Skocz do zawartości

adamski

Użytkownik
 • Liczba zawartości

  490
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez adamski

 1. adamski

  Dopłata do ula

  Już po konsultacjach społecznych, Polanka nie została ujęta. Było szybko 5 dni.
 2. adamski

  Dopłata do ula

  No, no. Jestem po lekturze rozporządzenia i powiem, że wygląda dosyć ciekawie. Może w pierwszym roku nie będzie tego dużo bo u PLW ewidencja jest słabo aktualizowana ale jest dobrze. Kolejne wsparcie dla pszczelarzy.
 3. adamski

  A tymczasem w PZP...

  Manipulowanie swoimi członkami przez Dylona i jego zarząd PZP, dalej trwa w najlepsze. Chyba jakieś 3 miesiące temu środowisko pszczelarskie obiegła informacja, że Dylon już załatwił dopłaty do przezimowanej rodziny. "Nie przeszkadzajcie bądźcie cicho wszystko już załatwiłem" takie ponoć słowa padały z ust wtedy jeszcze prezydenta Dylona. Przypomnę tylko, że półtora roku temu to samo mówił o SUSZOWYM jak doprowadzał do likwidacji Rady Związku PZP. Też było blisko też prosił żeby nie przeszkadzać i mu zaufać. Dzisiaj to samo przy neutralizacji Komisji Rewizyjnej. Przypadek-nie sądzę. W międzyczasie prawie 1 000 000 zł straty na działalności gospodarczej PZP. Skok na kasę funduszu Promocji Roślin Oleistych. Oddanie Pszczelarza Polskiego firmie z Kleczy. Odebranie związkom pszczelarskim około 800 000 zł na obsługę KPWP. Wypędzenie Pszczelarzy z wrzosowiska na Podkarpaciu. Nie będzie już zwrotów za likwidację ognisk zgnilca - ponoć zarząd PZP w ogóle tematem się nie interesował mimo posiadanej wiedzy na ten temat. Temat do sprawdzenia. Takie oto ciekawostki udało mi się usłyszeć podczas ostatniej rozmowy z dobrze poinformowanymi. Pewnie jeszcze wiele ciekawych rzeczy wypłynie. No cóż, czy pszczelarze pójdą po rozum do głowy i zrobią z tym porządek. Czy może kolejne obietnice spłyną na uszy pszczelarskie.
 4. adamski

  A tymczasem w PZP...

  Czytam, czytam i czytam i się zastanawiam czy dzisiaj PZP jeszcze jest komuś potrzebne. Na pewno tak, ale nie jako: - instytucja zbierająca haracz na Kamianną, - wydajaca płatne odznaczenia (każdy związek może sobie je kupić w dowolnej ilości), - śląca głupawe pisma do ministerstwa nie mające pokrycia z rzeczywistością i obecnym prawodawstwem, - reprezentująca interesy największej firmy pszczelarskiej (aż oczy bolą tak to widać) to już nie partnerstwo a poddaństwo. - bez chęci porozumienia z innymi organizacjami pszczelarskimi. Ale skoro związki i zarządy oraz pszczelarze w tych związków chcą takiego właśnie PZP to czemu Polanka im przeszkadza. Niech się cieszą swoim szczęściem. Fakt, że przydała by się jedna reprezentacyjna organizacja pszczelarska, która realizowałaby uchwały i stanowiska przyjęte przez większość związków i organizacji pszczelarskich oraz godnie reprezentowałaby branżę pszczelarską przed urzędami państwowymi i międzynarodowymi. 🤔🤔🤔🤔 Obecny Zarząd PZP to chyba najbardziej niemy zarząd jak do tej pory. Eliminuje kolejne organy statutowe tak aby nikt im nie przeszkadzał, tylko w czym nie przeszkadzał?😶
 5. adamski

  Uwaga - teren przepszczelony!

  O losie bywasz przewrotny. Jakieś 10 lat temu prof. Huszcza na sejmowej komisji Rolnictwa grzmiał jakie to ciężkie czasy idą dla pszczelarstwa. Jeżeli nic politycy nie zrobią to niebawem zabraknie pszczół i zostanie tylko jedna kadencja sejmu 😉 rodzajowi ludzkiemu. Politycy niewiele zrobili a pszczół przybyło na tyle, że na Polance piszą o przepszczelniu. Co robić Panie, co robić? Może za bardzo nie mieszajmy a życie samo zweryfikuje kto z pasji zajął się pszczelarstwem a kto dla chwilowej mody. A w między czasie niech każdy posadzi rocznie tyle drzew lub krzewów miododajnych lub posieje tyle arów roślin pożytecznych dla pszczół ile ma rodzin pszczelich. Na pewno będzie lepiej. Bo pszczelarstwo to nie tylko pszczoły ale i dbanie o bazę pozytkową dla nich.
 6. adamski

  A tymczasem w PZP...

