Skocz do zawartości
robinhuud

Pszczelarz pszczelarzowi bratem

42 postów w tym temacie

Rekomendowane odpowiedzi

Oj Mirek Mirek, ty filucie. Znowu zdryfowałeś wątek, który miał być o pszczelarskich Kainach i Ablach.

Wiersz też nie na temat. Powinieneś napisać nie o jednym ziemniaku, a o dwóch burakach.

Cukrowych, odmiany "weronika".

Co sądzisz o peregrynacjach relikwi św. Ambrożego żabiowolskiego w rejony zagrożone samosądami pszczelarskimi? Może cię tu klawiatura poetycko zaswędzi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dwa razy miałem pszczoły wytrute. Za pierwszym razem przez pszczelarza któremu sąsiedztwo mojej pasieki nie odpowiadało. Tak że znam te temat aż za dobrze. Tacy są pszczelarze, z jednej strony gęba pełna troski o owady i środowisko naturalne, ganiają każdego kto opryskiwaczem w pole wyjedzie ale wyrzutów sumienia nie ma aby drugiemu który na jego terytorium wkroczył - pszczoły wytruć. Ta postawa obrony urojonego swojego terytorium znana jest doskonale również z tego forum (archetyp karpacki), wiec śmiało można wysnuć wniosek że jest typowa dla starszych pszczelarzy.

Teraz truciciele mają super alibi - vitaeapis. Jak się truciciela nie złapie za rękę nic mu nie zrobisz, powie że on u siebie vitaeapis stosuje i każe się odstosunkować.

 

Na wierszyki antyklerykalne mnie nie podpuścisz. Owszem, razi mnie wykorzystywanie kościoła do budowania pozycji przechrzty.

Ale bo to wiadomo kto jest kto?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na wierszyki antyklerykalne mnie nie podpuścisz. Owszem, razi mnie wykorzystywanie kościoła do budowania pozycji przechrzty.

Ale bo to wiadomo kto jest kto?

Chciałbym tu i teraz coś wyjaśnić.

Nie tylko tobie Mirku.

Mam wrażenie, że określenia: klerykał, kleryk i kler zlewają ci się w jedną smugę cienia. Sądzę, że błędnie (bo nie złośliwie) sprecyzowałeś swą sugestię w mym kierunku używając słowa "wierszyki antyklerykalne" zamiast "antyklerowe". Słowem "antyklerykalne" chyba nie imputujesz mi wstrętu do kleryków których lubię (nie w pejoratywnym, poznańskim znaczeniu zafundowanym nam swego czasu przez abpa metropolitę J. Paetza). Bo wtedy zapewne użyłbyś tu słowa "antyklerykizm" . Słowo "antyklerykalizm" jest często nietrafnie używane zamiast slowa "antykleryzm" przez bigotów w stosunku do osób, które wg nich krytykują kler (co jest wg nich z dogmatu niedopuszczalne)..

Antyklerykalizm w encyklopedycznym znaczeniu jest ruchem bardzo pozytywnym, często spotykanym wewnątrz Kościoła i leczącym go. Antyklerykałem był w moim rozumieniu Doktor Kościoła (często degradowany przez klerykałów do "zwykłego" świętego) - Ambroży z Mediolanu.

Mi brakuje racjonalnego polskiego katolickiego antyklerykalizmu pszczelarskiego, który potrafiłby przeciwstawić się spotykanym w pszczelarstwie czasem bezczelnym socjotechnikom władz PZP, polegających na wciąganiu autorytetu Kościoła w swe interesiki i wykorzystywaniu uczuć religijnych wielu leciwych wiekiem pszczelarzy do osiągania przyziemnych celów tych władz. Do zdominowania pszczelarstwa polskiego przez Kościół rzymskokatolicki, marginalizacji pszczelarzy innych wyznań. Do szkodliwej dla Kościoła bigoterii pszczelarskiej, czasem spotykanej też na naszym forum. Są to zjawiska szkodzące Kościołowi i z przykrością muszę zauważyć, że dają się na to nabierać nawet niektórzy hierarchowie kościelni.

Tak, z przekonania jestem antyklerykałem i brzydzę się antykleryzmem.

