Skocz do zawartości
Mlody

eh wszystkie padly:(

Rekomendowane odpowiedzi

...moje wszystkie rodzinki padly:(

pewnie zrobilem jakies bledy sam nie wiem. to moje pierwsze doswiadczenie z pszczolami i od razu taki cios.

pokarm czesciowo tylko zasklepiony zostal na ramkach. Bylo duzo nakropu. W jednym ulu osypala sie cala rodzinka a w drugim zostala na ramkach martwa. pokarmu mialy bardzo duzo, bylo troche tez czerwiu zasklepionego.

nie wiem co bylo przyczyna. moze za mrozna zima?

teraz musze znow czekac do czerwca ze moze jakis roj do mnie przyleci

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...moje wszystkie rodzinki padly:(

pewnie zrobilem jakies bledy sam nie wiem. to moje pierwsze doswiadczenie z pszczolami i od razu taki cios.

pokarm czesciowo tylko zasklepiony zostal na ramkach. Bylo duzo nakropu. W jednym ulu osypala sie cala rodzinka a w drugim zostala na ramkach martwa. pokarmu mialy bardzo duzo, bylo troche tez czerwiu zasklepionego.

nie wiem co bylo przyczyna. moze za mrozna zima?

teraz musze znow czekac do czerwca ze moze jakis roj do mnie przyleci

 Szkoda. Ale głowa do góry. Nie Tobie pierwszemu i nie ostatniemu posypały się pszczoły.

Znam paru pszczelarzy z kategorii och ach i też zostali bez pszczół.

Pszczół trzeba się przez doświadczenie nauczyć. Szkoda że tak boleśnie.

Na pocieszenie dodam ja też dwie zimy temu zaliczyłem wpadkę i zostałem z połową rodzin. A wydaje mi się że dużo wiem. Ot zarozumiałość i tak mam od 40 lat.

 

Rada na przyszłość - pokora, pokora. Pszczoły - To nie piekarnia "włożył wyjął bułka paryska"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Popieram przedmówcę. Bardzo współczuję ale głowa do góry. Dobrego pszczelarza nie poznaje się po umiejętnym zagospodarowaniu sukcesu ale po umiejętności podniesienia się z porażki... a każdy ją kiedyś przeżył, lub przeżyje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
.

nie wiem co bylo przyczyna. moze za mrozna zima?

 

Choroba ,zdrowym pszczołom nie szkodzi zimno nawet do -50st ,nawet przeciąg nie taki straszny .Waroza ,a później inne choróbska się przyplątały .Matka czerwiła a czerwiu nie zostawią nigdy .Gdy jest ich za mało to nie potrafią sięgnąć po pokarm obok i zamierają z głodu . Gdy jest nosema też umierają z głodu bo go nie przyswajają  .To tak w skrócie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...moje wszystkie rodzinki padly:(

 

(: Zdarza się.

W jakim typie ula gospodarzysz?

Pytam, bo zrobię Ci dwa odkłady.

Nie martw się! Mam dobrą rękę. Wyjdziesz na prostą  i jeszcze mnie przerośniesz z pasieką.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A niechby Pytle nawet na kamieniach się rodziły.

Taka powinna być odpowiedz.

Współczucie pszczół nie wskrzesi.

Pozdrawiam Panią dyrektor.

Wszystkiego naj.,naj.,naj. z okazji dnia kobiet.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(: Zdarza się.

W jakim typie ula gospodarzysz?

Pytam, bo zrobię Ci dwa odkłady.

Nie martw się! Mam dobrą rękę. Wyjdziesz na prostą  i jeszcze mnie przerośniesz z pasieką.

Pozdrawiam.

W  sumie to nie wiem co moglem zrobic zle, leczylem je  jesienią.

To bardzo miło z Pani strony, byłoby super!:)

Mam 2 ule wielkopolskie, 2 warszawskie zwykłe i 1 ul dadant.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

nie wiem co bylo przyczyna. moze za mrozna zima?

 

 

To est naiwarzneisze- znalezc przyczynu , rzeby to ne powtorzylose. Zima napewno ne winna :)

Patszymy czy pozostal pokarm?

czy byla begunka

czy durzo w osype warozy?

czy est wilgoc I plesn w ulah?

 

morze lepei zaprosic popatszyc na paseke jakegosc fahowca? On morze dac radu jak gotowic pszcul do nowei zimy/

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

,,Eksperci obawiają się, że w Niemczech być może nawet 170 tys. rodzin pszczelich, które nie przeżyło ostatniej zimy - wynika z aktualnych prognoz specjalistycznego Centrum Pszczelarstwa w Mayen. Członkowie Niemieckiego Związku Pszczelarskiego informują o utracie około 50 proc. ich stanu. W normie są 10-proc. straty."


Czytaj więcej na http://fakty.interia.pl/deutsche-welle/news-eksperci-polowa-pszczol-mogla-nie-przezyc-zimy,nId,2370784#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=firefox

No cóż, moim zdaniem dąży się do wykluczenia naturalnego miodu z jadłospisu. Dozwolony pewnie będzie tylko sztuczny-wszystko się wypromuje, Jak mamy sok bez soku?

...........................................................................................................
Jan Dzierżoń - Ślązak - Ojciec współczesnego pszczelarstwa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

×
×
  • Dodaj nową pozycję...