milionów, nietrudno się rozwijać.  A ten wpływ gwarantują nieformalne układy. Wciąż docierają do mnie sygnały o takich sytuacjach, że na przykład w tym i tym związku na dotacje kupić można wyroby tylko jednego producenta i koniec. W niektórych związkach pszczelarzom podsuwa się wręcz wypełnione wnioski a potem umowy do podpisania. Wysyłam co roku oferty do prawie pięciuset związków i kół, a wiem, że większość z nich ląduje w koszu. Nie ma co się bić z koniem. Nie narzekam, bo sobie jakoś radzę. Ilość pszczelarzy nie korzystających z dotacji jest w sumie większa niż korzystających i można sobie poradzić. Równa i uczciwa konkurencja na pewno byłaby jednak z korzyścią dla wszystkich. Wypłaty gotówkowe, zgadzam się, pomogłyby w tym.

Dobra rada? Ule Nektariada!

#62 Karpacki

Karpacki
  • Moderator
  • 1507 postów
  • LokalizacjaBerest

Napisano 10 październik 2019 - 19:35

O tych mechanizmach, o których pisze kolega Nektariada, pisałem dość szczegółowo już w lipcu 2018 roku w wątku pt. "Są równi i równiejsi wobec prawa" . Z perspektywy tego czasu, zależności te jeszcze się pogłębiły. Potwierdzam w zupełności to, co pisze kolega Nektariada, że przy ulach , pomimo refundacji, jest jeszcze popyt , pomimo niej, pod warunkiem ,że ceny ich są rzetelnie skalkulowane, i nie zawierają tego składnika, który jest przeznaczony, jako pomoc dla pszczelarza. Gorzej wygląda sprawa ze sprzętem metalowym, gdzie producenci są bardziej skonsolidowani.  Potwierdzam także to, że wysyłanie ofert do wielu Związków, nie daje żadnych rezultatów, gdyż tak jak napisał kolega, nie stać nawet tych działaczy, aby przyznać się , że taką ofertę otrzymali. A przecież gdyby z jakiegoś powodu ona do adresata nie dotarła, to wrócił by komunikat, że wiadomość nie została dostarczona. 

Im bardziej nerwowo reagują niektórzy prezesi na zwracaną im w tej sprawie uwagę, tym większa pewność, że są uwikłani w układy , przykłady których podaje kolega Nektariada.

Pozdrawiam. 

#63 daro

daro
  • Użytkownik
  • 1510 postów

Napisano 10 październik 2019 - 20:01

Robinhuudzie, chciałem zwrócić uwagę, że pszczelarz nie musi wcale należeć do  związku pszczelarskiego, aby za jego pośrednictwem korzystać z refundacji.

Wskaż takowy  w którym mogę zakupić sprzęt . To się nawet zapiszę. :D :P

#64 Borden

Borden
  • Użytkownik
  • 71 postów

Napisano 10 październik 2019 - 20:19

Zapraszam. Jutro potwierdzę możliwość.

#65 Rupert

Rupert
  • Użytkownik
  • 2 postów

Napisano 12 październik 2019 - 21:10

Witam. Mam pytanie- dlaczego w naszym Stowarzyszeniu nie możemy brać udziału w projekcie „Analiza jakości miodu” ? 

#66 daro

daro
  • Użytkownik
  • 1510 postów

Napisano 13 październik 2019 - 08:38

1. Uczestnik mechanizmu

Pomoc finansowa w ramach mechanizmu WPR „Wsparcie rynku produktów pszczelich” kierowana jest do branży pszczelarskiej, zgodnie z KPWP.

Pszczelarz, producent produktów pszczelich (posiadający weterynaryjny numer identyfikacyjny nadany w związku z prowadzeniem działalności nadzorowanej dotyczącej pszczół lub wpis do Rejestru Powiatowego Lekarza Weterynarii) może być beneficjentem Programu wyłącznie w ramach jednej organizacji pszczelarskiej.

#67 Piotr_S

Piotr_S
  • Moderator
  • 992 postów
  • Lokalizacjakoło Radomia

Napisano 13 październik 2019 - 08:50

Witam. Mam pytanie- dlaczego w naszym Stowarzyszeniu nie możemy brać udziału w projekcie „Analiza jakości miodu” ?

Oczywiście możemy. I bierzemy udział co roku. Proszę dzwonić i pytać: zakładka Kontakt na stronie głównej.

