Skocz do zawartości

emka24

Użytkownik
 • Liczba zawartości

  8
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Informacje o profilu

 • Przynależność
  NIE
 • Zgoda
  Nie

Ostatnie wizyty

449 wyświetleń profilu
 1. emka24

  kot w pasiece

  Może prościej wysterylizować? Mój kot jest wykastrowany , a suczka wysterylizowana . Temat potomstwa odfajkowany.
 2. emka24

  Kawiarenka pytli

  czyli do" nierodaka "można?
 3. emka24

  Gotowe pokarmy na zimę

  Miałem podobnie ,tyle ze z izoglukozą. Wychodzi na to, że jak we wszystkim , trzeba dobrze trafić.
 4. emka24

  Gotowe pokarmy na zimę

  Czyli nie ma różnicy , a jak nie ma, to izoglukoza tańsza ,czy jednak lepiej przezimowały na izoglukozie ?
 5. emka24

  Polska literatura pszczelarska

  Pierwsze z brzegu; Nie podkarmiać rodzin wychowujących ,a podkarmiać rodzinki weselne utworzone z tych rodzin. Co do ula to: autor napisał, że pszczołom obojętne jest jaki i z czego jest ul. Autor opracował kompletną gospodarkę pasieczną na ul korpusowy , bo tak mu pasowało z jego sposobem wymiany plastrów,ho0dowli matek, tworzeniu odkładów czy walki z warrozą. Ul zandera wybrał ,bo jemu taki pasował. Przez 20 lat prowadził badania i obserwacje na ponad 100 rodzinach rocznie ,co daje skale porównania ok 2000 rodzin. Wszystkie wnioski opiera na danych statystycznych. Nawet teraz, 10 lat od przejścia na emeryturę prowadzi badania i programy edukacyjne dostępne na youtube . Są to kanały : https://www.youtube.com/channel/UCFNwIbxfLRGtzHwk0GY05JA lub https://www.youtube.com/channel/UCP-15G5rho2eehAX7g89CCw na których razem z drugim dr pszczelarstwa Pia Aumeier prezentują gospodarkę w/g " Łatwego pszczelarstwa ". W tym roku w ramach programy edukacyjnego prezentują całoroczna gospodarkę na bieżąco w pasiece. każdy odcinek to ok 1,5 godz . wykład w którym dr Aumeier wykonuję aktualne prace w pasiece a dr Liebieg uzupełnia je teorią ,choc nie tylko. Żałuję, że mój niemiecki jest zbyt słaby , bo najciekawsze są te komentarze uzasadniające głoszone twierdzenia i wykonywane czynności. Życzę odrobine dobrej woli. Nikt nie musi naśladować ,ale zapoznać się bez uprzedzeń można. Prowadzę swoją 70- cio pniowa pasiekę ,znajdująca się na Pogórzu Izerskim ,prawie 1 do 1 i mnie się sprawdza.
 6. emka24

  Spadź cementowa-modrzewiowa

  Nie planowałem tego dawać do ula.Jak pszczoły nie potrafią z tego korzystać teraz to myślę ,że w okresie bezczerwiowym podobnie..Bardziej chodzi mi o odzyskanie ramek nadstawkowych -jest ich ok 1000.Jutro będę sprawdzał na ile w gniazdach ten miód zalega,bo to niebezpieczeństwo na zimę.
 7. emka24

  Spadź cementowa-modrzewiowa

  Właśnie przy wirowaniu zrodziły się podejrzenia.Nie rozumiem drugiej części wypowiedzi,bo proponuje kolega by pszczoły przenosiły tę spadź z ramki na ramki. Myślę bardziej o pozbyciu się jej całkiem z ula-ramki nadstawkowe.Próbowałem je moczyć i wirować -myślę,że powoli się uda.
 8. Witam wszystkich. Podejrzewam ,że w pasiece pojawiła się spadź modrzewiowa.Czy można to w jakiś pewny sposób potwierdzic i jak sobie z nią poradzić .
×
×
 • Dodaj nową pozycję...