Skocz do zawartości
Piotr_S

Dyskusja o dyskusji

Rekomendowane odpowiedzi

Co sądzicie o pomyśle utworzenia nowej kategorii forum, równorzędnej ze wszystkimi, takimi jak "Sprawy organizacyjne", "Hyde Park" czy "Giełda"? Nowi goście nie muszą być koniecznie związani z Polanką i przecież nie chodzi nam o to by wszystkich na siłę przywiązywać.

 

Oczywiście w imieniu zarządu wszystkich serdecznie zapraszam do udziału w każdym wątku na tym forum, ale dla higieny dyskusji (choćby swoboda zakładania nowych wątków, także zupełnie ale to zupełnie z Polanką niezwiązanych, lub nawet uprawnienia moderatora dla kogoś spoza Polanki) może warto?... Co myślicie jako dotychczasowi użytkownicy? I z tym pytaniem zwracam się nie tylko do członków Polanki, do każdego, kto ma na ten temat swoje zdanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szykuje się przyspieszenie biegu wydarzeń w polskim pszczelarstwie a z tym wiąże się potrzeba wyrażania, na szerszym forum ocen, opinii, zgłaszania wniosków itp. Do tego potrzebne jest forum które mogłoby te głosy prezentować. Wydaje mi się że portal Polanki może temu służyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co sądzicie o pomyśle utworzenia nowej kategorii forum, równorzędnej ze wszystkimi, takimi jak "Sprawy organizacyjne", "Hyde Park" czy "Giełda"? Nowi goście nie muszą być koniecznie związani z Polanką i przecież nie chodzi nam o to by wszystkich na siłę przywiązywać.

 

Oczywiście w imieniu zarządu wszystkich serdecznie zapraszam do udziału w każdym wątku na tym forum, ale dla higieny dyskusji (choćby swoboda zakładania nowych wątków, także zupełnie ale to zupełnie z Polanką niezwiązanych, lub nawet uprawnienia moderatora dla kogoś spoza Polanki) może warto?... Co myślicie jako dotychczasowi użytkownicy? I z tym pytaniem zwracam się nie tylko do członków Polanki, do każdego, kto ma na ten temat swoje zdanie.

 

 

Jak już uzyskasz potwierdzenie opinii, że nowa kategoria jest zasadna (do czego i ja się przychylam) zdecydowanie (przy pełnej życzliwości co do swobody wypowiedzi użytkowników) sprzeciwiam się przekazaniu jakichkolwiek uprawnień moderatorom spoza tego Forum.

 

Nie łącz życzliwości, gościnności , charyzmy i dobrej woli z naiwnością, a nawet(chciałam napisać głupotą) ale poprzestanę na demokracji.

Wystarczy już bałaganu w kraju i na świecie. Niech chociaż na własnym gruncie panuje ład i zdrowy rozsądek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co sądzicie o pomyśle utworzenia nowej kategorii forum, równorzędnej ze wszystkimi, takimi jak "Sprawy organizacyjne", "Hyde Park" czy "Giełda"? Nowi goście nie muszą być koniecznie związani z Polanką i przecież nie chodzi nam o to by wszystkich na siłę przywiązywać.

 

Oczywiście w imieniu zarządu wszystkich serdecznie zapraszam do udziału w każdym wątku na tym forum, ale dla higieny dyskusji (choćby swoboda zakładania nowych wątków, także zupełnie ale to zupełnie z Polanką niezwiązanych, lub nawet uprawnienia moderatora dla kogoś spoza Polanki) może warto?... Co myślicie jako dotychczasowi użytkownicy? I z tym pytaniem zwracam się nie tylko do członków Polanki, do każdego, kto ma na ten temat swoje zdanie.

 

Również przychylam się do nowego pomysłu tylko jak Pytla stwierdziła bez możliwości przekazywania uprawnień moderatora spoza tego Forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Jak już uzyskasz potwierdzenie opinii, że nowa kategoria jest zasadna (do czego i ja się przychylam) zdecydowanie (przy pełnej życzliwości co do swobody wypowiedzi użytkowników) sprzeciwiam się przekazaniu jakichkolwiek uprawnień moderatorom spoza tego Forum.