  I wszystko czego się Dylon dotkie przemienia się odwrotnie jak u mitycznego Midasa 😊 Dzisiaj byłem w biurze związku dowiedzieć się o dotacje i akurat trafiłem na dyskusję o sprawozdaniu PZP. 600 tyś straty na działalności gospodarczej w tym roku i ponoć 500 tyś w tamty roku. Dobrze, że pszczelarze składki płacą 800 tyś to było z czego pokryć tę stratę. Dzięki temu, że cały rok nic nie robili to mają kasę na dalsze trwanie i nic nie robienie. Ciekawe ile z tego jest prawdą. Pszczelarze jednak to bogaci ludzie. Brawo najwności ludzka. A na temat dopłat do rodziny pszczelej, które to miały być już wypłacane 😏 cisza jak kamień w wodę.
 7. No i to jest wiadomość. Minister Puda zaczyna odkręcać to co popsuł w środowisku Ardanowski. Bez ekologów, bez Dylona i jego zastępcy z PZP, który był za neonikotynoidami, bo dzięki temu mogą spokojnie przytulać kasę z FPRO. Może wreszcie MR będzie bardziej patrzał na zdrowie ludzkie (patrz konsumentów) a nie na kasę rolników. A z mrówkai też kiedyś sobie poradzą jak bardziej będą zwracać uwagę na pozostałości niedopuszczonych środków w produktach rolnych.
 8. adamski

  Szkolimy się on line

  Ot i ciekawostka. Dylon zrobił coś sam od siebie bez pomocy firmy Ł. i kompromitacja. Jakie pieniądze wydali na ten wspaniały materiał? Im więcej osób to oglądało tym gorzej. Z dobrych źródeł wiem, że mimo posiadania narzędzi do przeprowadzania takich spotkań on-line przez PZP ostatnie i chyba jedyne spotkanie z prezesami aby nie nie zrobić podobnie, spotkanie organizował na prywatnej platformie, główny drygent Badeński Waldemar. Czy PZP potrafi jeszcze być niezależną organizacją?Niezależną organizacją od ośrodka decyzyjnego umieszczonego w K i K.
 9. adamski

  Dopłata do ula

  Takie postawienie sprawy refundacji kosztów obsługi projektów, ma jedynie chyba na celu jeszcze bardziej uzależnić związki od firmy. Od firmy która ma kasę na prowizję dla związków za transfer środków w odpowiednim kierunku. No bo który Prezes dla ratowania finansów zwiazku nie skusi się być pośrednikiem między Pszczelarzami a producentem o największej marży ? najbardziej chojnego. Tak to się kończy gdy marionetka firmy siedzi na stołku "prezydenta" pszczelarzy. Daliście się Panowie omamić i nie mówię w tym momencie o Polance. Mieliście reprezentować Pszczelarzy a daliście się kupić za judaszowe srebrniki. Najwyższy czas się obudzić.
 10. adamski

  Dopłata do ula

  Żadna w tym incjatywa Dylona, proszę zwrócić uwagę na towarzystwo posłów w tej incjatywie. To oni zapewne przymuszeni ? przez swoich Pszczelarzy z okręgu wyborczego postanowili zadziałać a Dylon - PZP tylko to firmuje. Cóż takie życie. Jeszcze nic nie zrobił dla pszczelarstwa oprócz rozwalenia PZP i oddania go do realizacji celów biznesowych największej firmy pszczelarskiej. PS. Kto nie potrafi prowadzić pasieki bez dotacji lepiej niech się za pszczoły nie bierze.
 11. adamski

  Polski wosk i polska węza

  A miało być tak pięknie, szybki i tani sposób na badanie jakości wosku. ? Jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o??
 12. To taki hit pijarowski?. Dylon już załatwiał dopłaty do ula potem suszowe i już nawet dzielił te pieniądze teraz wraca z tematem dopłat bezpośrednich bo innego nie ma. Ale może coś z tego wyjdzie, a może będzie jak zawsze. W końcu w tym roku wybory w PZP mają , kiełbasę jakkolwiek trzeba mieć. ?
 13. Kolego Atena a może nikt nie podłapał tematu drugiego bo nie dotyczy Pszczelarzy ??
 14. Czy ktoś oglądał "ZIELONĄ PARASOLKĘ" zafundowaną przez chojnych pszczelarzy w kwocie 88 tyś złotych dla 210 słuchaczy. Nie miałem czasu obejrzeć a nie wiem czy warto. Czy to dobrze spożytkowana kasa na promocję pszczelarstwa za milczenie na temat neonikotynoidów.
 15. No właśnie, jakieś osoby mówiące o sobie, że reprezentują środowisko Pszczelarzy zgodziły się na ryzyko chronicznego osłabienia rodzin pszczelich po zapylaniu na uprawch rzepaku w zamian za kasę z funduszu promocji dla pszczelarzy. Dzisjaj te same osoby czerpią pełnymi garściami z tych funduszy organizując konferencje czy dając wykłady na tych konferencjach. Czerpią korzyści kosztem większości Pszczelarzy i pszczół . Środowisko naturalne też dostaje rykoszetem od szkodliwych decyzji.
 16. A gdzie prezydent Dylon? Czyżby obyli się bez niego?.
 17. Z planu finansowego tej konferencji wynika 110 000 złociszów rzepakowej kasy na promocję pszczelarstwa dla Barzyka i Dylona. Tak się robi piniądz.
 18. https://bip.kowr.gov.pl/fundusze-promocji/wyplaty-z-funduszy-promocji/fundusz-promocji-roslin-oleistych Ot i ciekawostka, jest kasa to trzeba ją przerobić aby coś dla siebie zarobić. Ile może wynieść wynagrodzenie dla 5 - 6 wykładowców online a ile kasy biorą organizatorzy konferencji za organizacje. Powodzenia ? w skubaniu Pszczelarzy
 19. adamski