Brzydzę się Sanderusami nadużywającymi relikwii i afiszujących się nimi. Samozwańczymi szamanami, próbującymi stanąć przy ołtarzu na czele zbiorowych przeżyć religijnych, które tak naprawdę są przeżyciami wewnętrznymi pojedynczego człowieka i są konstytucyjnie jego osobistą sprawą. Mamy tyle Kościołów, ilu jest wierzących.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ktoś mi w tym roku zrobił numer. Zamówiłem matki pszczele z renomowanej pasieki. Dzwonię dziś popytać sie jak tam z realizacją zamowienia a Pani grzecznie mi odpowiada ,, że przecież zrezygnowałem w dniu 03.06.2016,, No to się zdziwiłem. Sprawdzam swój biling a tu takiego numeru nie mam. Bo już myślałem że mi pamięć zaczyna szwankowac. Umowilem się ażeby jak mogą to te matki niech wyślą bo mi na nich zależy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gmina Modliborzyce pow. Janów Lubelski. W dwóch ostatnich tygodniach kilka przypadków dewastacji (poprzewracane ule lub zatkanie wylotków uli) pasiek które przywędrowały na grykę. Ewidentnie robota miejscowych pszczelarzy którzy nie chcą gości. W odwecie pszczelarze z Bojanowa zapowiadają głośno że będą robić to samo z tymi co na poligon na wrzos przyjadą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No cóż, ciężkie czasy nastali...trudno rozeznać kto gościem a kto gospodarzem. Idąc tym tropem jakie kto ma prawa a jakie kto ma /z tego tytułu/ obowiązki i KTO JE OKREŚLIĆ MOŻE.  Jak wieść gminna niesie, dawnymi czasy, trzeba było o glejt stosowny zwrócić się do gospodarza terenu a list żelazny mieć od własnego konsyliarza że barci zdrowe. Dziś? Co gmina to inne prawa i obyczaje. W niektórych prawo dżungli powraca... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No cóż, ciężkie czasy nastali...

(...). Dziś? Co gmina to inne prawa i obyczaje. W niektórych prawo dżungli powraca... 

 

Ateno poskaczcie z kolegami może przejdzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tytuł wątku "pszczelarz pszczelarzowi" nie odpowiada jego zawartości

- ci, którzy zatykają wylotki, wywracają ule, wytruwają pszczoły nie są godni miana pszczelarza.

Nazywanie tych barbarzyńców i zwyrodnialców pszczelarzami jest obraźliwe dla pszczelarskiego stanu.

To rażące nadużycie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ateno poskaczcie z kolegami może przejdzie.

Może ja jakiś nie kumaty ale "aluzji nie poniał"???  Chciałeś mnie pochwalić czy obrazić - wytłumacz, może i inni zrozumieją?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może ja jakiś nie kumaty ale "aluzji nie poniał"???  Chciałeś mnie pochwalić czy obrazić - wytłumacz, może i inni zrozumieją?

 

Chwalić a jakże za zaangażowanie, obywatelską postawę, świeżość spojrzenia i syntetyczne ujmowanie problemów współczesności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ważny temat.

Na zaproszenie znajomego rolnika przywiozłem do Kotliny Kłodzkiej 12 rodzin na jego grykę - zwarte 7 ha. Wiedziałem, że ok. 2 km od moich rodzin jest pasieka ok.15 uli. miejscowego pszczelarza, który grzecznościowo jest usytuowany na polu gryki. W okolicy zasiane kilkadziesiąt hektarów gryki. Między naszymi pożytkami 2km., również rośnie las szerokości 0,6-0,7 km w najwęższym miejscu wokół drogi polnej. Gospodarstwo mojego znajomego jest monitorowane

Byłem zaskoczony gdy po usytuowaniu pasieki odwiedził mnie ów pszczelarz i zrobił awanturę, że ja zabieram pożytek jego pszczołą. Na pytanie co w takiej sytuacji oczekuje, dowiedziałem się, że jestem gościu nie na poziomie. Po kilku dniach zrobił karczemną awanturę mojemu znajomemu,. Na argument, ze jego pszczoły nie są w stanie dolecieć a on jako rolnik chce mieć jako takie zbiory, dlatego mnie zaprosił, dostał odpowiedź, że jego pszczoły latają do 5km.!!! i z jego gryką też dały by sobie radę.

Dodam jeszcze,że przed wywozem rozmawiałem z pow. lek. wet., który nie widział przeszkód.

A tak to jestem zaskoczony,bo  gościu to artysta, rzeźbiarz, coś tam wypala z gliny,  wiec powinniśmy się dogadać.Będę próbował. Tym bardziej,że jestem na kupnie działki w tej okolicy.

...........................................................................................................
Jan Dzierżoń - Ślązak - Ojciec współczesnego pszczelarstwa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chwalić a jakże za zaangażowanie, obywatelską postawę, świeżość spojrzenia i syntetyczne ujmowanie problemów współczesności.

Duże wielkiego gdy małego ceni...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak nazwać człowieka, który sprzedaje spod lady nielegalne leki weterynaryjne bez paragonu i orżnął mnie i wiele innych osób na Allegro na 360 zł.

Ciekawy byłem, jak sobie radzi przemytnik, diler i oszust internetowy uporczywie uważający się za prezydenta polskich pszczół na Jasnej Górze. Na witrynie PZP jak zwykle ani mru mru.

