Skocz do zawartości
Guciu

Pszczelarze, czas na działanie! Wspólnie w strajku!

106 postów w tym temacie

Rekomendowane odpowiedzi

   Demonstracje rolników trwają już pewien czas.  Wielokrotnie media pokazywały również pszczelarzy w nich uczestniczących. Czy KTOŚ chciałby się podzielić jakimiś refleksjami z uczestnictwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Popieram decyzję Zarządu SPP Polanka o przyłączeniu się do protestu rolników!

"Włączając się w strajki razem z rolnikami, możemy wywrzeć większy nacisk na decydentów, aby podjęli działania na rzecz ochrony naszego krajowego pszczelarstwa i wsparcia dla lokalnych producentów. Nasza siła tkwi w jedności, a dołączenie się do protestów rolniczych jest właśnie tym, czego teraz potrzebujemy.

Najbliższy strajk odbędzie się we wtorek, 20 lutego 2024 roku. Apeluję do wszystkich pszczelarzy, którzy czują, że nasza branża potrzebuje wsparcia, aby dołączyć się do tego protestu. To nasza szansa, aby pokazać, że jesteśmy solidarni i gotowi walczyć o przyszłość pszczół i naszego rolnictwa."

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

   Napisz, Mister czarg, jakież to hasła będą wypisane na Twoim sztandarze w czasie strajku... 

    "Iść, iść, w stronę słońca..."   Co prawda słowa optymistyczne słowa ale to tylko piosenka.

    Oczekiwałem ocen, od tych którzy już  ten akt woli wsparcia własnych interesów po przez strajk,  zaliczyli...

     A TU CISZA....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
49 minut temu, Atena napisał:

  Napisz, Mister czarg, jakież to hasła będą wypisane na Twoim sztandarze w czasie strajku..

Moim jedynym sztandarem jest biało-czerwona - symbol Niepodległej Polski, nic na nim gryzmolić nie wypada, a nawet nie można.

A uzasadnienie mojego poparcia dam później, bo dziś niedziela i na razie starczy, zapraszam do parady różności :

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  Jak nie na sztandarze to to na banerach których na swoją i swoich wodzów sławę i chwałę zamówił "LAS". Jest tego  2000  za 30 melonów...

   Czekam na owe uzasadnienie,  czasu mało...

    

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wiadomo główny protest w Warszawie odłożony o tydzień. Patriotycznie nastawieni pszczelarze mają nieco więcej czasu na przygotowanie się do niego. Tymczasem możemy pomagać na blokadach regionalnych. Darz polski miód! ✌️

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Któż jest wodzem/przewodnikiem owych nastawionych patriotycznie pszczelarzy...

 Może nieco odbiegnę od miodu /kraj mlekiem i miodem płynący/  ale panujący nam dwa miesiące minister zwrócił się do mleczarzy - ZBIERZCIE SWOJE POSTULATY, przyjdźcie z nimi, to będziemy o nich dyskutować.

  Dla mnie jest to głos ROZSĄDKU.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, Atena napisał:

Któż jest wodzem/przewodnikiem owych nastawionych patriotycznie pszczelarzy...

Chcesz żeby się ujawnili to łatwiej będzie ministrowi spacyfikować? 

Dla mnie liczy się przede wszystkim to, że Zarząd SPP "Polanka" popiera protest rolników.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  Traktuję ten portal jako poważne źródło informacji o sprawach związanych z tematyką pszczelarską w Najjaśniejszej Rzeczpospolitej...

   Powyższa odpowiedź  jest tak trochę śmieszna i trochę straszna...   Pacyfikacja w demokratycznym kraju???  Konspiracja w organizacjach pszczelarskich ???

   O tempora! O mores!   

  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra starczy tych starczych temporesów. Czas na jakiś konkret.

Uważam, że jako pszczelarze powinniśmy domagać się od ministra rolnictwa i od władz UE,  rekompensaty za utracone korzyści wynikające z niemożności zbytu swojego miodu, które zaistniały w wyniku decyzji władz UE o bezcłowym imporcie artykułów rolno-spożywczych z Ukrainy.

