Skocz do zawartości
Gość daro

Wycieczka (?) Na Białoruś

Rekomendowane odpowiedzi

Gość daro

Padła propozycja zorganizowania . Mikołaj obiecał poświęcić dwa dni jako przewodnik . Będzie i inny przewodnik jakby co.

1. termin po 15.09.

2. czas 3 -4 dni

3. Koszt max 1500 pln

4. Dla wszystkich

5. Konieczny paszport , wiza najprawdopodobniej grupowa i trzeba go tylko mieć na granicy a podać  dane do wizy .Paszport powinien zawierać podpis i być ważny co najmniej 3 miesiące po ukończeniu okresu ważności wizy oraz koniecznie zawierać czyste strony (co najmniej  2);

6. Plan wycieczki do omówienia . Rozumiem odległości i proponowałbym nocleg w Sokółce ( ,, U Pana Boga za piecem ,, oraz  katolikom odwiedziny w parafii p.w. Św ..Antoniego ) . Jak by co odwiedziny u największego podlaskiego pszczelarza (500 rodzin ,  jak wyrazi zgodę )

Propozycja padła że jeden dzień na Grodno reszta po pszczelarzach . Możliwy powrót przez sanatorium litewskie Druskienniki i akwapark .

Prosiłbym o zgłoszenia do Prezesa,  tu ewentualne życzenia co do trasy. Po 17 .04 . podam orientacyjny koszt zależny też od kilometrażu jazd i kategorii hoteli. Jak by co bednarski64@o2.pl lub Piotr ( Prezes ;) ) .

Dyskusja wskazana , Wierciliszki , Nowogródek . Jak zdecyduje grono.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 To taka durza wyceczka z wizami po calym kraju. Morzno organizowac maly wyteczku ale tszeba udokladnic dze u nas strefa bez wiz dla polakuw I prawe wszystkih europeiczykuw/ Grodno I ego okolicy napewno w tei strefe.Augustowski kanal, Krulewske miasto morzno odwedzic bez problem, tylko za pare dni do tego podac swoe nazwisko w Internece/ https://bezviz.by/ru/

Pszez airport Minsk na 5 dni morzno bez wiz w calym kraiu ale to hiba ne wypada.?

http://gpk.gov.by/v-belarus-bez-vizy-na-5-dney/

 

https://news.tut.by/society/526859.html

 

Po polsku https://bezviz.by/pl/Grodno/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Nik, za dobre przyjęcie pomysłu i chęć pomocy. Nie będę sobie uzurpował pomysłu na tę wycieczkę, to klasyczna oddolna inicjatywa ale z przyjemnością z Wami pojadę. 

 

Myślę, że wybierzemy normalną drogę, z wizami.  Przypuszczam, że swobodniej będziemy mogli zaplanować nasze wizyty. Mamy już propozycję ogniska integracyjnego po naszej jeszcze stronie. Gdyby udało się zorganizować przy okazji nocleg, pierwszy wieczór spędzilibyśmy u naszego kolegi, odpoczęli (ci którzy na Podlasie mają daleko) i rano pojechalibyśmy dalej. 

 

Powiedzmy, do końca maja musimy mieć listę chętnych. Od niej będzie zależał wybór wielkości autokaru, miejsc noclegowych, no i wtedy będzie można oszacować cenę. Zgłaszajcie się do mnie lub do daro, jeśli macie ochotę pojechać - na razie niezobowiązująco. Po podaniu bliższego oszacowania kosztów no i przede wszystkim programu wycieczki będzie można zdecydować się ostatecznie i wpłacić zaliczkę lub zgłosić rezygnację.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na Grodno to musice calyi dzen poswecic.Durzo cikawego oprocz pszczul :) Ale som I dwa sklepy pszczelarske/ 

W calosci to polske pszczelarstwo est bolei razwinente , ale bywaiom wyiontki :) No I zawsze est cosc podpatszyc/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość daro

Koszt wycieczki , 1 dzień Polska + 2 dni w Grodnie  wyżywienie śniadania + obiadokolacja  wiza grupowa 1 dzień przewodnik w Grodnie - 800 PLN.