Jest za to zeszmacony plakat reklamujący produkty pszczele z zeszmaconą banderolą PZP.

 

http://zwiazek-pszczelarski.pl/316-2/

 

Myślę, że poważna firma LâOreal (a i żadna inna) nie da się w przyszłości nabrać na takie dziadostwo. Toż to czysta antyreklama.

Dzięki ci czargu za ten link z wyjątkowo obłudną "homilią". Myślę, ze władze kościelne niebawem  pożałują tego, że dopuściły do tej "homilii", tak jak żałuje firma LâOreal.

Dostosowując się do jajcarskiej tonacji ojca koncelebransa Tadeusza, ja brat Wiktor wybaczam mu to co zrobił z Domem Pszczelarza, z bratem Czesławem Raburskim w sprawie cukru, z funduszem rozwoju pszczelarstwa, z przemyconymi nielegalnymi lekami, że zeszmacił znak PZP itd., albowiem powiedzmy nie wiedział on co czyni. Ja mu wybaczam, niech wspólnota trwa. Mam nikłą nadzieję, że wybaczy mu również prokuratura. Bo o to, że wybaczy mu zarząd, komisja rewizyjna i Rada PZP w obecnym składzie jestem jakoś dziwnie spokojny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawiązując do tytułu wpisu Czarga: "Wspólnota trwa"

Hymn członków organów PZP - projekt

Balonów mgła
Orkiestra gra
Zielony sypie śnieg
I w szklankach dzwoni śmiech

Loteria serc
Co chcesz to bierz
Tu za ostatni grosz
Przekupisz własny los

Szalala, wspólnota trwa
Świat inny wymiar tutaj ma
Szalala, wspólnota trwa
Za frajer dają fant

Za clownem clown
Tłum obcych ciał
A my objęci wpół
Lecimy głową w dół

Szalala, wspólnota trwa...

 

Śpiewamy na melodię:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że jednak jakieś zmiany nastąpiły. Na tej pozytywnej stronie PZP jest link do galerii z Pielgrzymki i tam TS na 29 zdjęć występuje tylko dwa razy i to tylko dlatego, że się do kogoś przyczepił.

 

http://www.zwiazekpszczelarski.pl/jasna-gora

Chyba to już ostatnie podrygi tego pana. Wspólnota pszczelarska będzie musiała się chyba pogodzić z tym stanem.

 

Ps. W gazetce nadrobią, 90% wydania to będą zdjęcia Sabata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio na Aliexpressie znacznie potaniały fotopułapki. Taką z bardzo dobrymi parametrami zakupiłem niedawno za rónowartość około 350 zł i testuję. Szczegółowy opis parametrów tej pułapki i ewentualnie panelu słonecznego do zasilania - w opisie. Tego typu fotopułapka wysyłająca dyskretnie MMS-y i maile na zadane adresy ze zdjęciami z detekcji ruchu w dzień i w nocy, oraz zapisująca lokalnie na karcie pamięci zdjęcia lub filmy o wysokiej rozdzielczości, może być istotnym elementem monitoringu wielu pasiek. Zwraca uwagę fakt, że fotopułapką można zdalnie sterować przy pomocy sms-ów, w tym wymuszać przesłanie zdjęcia w dowolnym momencie. W komplecie pilot zdalnego sterowania.

fotopułapka:

https://pl.aliexpress.com/item/HC300M-NO-glow-Trail-Cameras-Hunting-Cameras-Trap-Game-Cameras-Black-IR-Wildlife-Cameras-Free-shiping/32776909577.html?spm=2114.010208.3.236.6WoSPX&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_4_10065_10068_10000009_10084_10083_10080_10082_10081_10110_10111_10112_10060_10113_10062_10114_10056_10055_10037_10054_10033_10059_10032_10099_10078_10079_10077_10000012_10103_10073_10102_10000015_10096_10052_10053_10107_10050_10106_10051-10050,searchweb201603_2,afswitch_5,single_sort_2_default&btsid=15fd665e-f2c5-4511-b474-72a0bf7df9b0

 

 

Panel słoneczny do zasilania:

https://pl.aliexpress.com/item/High-Quality-1500mah-Solar-Charger-Panel-External-Power-for-for-SUNTEK-Cameras-Wildlife-Scouting-Hunting-Camera/32548142350.html?spm=2114.010208.3.21.6WoSPX&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_4_10065_10068_10000009_10084_10083_10080_10082_10081_10110_10111_10112_10060_10113_10062_10114_10056_10055_10037_10054_10033_10059_10032_10099_10078_10079_10077_10000012_10103_10073_10102_10000015_10096_10052_10053_10107_10050_10106_10051,searchweb201603_2,afswitch_5,single_sort_2_default&btsid=15fd665e-f2c5-4511-b474-72a0bf7df9b0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

×
×
  • Dodaj nową pozycję...