Skocz do zawartości
adam111

Przegorzan kulisty uprawa

Rekomendowane odpowiedzi

witam czy koś z kolegów uprawia przegorzan kulisty?

Pytam bo chciałbym go znaleźć i rozsadzić w pasiece. 

Jak wygląda uprawa tej rośliny? Czy ona sama się rozsiewa?  

czytałem ze jest 2 letnia wiec po 2 latach musiałbym ją sadzić od nowa?

dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szanowny kolego. Informacje o uprawie przegorzanu kulistego można bardzo łatwo znaleźć w Internecie.

 Dla przykładu podaję jeden z linków gdzie jest ich dużo. http://budujesz.info/porady_serwisu/porada/przegorzan-kulisty-uprawa.html

Być może miałeś trudności z ich znalezieniem, pisząc kulisty przez u zamknięte?

Na ortografię też warto zwracać uwagę pisząc na forum publicznym.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam czy koś z kolegów uprawia przegorzan kólisty?

Pytam bo chciałbym go znaleźć i rozsadzic w pasiece. 

Jak wygląda uprawa tej rośliny? Czy ona sama się rozsiewa?  

czytałem ze jest 2 letnia wiec po 2 latach musiałbym ją sadzić od nowa?

dzieki

Przypomnij się we wrześniu to Ci przyśle nasiona.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przegorzan kulisty rozsiewa się sam. Kiedy będziesz miał przynajmniej kilka roślin na kawałku nieużytku, ten stan utrzyma się przez kilka lat. Co roku będą późnym latem kwitły. Nie demonizowałbym ich znaczenia pasiecznego ale sam bardzo je lubię. Same są ładne i radość budzi obecność nawet kilku pszczół na jednej kuli kwiatostanu. Nie obiecuję nasion bo nawet nie przyglądałem się, czy mój przegorzan jeszcze się trzyma (od kilkunastu już lat) ale myślę, że Marek Pogorzelec: http://www.apiflora.pl/jupgrade/index.php/rosliny-rodzime/121-przegorzan-kulisty na pewno go ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przegorzan kulisty rozsiewa się sam. Kiedy będziesz miał przynajmniej kilka roślin na kawałku nieużytku, ten stan utrzyma się przez kilka lat. Co roku będą późnym latem kwitły. Nie demonizowałbym ich znaczenia pasiecznego ale sam bardzo je lubię. Same są ładne i radość budzi obecność nawet kilku pszczół na jednej kuli kwiatostanu. Nie obiecuję nasion bo nawet nie przyglądałem się, czy mój przegorzan jeszcze się trzyma (od kilkunastu już lat) ale myślę, że Marek Pogorzelec: http://www.apiflora.pl/jupgrade/index.php/rosliny-rodzime/121-przegorzan-kulisty na pewno go ma.

 

Rozsiewa się łatwo o ile znajdzie w miarę zruszaną i niezbyt zbitą glebę. U mnie na lekkiej glebie bardzo łądnie się wysiewa i przegorzan i ogórecznik, a u kolegi, który ma ciężką glebę przegorzan trwa, a ogórecznik zanika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wysiałem trochę przegorzanu i nic nie zeszło  ,pewnie za bardzo dbałem żeby miał wilgotno ;):(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wysiałem trochę przegorzanu i nic nie zeszło  ,pewnie za bardzo dbałem żeby miał wilgotno ;):(

Z mojej obserwacji wynika iż nasiona przegorzanu szybko tracą siłę kiełkowania. Kilka lat temu, na nieużytkach ponasadzałem pojedynczo trochę siewek, teraz rosną setki roślin, dominując nad innymi chwastami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

×
×
  • Dodaj nową pozycję...