Rekompensaty powinny być wypłacane wyłącznie producentom miodu tj. pszczelarzom utrzymującym rodziny pszczele, którzy wprowadzają miód do obrotu.

Kwestią do przedyskutowania jest jaka powinna być wysokość i forma tej rekompensaty. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  A skąd wiesz czy dożyjesz moich lat - nie ośmieszaj się...  Jeden wciąż mi wmawiał demencję - i nic - nie ma kto potwierdzić, bo do lekarzy nie chodzę...

   A domagaj się rekompensat, nawet wymyśl formę i kwotę / do czego? ula? miodu? pszczelarza? / I wyślij na Berdyczów...

   A poza tym - byle do wiosny...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 14.02.2024 o 14:03, himek1 napisał:

jako członek zarządu SPP Polanka i jego skarbnik potwierdzam że nasza koleżanka  Ela Gustaw wiceprezes występuje w naszym imieniu, dyskutowaliśmy to w naszym gronie

popieramy działanie Eli i będziemy je wspierać

Miciuk Dariusz

członek zarządu, skarbnik SPP Polanka

Jak zamierzacie popierać protest rolników, na milcząco-siedząco, tak jak zrobiłeś to na posiedzeniu KRiRW?

W sprawie pszczelarzy nie zabrałeś głosu, a protesty rolników będziesz wspierać???

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

     Wnioski, wnioski p.czarg...

    Teraz łatwiej, już jest  PO  Komisji...

     Przyznam, że widziałem inną ścieżkę/kierunek  działań  ale... okazało się że z wszystkich pszczelarzy najaktywniejsi są handlarze...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wnioski będą, ale po uzyskaniu wszystkich informacji, chyba że się nie doczekam i nie w tym wątku -  o wnioskach z posiedzenia komisji będę pisał w wątku dot. Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

W tym wątku piszemy o wspólnym proteście:

 

300 ciągników rolniczych i ponad 500 osób uczestniczyło w...

Protest przed Pomorskim Urzędem Wojewódzkim w Gdańsku wsparli pszczelarze / autor: Fratria / AC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z okolic Sieradza, Wielunia wybiera się na protest do Warszawy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Pszczelarze indywidualni, ale też lokalne związki pszczelarskie przyłączają się do protestu organizowanego przez środowiska rolnicze. Czy Polski Związek Pszczelarski zamierza oficjalnie dołączyć do tych akcji?
    - Na ten moment nie ma takich planów. Problemy oczywiście istnieją, jednak nasza organizacja chce je rozwiązywać w sposób dyplomatyczny. Dopóki jest z kim rozmawiać, chcemy takie rozmowy podejmować. Jeśli zaś nie będzie odzewu ze strony ministerstwa, wówczas rozważymy możliwość innych działań – podsumował prezydent PZP.

mój dopisek: pełniący obowiązki prezydenta PZP.


https://www.farmer.pl/produkcja-zwierzeca/pszczelarstwo/prezydent-pzp-import-miodu-z-ukrainy-to-tylko-wierzcholek-gory-lodowej,141987.html

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  Zestawiając dwa powyższe wpisy rysuje się wyjątkowo pesymistyczny obraz...  PZP "gospodarz" 1/3 polskiego pszczelarstwa dość enigmatycznie wypowiada się o planach działania w "swojej" branży. Przedstawiciele "lubuskiego" bardziej zdecydowanie ale ... widzą problem TU i TERAZ, bez wizji na przyszłość...

    Rozmawiałem, parę dni temu, z szefem dużego autonomicznego związku...  Przedstawił taką oto wizję, rzekomo nie mi pierwszemu /bo kim ja jestem???/ że należy dążyć do utworzenia jakiejś formy federacji /czyli wspólnego przedstawicielstwa wszystkich organizacji pszczelarskich/pszczelarzy.../  W tej chwili w kraju jest  ok.100 organizacji w tym ok. połowa zrzeszona w  PZP.    

