Skocz do zawartości
pytla

Wiosenne spotkanie 2017 rok . Walne Zebranie członków SPP

37 postów w tym temacie

Rekomendowane odpowiedzi

Termin 3 - 5  marca b.r. w Puławach.Tak jak ustaliliśmy  w Bukowinie Tatrzańskiej. 

 

Pełny koszt pobytu za dwa noclegi, wyżywienie ( w tym uroczysta kolacja ) i oplata za wykłady 380,- zł od osoby

 

Szczególy poniżej :

 

Hotel PIKUL, ul. Lubelska 65 24-100 Puławy tel.81 888 22 60 lub 506 023 280

 

Ceny brutto z poszczególne elementy składowe pobytu"

 

Nocleg ze śniadaniem - 86,40 zł

Śniadanie (bez noclegu) -  27,00 zł

Kolacja - 27.00 zł

Obiad -  27.00 zł

Serwis kawowy - 10 zł (uzupełniany jednorazowo/dzień) x 3 dni = 30,00 zł

Uroczysta kolacja w sobotę - 70,20 zł

Wykłady 15,00 zł

 

 

ZJAZD PRZSZCZELARZY - MARZEC 2017

KOLACJA w dniu 3.03.2017

FORSZMAK (PODAWANY W WAZACH ) + PIECZYWO

GULASZ STAROPOLSKI WIEPRZOWYZ GRZYBAMI, ZIEMNIAKI Z WODY , ZESTAW

SURÓWEK ( SERWOWANE)

SOKI OWOCOWE, WODA MINERALNA

OBIAD w dniu 4.03.2017

ROSÓŁ Z MAKARONEM (400ML.)

KOTLET SCHABOWY , ZIEMNIAKI Z WODY , ZESTAW SURÓWEK

SOKI OWOCOWE, WODA MINERALNA

UROCZYSTA KOLACJA w dniu 4.03.2017

ŻUREK Z JAJKIEM I KIEŁBASĄ (400ML.)

ROLADA DROBIOWA Z PIECZARKAMI I PAPRYKĄ ZAPIEKANA W BOCZKU,

ZIEMNIAKI , ZESTAW SURÓWEK

KREM MASCARPONE Z KIWI I CZEKOLADĄ

PRZEKĄSKI ( BUFET BEZ OGRANICZEŃ)

WĘDLINY PIECZONE

GALANTYNA

RYBA PO GRECKU

ŚLEDZIE W OLEJU Z CEBULĄ

PASZTET

GALARETA WIEPRZOWA

JAJKA W MAJONEZIE

SAŁATKA (2 RODZAJE)

PIECZYWO

PIKLE

BARSZCZYK CZERWONY Z PASZTECIKAMI

SOKI OWOCOWE, WODA MINERALNA

OBIAD w dniu 5.03.2017

ZUPA POMIDOROWA Z MAKARONEM (400ML.)

PIECZEŃ WIEPRZOWA W SOSIE WŁASNYM, ZIEMNIAKI PUREE, BURACZKI

ZASMAŻANE

SERNIK

KAWA, HERBATA, SOKI OWOCOWE, WODA MINERALNA

 

Miejsca trzeba rezerwować samemu.

Po wyczerpaniu rezerwacji reszta miejsc hotelewych w Centrum Szkoleniowym IUNG.

 

Istnieje możliwość skorzystania z transportu taksówkami hotel-miasto i miasto-hotel w/g zryczałtowanej oplaty 10 zl za kurs.

 

Dopisuję informację o ostatecznych ustaleniach.

 

Doba hotelowa 0d godz. 14 -ej.

Dla naszych "Szczeciniaków" będzie rezerwacja od wcześniejszej godziny skorelowanej z przyjazdem pociągu.

Jeśli ktoś jest w analogicznej sytuacji może po skontaktowaniu się ze mną tel.504 874 751 zabiegać o możliwość wcześniejszej rejestracji w hotelu.

Uwaga  nie ma obiadu w piątek, ale można skorzystać z usług restauracji ze zniżką 10 % z dań "na karcie" i naszego serwisu kawowego od godz. 16-ej.

Po taxi dla podróżujących PKP, PKS lub BUS można zadzwonić kwadrans przed przyjazdem i umówić się "na odbiór z dworca" aby nie oczekiwać na dojazd taksówki.