P.S. Pani się rypło i policzyła bezwizowy + 25 EURO wiza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Darek podaj namiary na siebie, kontakt telefoniczny i przyjmuj zgłoszenia bezpośrednio jako organizator, bo potem będzie "nagle i po diable".

Zainteresowani muszą przyjąć do wiadomości, że takiego wyjazdu nie da się dograć na ostatnią chwilę a ponadto ostatnio wyjazdy tam są na topie i trzeba wcześniej i to sporo zrobić rezerwacje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość daro

E-mail w pierwszym poście , tel. 782939818 . 29.05. 2018 jadę na Białoruś  i do tego czasu muszę mieć pewność o liczbie osób. Rezerwacje muszę zrobić już teraz .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość daro

A Prezes żyje ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość daro

Że nie ma chętnych do wymaganego minimum . Ja nie robię na - siadziem i jadziem . Nie jestem biurem i wolnych miejsc w busie nie sprzedam . Do wymaganego terminu nie było minim liczby chętnych i tyle. Przynajmniej mi nie wiadomo. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Że nie ma chętnych do wymaganego minimum . Ja nie robię na - siadziem i jadziem . Nie jestem biurem i wolnych miejsc w busie nie sprzedam . Do wymaganego terminu nie było minim liczby chętnych i tyle. Przynajmniej mi nie wiadomo. 

Jak cala Europa est otwarta to hiba Bialorus ne est cikawoi wyceczkoi. :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość daro

Powiem tak od czasów CCCP nie widziałem takiej ochrony granicy ba nawet pas nadgraniczny powiększono. No cóż wrogi kraj ta Polska . Czasy Breżniewa się kłaniają a nie było mnie 2 lata. Żeby nie władza,  bywałbym często  , a tak to są sporty ekstremalne . To że Bacika był u Castrów i widział ichniejsze enklawy i sposób trzepania kasiory,  to zapomnieli że nie ma w Grodnie plaż typu Copacabana .Młodych  Polaków dawne tereny Litwy nie interesują .  Dla mnie to wszystko się strasznie nie podoba, co tam widziałem .

Mnie Brzestowica zawsze zachwyca . Przestrzenie na wschodzie są niewyobrażalne dla Polaka .

Poprawiłem babola rzeczonego.

Edytowane przez daro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamentam Jacek Jaron byl u nas w Soligorsku hiba lat 5 temu I byl opublikowany ego artykul w Pszczelarstwe o tym. Nestety ja ne znaliazlem go w Internece. W tym Roku Tomasz Lyson terz byl.

 

A granica prawe jak byla 30 lat temu http://www.beresta.by/?s=%D0%BD%D0%B0%D1%80%D1%83%D1%88%D0%B8%D1%82%D0%B5%D0%BB%D0%B8+%D0%B3%D1%80%D0%B0%D0%BD%D0%B8%D1%86%D1%8B

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość daro

Mikołaj pograniczna zona . Nie granica . Teraz na skrzyżowaniu w Stara Dubowaja stoją pogranicznicy. Całą dobę .

Atenie - SDC14610.jpg

 

Jak to polecała Pawlakowa a Pawełka od młodości z bronią oswajaj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakieś wieści?

...........................................................................................................
Jan Dzierżoń - Ślązak - Ojciec współczesnego pszczelarstwa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość daro

Jak się znajdą chętni to puki co nie mam zamiaru umierać . Za rok .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Białoruś za rok. Dobrze, pomyślmy o terminie.

Dla mnie, Bułgaria jest teraz. Może ktoś z Państwa zna adresy, sklepów pszczelarskich w Warnie? Pozdrawiam.

...............................................................................................................
Jan Dzierżoń - Ślązak - Ojciec współczesnego pszczelarstwa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

×
×
  • Dodaj nową pozycję...