Skocz do zawartości
Gość marbert

Cukier dla pszczół

Rekomendowane odpowiedzi

Gość marbert

Czy w tak dużym kraju nie stać pszczelarzy aby kupić małą cukrownie na pszczelarskie potrzeby i nadwyżkę ekologicznie sprzedać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość marbert

Jako udziały, nie Państwa tylko Państwa Marberta, Jakoza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W niektórych krajach, pszczelarze odbierają za darmo cukier, który w marketach pochodzi z przypadkowo rozerwanych torebek. W Polsce zaczynają się prace nad ustawą o zakazie marnowania żywności. Nie będzie wolno utylizować produktów nadających się jeszcze do spożycia. Czy możemy zaufać pracownikom, że do postawionych przez nas pojemników nie będą też soli wsypywali? Bo zorganizować ogólnopolski odbiór cukru pewnie dali byśmy radę...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cukier dla pszczół powinien zostać zdefiniowany i opisany jako pasza, powinien trzymać odpowiednie parametry itp

Jeżeli ma pochodzić z marketowych odpadów, ktoś powinien go zbadać pod katem zgodności z ustalonymi parametrami zanim zostanie przeznaczony dla pszczół.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy w tak dużym kraju nie stać pszczelarzy aby kupić małą cukrownie na pszczelarskie potrzeby i nadwyżkę ekologicznie sprzedać?

a kto będzie prezesem takiej cukrowni i kto będzie kroił kasę z pszczelarzy?

może Pan Tadeusz S. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość marbert

Może i Ty byś decydował gdyby udziały wykupił byś.

 

Mam konto w Banku Spółdzielczym. Mam tam udziały w małej wysokości około 2 tyś zł. Co roku bank mnie pyta czy ma mi wypłacić zysk od mych udziałów czy przeznaczyć te środki na zwiększenie udziału.

 

Rozumiesz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marbert jakiej wysokości jest roczny zysk z 2 tys zł w Banku Spółdzielczym?

Kupić małą cukrownię? Co to znaczy małą cukrownie. Na rynku są same duże cukrownie głównie w zachodnich rękach. Pracowałem w cukrowni, którą wykupili Anglicy i zaraz potem zlikwidowali by mieć u siebie większe limity produkcji buraka i cukru. Na kupowanie cukrowni był czas przed wejściem do UE. W skrócie cukrownia: skup buraka - /wielki plac, maszyny/, myjnia, siarkowanie, sodowanie, wirówki, magazyny /wielkie hale/, wysłodki granulowanie /łącznie kilkanaście działów/. Cukrownia to nie masarnia czy produkcja soków. 

Podstawowe pytanie wiesz na czym zarabia cukrownia? Podpowiem nie na produkcji cukru.

 

Zakładając optymistycznie zbiera się grupa pszczelarzy kupuje/buduje cukrownię plan biznesowy na cenę cukru 2 -2,5 zł/kg. Przychodzi rok 2017/2018 i cena cukru 1,29-1,49 w marketach.

Zostawmy produkcję cukru cukrowniom.

Pszczelarzom i rolnikom potrzeba spółdzielczych sklepów oferujących ekologiczne produkty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość marbert

Max było 60 zł. A tak normalnie oscyluje około 25 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

×
×
  • Dodaj nową pozycję...