Telefon podam do wiadomości na Forum.

 

Po uroczystej kolacji z uwagi na miłe wspomnienia z ostatniego spotkania możliwosć zabawy tanecznej w sali restauracyjnej w ramach ustalonej opłaty za pobyt.

Hotel mamy na wyłączność.

Bar otwarty w piątek do godz. 22-ej, a w sobotę do 24-ej.

 

Producenci uli i sprzętu oraz inni wystawcy będą mieli tym razem możliwość zaprezentowania się "na zewnątrz " w dostawionej i zadaszonej wiacie, gdzie można wjechać samochodem, zaparkować tam i ewentualnie na noc schować prezentowane wyroby do auta o ile uznają to za stosowne.

Mniejsze stoiska będzie można umieścić w sali restauracyjnej  już w piątek od godzin południowych do czasu uroczystej kolacji.

 

Potem trzeba będzie zwolnić miejsce "na dyskotekę".  

 

Program wykładów zamieści Prezes po ostatecznych uzgodnieniach.

 

W programie rzewidziana wycieczka z przewodnikiem do Kazimierza lub po Puławskich zabytkach w zależności od decyzji zainteresowanych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedna ważna uwaga!

 

Prosimy dla ułatwienia rozliczeń przede wszystkim o wpłaty o wpłaty na konto.

 

Będzie możliwość uiszczenia opłaty gotówką na miejscu ale wyłącznie za koszty pobytu (w tym cząstkowe), bo wówczas zostaną bezpośrednio wpłacone "na kasę fiskalną hotelową jako koszty Gości.

 

My możemy operować wyłącznie przelewem bankowym za wystawione fa czy też rachunki i nie możemy już na chwilę obecną posługiwać się dokumentem KP.

Wpłaty gotówkowe za pobyt i wyżywienie(w/g ewentualnej listy) w celu uniknięcia pomyłek, że ktoś zapomniał zapłacić możemy zebrać tylko dla uniknięcia formalności związanych z ich dopełnieniem  przez poszczególnych uczestników Spotkania.

 

W żadnym wypadku nie będzie można dokonać wpłaty gotówką za składki bieżące i zaległe lub wpisowe.

 

Jeśli ktoś o tym zapomni i liczy , że zrobi to na miejscu to wyłącznie przez wpłatę przelewem na nasze konto bankowe lub przekazem pocztowym w danym dniu na konto bankowe Stowarzyszenia i  dopiero po okazaniu dowodu wpłaty może uzyskać prawo do głosowania i dokument upoważniający  go do oddania głosu.    .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Informacja  szczegółowa w Recepcji

 

Ilość miejsc z podziałem na pokoje w Hotelu PIKUL:

 

nr pokoju typ łóżka ilość miejsc w danym pokoju

 

101 duże podwójne 2 2
102 2 pojedyncze 2 2
103 2 pojedyncze+rozkładany fotel 2 3
104 2 pojedyncze+rozkładany fotel 2 3
105 2 pojedyncze+rozkładany fotel 2 3
106 2 pojedyncze+rozkładany fotel 2 3
107 2 pojedyncze 2 2
108 2 pojedyncze+rozkładany fotel 2 3
109 3 pojedyncze 3 3
110 2 pojedyncze+rozkładany fotel 2 3
111 2 pojedyncze 2 2
112 2 pojedyncze+rozkładany fotel 2 3
114 2 pojedyncze+rozkładany fotel 2 3

 

115 4 6 duże podwójne + dwa rozkładane fotele oraz
w drugim pokoju 2 kanapy

 

201 duże podwójne 2 2
202 2 pojedyncze 2 2
203 2 pojedyncze+rozkładany fotel 2 3
204 2 pojedyncze+rozkładany fotel 2 3
205 2 pojedyncze+rozkładany fotel 2 3
206 2 pojedyncze+rozkładany fotel 2 3
208 2 pojedyncze+rozkładany fotel 2 3
209 2 pojedyncze+rozkładany fotel 2 3
210 2 pojedyncze+rozkładany fotel 2 3
211 3 pojedyncze 3 3
212 3 pojedyncze 3 3
214 3 pojedyncze 3 3

 

215 4 5 duże podwójne + jeden rozkładany fotel oraz
w drugim pokoju 2 kanapy

 

RAZEM 62 (80 z dostawkami)

 

Musimy racjonalnie wykorzystać wszystkie miejsca noclegowe), bo wynajęliśmy Hotel na te trzy doby "na wyłączność".