Nie tworzymy formularza dla badania bo chętnych jest mało i łatwo to ogarnąć na telefon.

#68 jokaz

jokaz
  • Użytkownik
  • 400 postów
  • LokalizacjaWałbrzych

Napisano 13 październik 2019 - 11:53

Potwierdzam, sam w tym roku z tego programu korzystałem i byłem zadowolony z wyniku. Pani Krysia super to ogarnia.
A zwrot z tego programu jest najszybciej wypłacany.
Polecam.
Pozdrawiam wszystkich społeczników naszego Stowarzyszenia.

#69 Rupert

Rupert
  • Użytkownik
  • 2 postów

Napisano 14 październik 2019 - 20:01

Super. Dziękuję bardzo za informacje. 

#70 daro

daro
  • Użytkownik
  • 1510 postów

Napisano 15 październik 2019 - 13:15

Ja rozumiem pojęcia maniana , szczas  no ale jaki Borden masz Ty kalendarz ?

Zapraszam. Jutro potwierdzę możliwość.

Jak nie potwierdziłeś to choć raka spiecz . :wub: :blink: :rolleyes: :wacko:

#71 Borden

Borden
  • Użytkownik
  • 71 postów

Napisano 15 październik 2019 - 18:45

:wub:

Mam nadzieję, że się zrehabilituję :)

#72 robinhuud

robinhuud
  • Użytkownik
  • 2752 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano wczoraj, 23:10

Nowe czasopismo pszczelarskie

Wpadł mi ostatnio w ręce trzeci numer czasopisma „Kronika pszczelarska – informacje ze świata pszczelarskiego” Nie ma w nim stopki redakcyjnej, więc nie wiem kto je wydaje i po co ani w jakim nakładzie. Egzemplarz bezpłatny, a więc pewnie utrzymuje się z drukowanych reklam – w większości jednej firmy wiodącej. To prawdopodobnie jakieś nowe czasopismo wypychające na aut Pszczelarza Polskiego – organ PZP. Wygląda na to, że Kronika jest natomiast organem prasowym przedsiębiorstwa Łysoń. Pośród wielu niusów z Kleczy, Montrealu i innych ważnych miejsc moją uwagę przykuł na 11 stronie artykuł pana redaktora Waldemara Badeńskiego (członek Rady Fundacji Apikultura, członek prezydium Rady PZP, a prywatnie teścia Pana Tomasza)  i pani redaktor Anety Dudek, którym bardzo zależy na tym, by ich przeczytać koniecznie, bo to WAŻNE.

Wygląda na to, że Pan Badeński (tu chyba reprezentujący KOWR) nie zdąży nic napisać o projekcie nowego statutu PZP przed nieodległym Zjazdem PZP. Ponieważ wielu pszczelarzy jeszcze chwilowo nie ma dostępu do tego organu prasowego, postanowiłem redaktorom zrobić przyjemność i powielić ich materiał na forum Polanki. Jakoś przy skanowaniu uciekła mi linijka – przepraszam za niedoróbkę, ale nie mogłem poprawić, bo wysiadł skaner. Nie będę omawiał artykułu, bo każdy może przeczytać. Nie mogę tylko zrozumieć, dlaczego redaktor zatrudniony w firmie Łysoń posługuje się logo KOWR. To chyba przegięcie. Ogólnie Wy - pszczelarze wyklęci bez SB i KOWR – ducha nie gaście i nie występujcie z organizacji. Jest nadzieja, że załapiecie się na refundacje i zakupicie refundowany sprzęt.

Jeszcze nigdy w historii pszczelarstwa tak nieliczni z SB i RHD załapią się na tak liczne refundacje - Czerczil. Producenci wszystkich refundowanych sprzętów – łaczcie się! Dużym atutem nowego pisma jest ograniczenie reportaży z miejsc pszczelarskiego kultu religijnego, oraz imprez wręczania statuetek i medali. Nie zauważylem również nieśmiertelnej reklamy firmy Babik-Sabat zwykle puentującej pismo PP.

edcc1ea77519d8ac3ecc8620e4bb7013.jpg

cd438b1e4eaa88648198f48321dde8b1.jpg

Prezydent pięciu pni.

Użytkownicy przeglądający ten temat: 3

0 użytkowników, 2 gości, 1 anonimowych