 

Nie łącz życzliwości, gościnności , charyzmy i dobrej woli z naiwnością, a nawet(chciałam napisać głupotą) ale poprzestanę na demokracji.

Wystarczy już bałaganu w kraju i na świecie. Niech chociaż na własnym gruncie panuje ład i zdrowy rozsądek

 

 

No, jak już jest, to czujna jak ważka :)

Ale macie świadomość, że nad każdym elementem naszego forum mamy uprawnienia administracyjne, których nie możemy się pozbyć w żaden sposób? - to technicznie niewykonalne i nie to miałem na myśli.

 

Chodzi o (ewentualne!!!) dodatkowe uprawnienia administracyjne dla kogoś - tym razem już niekoniecznie z Polanki, kto po prostu przejmie część roboty i jak rozumiem, w porozumieniu z Polanką. I dopiero wtedy, jeśli będzie taka potrzeba, więc nie ma się co kłopotać. Na razie chodzi jedynie o swobodę poruszania się po forum i aby, w tym wypadku, jednak nie wrzucać wszystkich spraw do jednego worka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyrażając już wcześniej swoją opinię na ten temat, brałem pod uwagę ,że pan prezes wspominając o możliwości przekazania możliwości moderowania przekazanego wątku, nie miał na myśli kogoś przypadkowego komu nie można ufać. Spokojny o jego mądre podejście do sprawy wyraziłem się pozytywnie, gdyż wierzę ,że nie odbyło by się to bez uzgodnienia.

Pozdrawiam.

Post kolegi prezesa pojawił się na forum w momencie kiedy ja pisałem ten. Myślę, że rozbieżności w stanowisku nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedna prośba. Popatrzcie na stronę główną naszego forum i zaproponujcie jakąś nazwę dla nowej kategorii i jakiś opis... Taka wprawka z kreatywności - wszak mamy szukać kreatywnych rozwiązań.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedna prośba. Popatrzcie na stronę główną naszego forum i zaproponujcie jakąś nazwę dla nowej kategorii i jakiś opis... Taka wprawka z kreatywności - wszak mamy szukać kreatywnych rozwiązań.

Wpadłam przed snem, żeby podbić statystykę. W końcu liczy się....wynik, a mam spore tyły w stosunku do orłów, które tu wysoko latają i widzę, że....wymiatasz.

 

Zapytaj Sabata. Nie ma w tej branży nikogo równie kreatywnego. No i ponadto to przede wszystkim jego problem.

 

Ja proponuję ENCYKLOPEDIA PSZCZELARSKA

Ani chybi każdy nie dość, że zajrzy to jeszcze coś wniesie albo wyniesie. Wiadomo, że wiedza jest najważniejsza, a od czegoś trzeba zacząć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nazwa ? 

  Wydaje mi się, że właściwą nazwą mogłoby być vademecum lub kodeks pszczelarski  jako, że tematyka miałaby obejmować szeroki krąg tematów poza sprawami technologii produkcji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

C całym szacunkiem dla moich poprzedników , co do nazwy proponowanego otwarcia działu na forum, ja proponuję nazwę taka która ma oddawać rzeczywistość.

Według mnie mogła by ona brzmieć tak: " Tutaj, łączą  nas pszczoły".

Wobec wielowątkowości spraw jakie mogą się w tym dziale pojawiać, nie wiadomo czy stanie się on encyklopedią, czy wademecum. Mi osobiście niezbyt szczęśliwie kojarzy  się kodeks, bo przywołuje od razu "kodeks dobrej praktyki" który niestety ale nie spełnił roli jaka była dla niego przewidziana, czemu? to wszyscy wiemy.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wybrałem propozycję pytli (także ze względu na kreatywność :P - po co mam Sabata pytać?) po drobnej modyfikacji. Enzyklopedia pszczelarstwa zamiast pszczelarska, bo o pszczelarstwie będzie to kompendium traktowało a nie o pszczołach, dla których (jako że one na pierwszym miejscu) jest wszystko, co dotychczas.