Jeśli komuś nie odpowiadają pokoje poza dwuosobowym i nie zdąży sobie zarezerwować w czasie, kiedy jeszcze są dostępne musi mieszkać w drugim Hotelu tzn. w Centrum Szkoleniowym podobnie jak pozostali którzy się nie zakwaterują w PIKULU z powodu braku miejsc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podaję informacje odnośnie drugiego hottelu, gdzie będzie można się zakwaterować w przypadku braku miejsc w Hotelu PIKUL.

 

ceny za pokoje bez śniadań

 

 -  pokój jednoosobowy 110 zł,

 - dwuosobowy 65 zł/1 os. tj. 130 zł za cały pokój


 ___________________
> *IUNG Hotel ****
> Al. Królewska 17
> 24-100 Puławy
> tel./fax +48 81 887 73 06,
> tel. +48 81 478 69 03
> http://hotel.iung.pulawy.pl
 

ceny pokoi ze śniadaniem (już po negocjacjach i zniżce) wynoszą odpowiednio:

 

Standardowa cena za nocleg w pokoju 2 osobowym wynosi 90 zł/1 os. tj 180
 zł za pokój ( wliczone w cenę są śniadania dla 2 osób 22 zł/ 1os.), w
 pokoju 1 os. 150 zł z wliczonym śniadaniem 22 zł/1 os.

 Upust dla Państwa grupy wynosiłby 10 zł/ pokoju tj. cena po
 uwzględnieniu zniżki wynosiłaby

 

- 170 zł za pokój 2 osobowy (85 zł/ 1os.),
-  140 zł za pokój jednoosobowy  (w ceny pokoi  po zniżce wliczone są
 śniadania)  22zł/1 os.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proponowałabym "przypięcie" tego wątka, bo ludzie dzwonią z prośbą o informacje, a wszystko jest "czarno na białym" w nim wyłożone i szkoda czasu na szczegółowe wyjaśnienia dla każdego zainteresowanego tematem. 

 

Nie mamy możliwości zakwaterowania w pokojach w Hotelu PIKUL po jednej osobie, bo musielibyśmy pokrywać różnicę w cenie i będziemy dążyć do maksymalnego wykorzystania miejsc i to nie tylko z przyczyn ekonomicznych ale i organizacyjnych. 

Jeśli ktoś chce pokój jednoosobowy to jest to możliwe w drugim hotelu ale oczywiście odpowiednio wzrasta opłata, czyli konkretnie przedplata na konto, bo  musimy mieć gwarancję , że unikniemy dopłat do rachunku z funduszy wspólnych.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytam osobę kompetentną czy podczas wiosennego spotkania odbędzie się Walne Zebranie, nigdzie nie mogę znaleźć informacji. Może gdzieś jest taka informacja, a wzrok mi się pogorszył i nie widzę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytam osobę kompetentną czy podczas wiosennego spotkania odbędzie się Walne Zebranie, nigdzie nie mogę znaleźć informacji. Może gdzieś jest taka informacja, a wzrok mi się pogorszył i nie widzę.

Ja napisałam o wyborach w wątku POLANKA Wybory do Władz Stowarzyszenia.

Na pewno w terminie zgodnym ze Statutem informacja o tym, że odbędą się właśnie podczas tego spotkania dotrze do wszystkich członków. Tak jak Bilans i program spotkania.

To już należy do Zarządu.

To jest wątek , który ma  zadanie informacyjne odnośnie noclegów, wyżywienia, czy innych kwestii. Na przykład możliwości wystawienia towarów przez producentów sprzętu czy też innych informacji.

Nie znam póki co programu wykładów, bo podjęłam się tylko organizacji spotkania.

Wybory mają mieć miejsce w sobotę t.j. 4-go marca w godzinach porannych (po śniadaniu). Tyle wiem, ale  oczywiście każdy członek otrzyma taką informacje na pocztę elektroniczną bądź listownie.

 

Może Twój wpis zmobilizuje Prezesa do wypowiedzenia się oficjalnie na  ten temat także na Forum, choć to chyba nie jest wymagalne.

 

Co z Tobą?