  Ustawa o ochronie zwierząt

  Dobra rada, nie mieszajcie pszczół z tą procedowaną ustawą o ochronie zwierząt. Stańmy z boku i przyglądajmy się na rozwojowi konfliktu między nowym Ministrem a rolnikami. ?
 20. adamski

  Wielki Dzień Pszczół

  Kolego Robinhuud. Zespół, który wstawiłeś to zespół poprzedniej kadencji. Zespół obecnej kadencji jedynie się powołał i na tym jego prace się zakończyły. ??☹️ https://www.sejm.gov.pl/Sejm9.nsf/agent.xsp?symbol=ZESPOL&Zesp=610 Nikt im d..... nie truje to i niczym się nie zajmuje. Szkoda, jakość miodu, która obecnie pojawia się na półkach sklepowych w hiper i super a także normalnych marketach, warta jest bliższego przyjżenia. Miodu u Pszczelarzy nie ma za dużo i to nie tylko u polskich Pszczelarzy. A w sklepach do woli ?. Czy pszczoły są nam potrzebne? Rośliny samopylne, miód samo produkujący się. ?
 21. adamski

  A tymczasem w PZP...

  No właśnie egoizm. Czy pszczelarze są egoistami? Z wypowiedzi powyższych można wnioskować, że tak, chociaż sam tak nie uważam. Dzisiejsza okazja do "świętowania" nie ma nic wspólnego z Św. Ambrozym, którego pszczelarze przyjęli za swojego patrona. Dzisiejsze święto to święto pszczoły, pszczoły której ludzkość zawdzięcza bardzo wiele i warto o tym mówić i to nagłaśniać. To dzisiaj zapewne wszystkie redakcje i portale internetowe chętnie by się oderwały od polityki i poświeciły więcej czasu pszczołom i temu co dzięki nim uzyskujemy. Przejrzałem kilka portali i są wzmianki o pszczolach i dobru jakie nam dają. Szkoda, że organizacje pszczelarskie nie wykorzystują tak jak np. firma Łyson okazji do promowania efektów pracy pszczoły. A jeszcze parę lat temu w obronie pszczół organizowano Marsze, Rajdy itp. Co się stało? Czyżby pszczelarze sami mieli dosyć pszczół i innych pszczelarzy?
 22. adamski

  A tymczasem w PZP...

  Dziś "Wielki Dzień Pszczół" taka nasza polska świecka tradycja. Jakoś nie zauważyłem z tej okazji aktywności "wiodącej" organizacji pszczelarskiej z jej prezydentem na czele jak i tych dwóch innych "ogólnopolskich", które też chcą brylować na tle Pszczelarzy i działać w interesie pszczół. Co się dzieje?
 23. adamski

  A tymczasem w PZP...

  W regionalnych organizacjach pszczelarskich zakończono realizację projektów KPWP. Pewnie z różnym efektem wykorzystania przyznanych środków. W tym czasie Zarząd PZP skutecznie starał się wprowadzać zamieszanie w terminach realizacji projektów. Niby o coś wnioskuje do KOWR I MinRol ale tematów nie dopina tylko wprowadzają zamieszanie. Nie odpowiedzialność w działaniu przeogromna. No i jeszcze rodzynek na torcie Kamianna, kolejny rok na minusie tym razem 250 tyś straty za 2019, taki ponoć wynik finansowy udało się uzyskać Zarządowi PZP. Kto bogatemu zabroni.
 24. adamski

  Wracając do "ziołomiodów"

  Ziołomiód produkt spożywczy jakich wiele na rynku a nawet lepszy od wielu zawierających cukier. Problem polega jedynie na nazewnictwie które może wprowadzać w błąd klienta. Należałoby coś w temacie ochrony nazwy miód zrobić i tylko tyle. Kopanie głębsze tego produktu nie ma sensu.
 25. Wydaje mi się, że większość chorób pszczół jest pochodną kiepskiego odżywiania. Dobra baza pozytkowa jest w stanie wiele chorób ograniczyć lub nawet całkiem wyeliminować. Oczywiście jest kilka innych warunków, które należy dopełnić np. dobra matka itp. Niestety co raz gorzej ze spełnieniem tego pierwszego.
×
×
 • Dodaj nową pozycję...