    Byłbym wdzięczny za wyrażenie opinii na ten temat, na TYM FORUM...  Pan prezes zapewnił że zagląda na portal Polanki, a więc pozna zdanie polankowiczów i nie tylko...

     i gotów jest podjąć współpracę w tym temacie... Tu nie można mówić "że do tanga trzeba dwojga",  tu trzeba widzieć chętnych  do ...poloneza.

   

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli na zachodzie Polski władze PZP nie reprezentują interesów pszczelarzy.
Na drugim końcu Polski (Białystok) sprawy wyglądają nieco inaczej niż na zachodzie. W ocenie i wypowiedziach prezesa Podlaskiego Zw. Pszczelarzy Wojciecha Tryzny. (też PZP)
https://www.onet.pl/informacje/onetbialystok/tani-i-zafalszowany-miod-ze-wschodu-zalewa-polski-rynek-ministerstwo-zaprzecza/vldm9j2,79cfc278

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Atena napisał:

  Zestawiając dwa powyższe wpisy rysuje się wyjątkowo pesymistyczny obraz...  PZP "gospodarz" 1/3 polskiego pszczelarstwa dość enigmatycznie wypowiada się o planach działania w "swojej" branży. Przedstawiciele "lubuskiego" bardziej zdecydowanie ale ... widzą problem TU i TERAZ, bez wizji na przyszłość...

    Rozmawiałem, parę dni temu, z szefem dużego autonomicznego związku...  Przedstawił taką oto wizję, rzekomo nie mi pierwszemu /bo kim ja jestem???/ że należy dążyć do utworzenia jakiejś formy federacji /czyli wspólnego przedstawicielstwa wszystkich organizacji pszczelarskich/pszczelarzy.../  W tej chwili w kraju jest  ok.100 organizacji w tym ok. połowa zrzeszona w  PZP.    

  

   

I tędy droga. Nie można tylko założyć , że szefem takiej organizacji - federacji będzie prezydent PZP. W tej chwili jest to jeszcze zbyt silna organizacja , aby nie miała takich zapędów. Szefem takiej organizacji powinien być najlepszy dla pszczelarzy człowiek bez względu na organizację do jakiej należy. Ja to mam nawet kandydata na takie stanowisko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Atena napisał:

   Rozmawiałem, parę dni temu, z szefem dużego autonomicznego związku...  Przedstawił taką oto wizję, rzekomo nie mi pierwszemu /bo kim ja jestem???/ że należy dążyć do utworzenia jakiejś formy federacji /czyli wspólnego przedstawicielstwa wszystkich organizacji pszczelarskich/pszczelarzy.../  W tej chwili w kraju jest  ok.100 organizacji w tym ok. połowa zrzeszona w  PZP.     Byłbym wdzięczny za wyrażenie opinii na ten temat,(...)Tu nie można mówić "że do tanga trzeba dwojga",  tu trzeba widzieć chętnych  do ...poloneza.

Nie wiem, czy Atena celowo podjął temat konieczności wyłonienia nowej formy reprezentacji pszczelarzy właśnie w tym wątku, czy tylko tak mu się to napisało, ale:

w najbliższy wtorek 27 lutego rusza marsz gwiaździsty rolników na Warszawę, będą im towarzyszyli także pszczelarze, czyżbyś sugerował Ateno wykorzystanie protestu rolników do pierwszego spotkania pszczelarskiej grupy inicjatywnej?

W sumie może to i dobry pomysł?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nawet życzenia piszę nieprzypadkowo...

 ...exitus acta probat... Niccolo Machiavelli   -  po paru latach bezczynności/ospałości/apatii/gnuśności czas na jakiś spektakularny czyn/wyczyn...  Czy w czasie marszu gwiaździstego???  Niccolo - skoro uświęca, to dlaczego nie w trakcie marszu? Jak się znajdzie PRZYWÓDCA/PRZYWÓDCY to życzę IM sukcesu. Obawiam że skończy się przy wódce  jak to drzewiej bywało...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

×
×
  • Dodaj nową pozycję...