Miałam zawsze wrażenie , że przynajmniej na POLANCE słowo znaczy słowo, a ustalenia w tej materii zapadły już w Bukowinie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W pierwszym poście mamy napisane termin spotkania 3-4 marca.

W rozpisce żywieniowej mamy obiad 5 marca .Mam rozumieć że zjazd jest trzydniowy.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W pierwszym poście mamy napisane termin spotkania 3-4 marca.

W rozpisce żywieniowej mamy obiad 5 marca .Mam rozumieć że zjazd jest trzydniowy.

Pozdrawiam

 

Oczywiście, że racje masz. Poprawiłam datę, bo jakoś w pośpiechu ...się rypło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

dobrze byłoby opublikować jeszcze porządek obrad Walnego Zebrania dla tych członków, którzy nie będą uczestniczyć w szkoleniu, a chcieliby uczestniczyć tylko w Walnym (przynajmniej godzinę rozpoczęcia obrad)

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zacznijmy od godziny. Pierwszy termin Walnego Zebrania to sobota,4 marca, godz. 8.30. W przypadku braku quorum, drugi termin - zgodnie ze statutem o godzinę później, czyli o 9.30.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uzupełniam o Program zanim dojdzie pocztą.

 

 

 

Program spotkania szkoleniowego i Walnego Zebrania Członków SPP Polanka.

 

Piątek 3 marca:

15.00 Marek Podlewski - "Wykorzystanie okresu bezczerwiowiowego w praktyce pszczelarskiej".
18.00 Zbigniew Pęcak - "Wyzwania stojące przed współczesnym pszczelarstwem"
18.30 Dr Marek Klat (AXEN Bio)
Peparaty dla pszczół
19.00 Marcin Raczyński (VET-ANIMAL)
19.30 Kolacja

Sobota 4 marca:

7.00 - 9.00 Śniadanie
8.30 Walne Zebranie członków SPP Polanka (program obrad w osobnym dokumencie). W razie braku kworum, Walne Zebranie odbędzie się o godzinę później tzn. o 9.30
14.00 Obiad
15.00 Zwiedzanie Kazimierza Dolnego lub Puławskiego Zespołu Pałacowo-Parkowego (jeszcze do uzgodnienia)
19.00 Uroczysta kolacja

Niedziela 5 marca:

7.00 - 9.00 Śniadanie
9.00 lek. wet Andrzej Bober - 2 tematy: "Warroza, problem wciąż aktualny" i "Zgnilec amerykański pszczół w świetle nowych przepisów".
11.30 Cezary Kruk - Jak dobrze poddać matkę pszczelą
13.00 Obiad

Spotykamy się w hotelu Pikul z Puławach ul. Lubelska 65. Koszt uczestnictwa w pełnym programie spotkania wynosi 380 zł.

 

Prosimy o wpłaty na rachunek bankowy Stowarzyszenia nr 96 1020 4926 0000 1502 0036 7094

i dokonanie rezerwacji pobytu pod nr telefonu 81 888 22 60.

 

Przypominamy, że aby wziąć udział w Walnym Zebraniu Członków, należy mieć opłaconą składkę członkowską przynajmniej za rok 2016.
Zapraszamy serdecznie i życzymy przyjemnego pobytu i owocnych obrad.
Za Zarząd Stowarzyszenia prezes
Piotr Skorupa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podaje nr telefonu na taksówki 194 64  lub   81 888 04 40, korporacja Taxi Okey, hasło POLANKA.

Przejazdy za 10 zł, na trasie miasto-hotel hotel-miasto

--

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przedwczoraj była wielka awaria w hotelu. Działamy na Internecie hotelowym (ten chodzi) zamiast na administracyjnym (szybki ale teraz martwy)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiejszy wykład nie jest transmitowany ani rejestrowany. Pan Dr nie wyraził zgody na rejestrację. Transmisja pojawi się, o ile przed obiadem będzie jeszcze czas porozmawiać o planowanej wycieczce na Apimondię czy może o innych sprawach albo też będzie jeszcze jakieś nieplanowane wystąpienie.

 

Na pocieszenie załączam materiał przekazany przez prelegenta:

Warroza_AFB_marzec_2017_Pu??awy.pdf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tymczasowo, zanim uzupełnię informację we właściwych miejscach na stronie, załączam 2 protokoły, z których można się dowiedzieć o zmianach we władzach Polanki.