 

Chciałbym jeszcze prosić, byście proponowali, czy jeszcze któreś wątki powinny zostać przeniesione do nowej kategorii. No i w ogóle o uwagi techniczne: czy jest OK, czy może coś jeszcze zmienić, doszlifować... a może jakieś problemy?

 

Zakładajcie wątki jakie chcecie i w ogóle... rozgośćcie się.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakładajcie wątki jakie chcecie i w ogóle... rozgośćcie się.

 

Gospodarzowi za gościnę serdeczne dzięki.

Chętnie będziemy pisać na gościnnym forum

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wybrałem propozycję pytli (także ze względu na kreatywność :P - po co mam Sabata pytać?) po drobnej modyfikacji. Enzyklopedia pszczelarstwa zamiast pszczelarska, bo o pszczelarstwie będzie to kompendium traktowało a nie o pszczołach, dla których (jako że one na pierwszym miejscu) jest wszystko, co dotychczas.

 

Chciałbym jeszcze prosić, byście proponowali, czy jeszcze któreś wątki powinny zostać przeniesione do nowej kategorii. No i w ogóle o uwagi techniczne: czy jest OK, czy może coś jeszcze zmienić, doszlifować... a może jakieś problemy?

 

Zakładajcie wątki jakie chcecie i w ogóle... rozgośćcie się.

 

 

Sugerowałabym przeniesienie tego wątku na Forum, bo tu  niczego nie wnosi, a tam umożliwi ewentualnie komentowanie lub luźne uwagi w zasadzie w odniesieniu do jakiejkolwiek dyskusji. Być może zasadne, a niepotrzebnie nie zaśmiecające tematyki innych wątków.

Pozdrawiam Gości..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Tutaj, łączą  nas pszczoły".

 

Jest OK.

 

Nawiązując do tytułu nowej kategorii i motta mam dwie uwagi:

 

Ostało się po małej modyfikacji na moim i....to jest OK ;) sorry ...taki tutaj mamy klimat.

 

Pszczoły nas nie łączą. Raczej dzielą i łatwo to udowodnić. Jest na szczęście wiele innych powodów, które umożliwiają wspólny front .

 

" PSZCZOŁY NA PIERWSZYM MIEJSCU"  O tym , że zawsze mam o tym pamiętać wbił mi to do łepetynki Prezes Krakowskiego Związku w czasie, kiedy jeszcze o Polance nikomu się nie śniło .

Ha! Ha! Mądry facet , bo pewnie też wziął sobie to do serca, kiedy zdystansowal się od PZP.

Pozdrawiam korzystając z okazji.

 

.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Muszę tutaj przyznać koleżance rację, ale tez i wytłumaczyć, skąd była moja propozycja. Wynikała ona z najlepszej intencji, jaka była u podstaw otwierania tego działu forum na Polance. Na moment zapomniałem,że otwierając drzwi, mogą wejść nie tylko mile widziani i zaproszeni goście, ale także , i co się niestety często zdarza , ci, bez których by się tu obyło. Ale tak się zdarza, kiedy ktoś chce poznać imię dziecka, kiedy jeszcze nikt go nie widział. Po takich odwiedzinach jak wczoraj "Janosika" i dziś w nocy niejakiego "turysty", widać że zaproponowany przeze mnie tytuł wątku, pasował by do tego, jak "oni" tutaj.  Szkoda tylko, że ich zakres wiadomości jest tak ogromny, że wykraczają z nimi daleko poza zakres "Encyklopedii Pszczelarstwa", wzbogacając ją, niepotrzebnie, także o wiadomości na temat zdezelowanych samochodów i zepsutych samolotów. Niezbyt to tutaj pasuje.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ma być kreatywnie Kolego Prezesie,

mając na uwadze, że dyskusja będzie wielowątkowa,

a sytuacja jest taka jak każdy widzi

proponuję krótko i wieloznacznie.

Był Zagajnik, jest Polanka, niech będzie Kretowisko.

 

ps. w pasiece śnieg, ziemia przez mróz utwardzona, a te dzielne zwierzątka

      nie zważając na smog  wielkie kupy świeżej gleby usypują.

      Będzie dobrze.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

×
×
  • Dodaj nową pozycję...