Skocz do zawartości
Marek

Ograniczanie matki w czerwieniu-walka z warroza

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Po lipie chcialbym mocno ograniczyc matki w czerwieniu na jakies 2 -3 tygodnie po to aby cały czerw sie wygryzł i chciałbym przeleczyc wszystkie rodzinki na warroze.

Kiedyś oglądałem taki sposob w necie.

Miodu juz nie zamierzam wyjmować z tych rodzin w tym roku, a zauwazyłem w jednym ulu wirus upośledzenia skrzydeł, dlatego chce takie leczenie zastosować.

Jak mam ograniczyc matke skutecznie aby mi jej pszczoly nie ściely? wystarczy ze ja zamkne w klateczce? czy moze lepiej na jednej ramce w izolatorze?

dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepiej na jednej ramce w izolatorze ,może Ci się też udać w izolatorze Chmary ale trzeba ustawić blisko wylotka.

Małą klateczkę odradzam .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość marbert

Królu Nieba , lipa w rozkwicie 3 czerwca.

Matkę na węzę z lotną pszczołą i za dwa dni kwas mlekowy. Reszta odkład i niech sobie matecznik założą po 21 dniach kwas mlekowy i połączyć.

Lepsza matka górą. Proste.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Po lipie chcialbym mocno ograniczyc matki w czerwieniu na jakies 2 -3 tygodnie po to aby cały czerw sie wygryzł i chciałbym przeleczyc wszystkie rodzinki na warroze.

Kiedyś oglądałem taki sposob w necie.

Miodu juz nie zamierzam wyjmować z tych rodzin w tym roku, a zauwazyłem w jednym ulu wirus upośledzenia skrzydeł, dlatego chce takie leczenie zastosować.

Jak mam ograniczyc matke skutecznie aby mi jej pszczoly nie ściely? wystarczy ze ja zamkne w klateczce? czy moze lepiej na jednej ramce w izolatorze?

dzięki

 

 

Przy takim ograniczeniu i widoczną warrozą to może być kłopot z tymi pszczołami które mają wykarmić pszczołę zimową i przerobić zimowe zapasy.

 

Pozdrawiam

Jarek D.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oile miodu nie bierzesz po Lipie to po co ograniczać czerwienie ? Odym 4 x co 4 dni apiwarolem. Cały cykl rozwojowy warrozy zostanie oddymiony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

×
×
  • Dodaj nową pozycję...