 

Pytanie do Prezesa czy będą jeszcze jakieś skany innych protokołów, oprócz tych dwóch?

 

Na stronie głównej w zakładce Władze Stowarzyszenia

http://spp-polanka.org/stowarzyszenie/wladze-stowarzyszenia-pszczelarzy-polskich-polanka/

wśród osób funkcyjnych nie ma Kolegi Darka Miciuka, który 2 marca br. wybrany został do Zarządu SPP

jak o tym zaświadcza protokół nr 2 podany w linku Prezesa. 

Na forum nie znalazłem komentarza do zaistniałej sytuacji.

 

Kolega Karpacki w innym wątku ofiarował się pomóc mi w sprawowaniu społecznej kontroli nad działalnością Zarządu (za co bardzo mu dziękuję) , dlatego na początek, proszę Pana Czesława o skontrolowanie zaistniałej sytuacji i wyjaśnienie dlaczego na forum brak informacji o zmianach w składzie Zarządu Stowarzyszenia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego Czarg.  Według mojego stanu wiedzy na temat, poruszony przez kolegę, chciałbym podać,że kolega Miciuk, kiedy zorientował się ile musiał by poświęcić swojego czasu aby godnie podołać obowiązkom, jakie nakładała na niego funkcja wiceprezesa, i kiedy skonfrontował to ze swoimi potrzebami w prowadzeniu własnej pasieki, stwierdził że nie będzie w stanie właściwie temu podołać. Sam kolega wie, że w Polance nie zawsze można wypłacać diety i koszty straconego czasu na wyjazdy służbowe. Dobrze jeśli wystarcza na zwrot kosztów podróży. A straty poniesione z powodu nieobecności w pasiece , są "przywilejem" działaczy, którym wielu chętnie patrzyło by na ręce.

Uważam więc , że kolega Miciuk zachował się uczciwie wobec Polanki, i zrezygnował z funkcji wiedząc, że nie będzie mógł być wszędzie tam, gdzie obligowała by ta funkcja.

Takie zdarzenia mają prawo mieć miejsce, i statut przewiduje, że w takim przypadku, do władz wchodzi kolejny członek, który w wyborach uzyskał kolejną najwyższą ilość głosów.

W tym przypadku był to kolega Gierchatowski, który zajął miejsce kolegi Miciuka.  Nie ma obowiązku podawania na publicznym forum żadnych wyjaśnień , gdyż jest to zwykła czynność, przewidziana statutem. Z własnej , dobrej woli, mógł to zrobić kolega Miciuk, mając na względzie stan wiedzy tych kolegów, którzy na niego głosowali.

Mam nadzieję,że umieści on takie wyjaśnienie, ale jest to tylko jego dobra wola.

Mam też nadzieję, że to wyjaśnienie z mojej strony, zadowoli kolegę Czarga.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego Czarg.  Według mojego stanu wiedzy na temat, poruszony przez kolegę, chciałbym podać,że ...

 

Dziękuję za szybką odpowiedź.

Szybka, jasna i pełna informacja jest podstawą działalności publicznej.

Dlatego jeszcze raz dziękuję za to, że natychmiast podzielił się Pan swoją wiedzą w temacie o który pytałem.

 

Zgadzam się z Pana zdaniem, że "takie zdarzenia mają prawo mieć miejsce"  - cóż samo życie,

ze swojej strony wyrażam tylko żal, że tak się stało ponieważ zapamiętałem Kolegę Darka Miciuka jako inteligentnego, doświadczonego i rzutkiego pszczelarza.

 

Niestety nie zgadzam się z tymi Pana słowami: "Nie ma obowiązku podawania na publicznym forum żadnych wyjaśnień , gdyż jest to zwykła czynność, przewidziana statutem. " 

nie kwestionuję oczywiście samej procedury kooptacji nowego członka zarządu,

(procedura została zastosowana w zgodzie ze statutem po raz pierwszy, choć to już druga rezygnacja z funkcji członka zarządu) -

natomiast uważam, że istnieje obowiązek informowania członków SPP Polanka o ważnych sprawach z życia

organizacji, a do takiej z pewnością ta należała.

Obowiązek informowania o tego typu sprawach powinien być realizowany wszystkimi możliwymi kanałami: nie tylko na stronie głównej, ale także na forum Polanki (może nawet w wątku specjalnie wyeksponowanym)  oraz w postaci mailingu do członków Stowarzyszenia.

 

Pisał Pan też o kosztach wyjazdów służbowych i sposobach ich rozliczania - to ważny temat dla sprawnego funkcjonowania organizacji, ale nie mieści się w tym wątku, podejmę go niebawem w osobnym

 

Ponawiam pytanie do P. Prezesa czy to już wszystkie materiały jakie miały być opublikowane z Zebrania Walnego?

 

Wpis  #19 :

"Tymczasowo, zanim uzupełnię informację we właściwych miejscach na stronie, załączam 2 protokoły..."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Niestety nie zgadzam się z tymi Pana słowami: "Nie ma obowiązku podawania na publicznym forum żadnych wyjaśnień , gdyż jest to zwykła czynność, przewidziana statutem. " 

nie kwestionuję oczywiście samej procedury kooptacji nowego członka zarządu,

(procedura została zastosowana w zgodzie ze statutem po raz pierwszy, choć to już druga rezygnacja z funkcji członka zarządu) -

natomiast uważam, że istnieje obowiązek informowania członków SPP Polanka o ważnych sprawach z życia

organizacji, a do takiej z pewnością ta należała.

Obowiązek informowania o tego typu sprawach powinien być realizowany wszystkimi możliwymi kanałami: nie tylko na stronie głównej, ale także na forum Polanki (może nawet w wątku specjalnie wyeksponowanym)  oraz w postaci mailingu do członków Stowarzyszenia.

Szanowny Kolego. Dziś leje jak z cebra, więc prześledziłem sobie jeszcze raz statut stowarzyszenia. I oczywiście nie znalazłem ani jednego zapisu, który nakładał by na Zarząd obowiązek informacji o jaką kolega się dopomina. Większość mojego dotychczasowego życia, upłynęła mi na pełnieniu dość istotnych funkcji w organizacjach pszczelarskich i byłem wprost pewien, że takich zapisów być w Statucie nie powinno, Więc niczym nie uzasadniony, jest fragment wypowiedzi kolegi, "że istnieje obowiązek informowania członków SPP Polanka o ważnych sprawach z życia organizacji..."  Na pewno w ważnych sprawach tak, natomiast czy tą sprawę zaliczać do ważnych, jest kwestią interpretacji.

Ja nie uważam, aby była ona aż tak istotna, kolega Miciuk nigdzie nie poszedł, jest dostępny i nie widzę problemu aby sobie koledzy porozmawiali i wyjaśnili pewne rzeczy.

Inne , duże organizacje, nie tylko nie robią takich rzeczy, to w dodatku nawet nie uważają za potrzebne posiadać własne forum. Przy całej specyfice, jaka charakteryzuje nasze Stowarzyszenie, było by dobrze abyśmy nie wyszukiwali zajęcia dla Zarządu, gdyż jak uważam i tak nie jest łatwo podołać oczekiwaniom, jakie przynosi sytuacja pszczelarstwa w kraju. Proszę zauważyć i porównać dwie cyfry, Ile członków liczy Polanka, ile osób bierze udział w spotkaniach w tym także w Walnym, a ile korzysta np z Programów "pomocowych"? I jak się sprawdzi, to najwięcej pytań mają ludzie właśnie z tej grupy, właśnie ci, którzy osobistego udziału w spotkaniach i pracach w Polance nie biorą, za to wykazują wyraźnie roszczeniową postawę, i bardzo chętnie wyszukiwali by jeszcze Zarządowi pozastatutowe obowiązki. Czy naprawdę tak rzadko spoglądają w lusterko?

Był czas, kiedy z kpiną w głosie określało się liczebne organizacje jako pszczelarzy "cukrowych". Dziś przyszła kolej na pszczelarzy "pomocowych" Niewykluczone że będą  jeszcze inne określenia w przyszłości. Ci z mianownikami, przychodzą i odchodzą. W zależności od własnego interesu. Ale prawdziwi pszczelarze są zawsze i działają nie patrząc na osobiste korzyści i kłopoty.

I takich właśnie pszczelarzy Polance życzę.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Panie Czesławie,

zmiana w składzie Zarządu SPP "Polanka" została podjęta uchwałą, uchwały zarządu są jawne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...