Skocz do zawartości
Atena

Parlamentarny Zespół ds Pszczelarstwa

57 postów w tym temacie

Rekomendowane odpowiedzi

  Dwie trzecie Koła Parlamentarnego stanowi  połowę Zespołu d/s Wspierania - czy tu nie ma rękojmi że ... przy takiej  kumulacji tylko sukces może być efektem działania tegoż Zespołu.   

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja daję każdemu kto to  czyta wyzwanie!!!

Niech każdy z Was umówi się na spotkanie z jednym z członków Parlamentarnego Zespołu ds Pszczelarstwa. A, że jest to możliwe to ja wiem, bo 29 lutego br jestem umówiony z moim posłem z tegoż zespołu na rozmowę w biurze poselskim. Na rozmowę czekałem 5 tygodni. A czy warto? To się okaże. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobry wieczór.

Dziś będąc na spotkaniu z Panem posłem Krzysztofem Tudujem w trzy osobowym klubowym składzie, przedstawiliśmy nasze problemy w trzech punktach dotyczące województwa dolnośląskiego jak i trzy punktach dotyczące kraju. 

Z wielkim naciskiem na jakość wosku i węzy pszczelej!

Zostaliśmy wysłuchani. Szykuję się interpretacja poselska. Poseł, dał nam nadzieję. A czas zweryfikuje. 

Mój challenge dalej aktualny. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie kwestie podnosiliście?

Czy Pan poseł powiedział coś na temat pracy Zespołu ds Pszczelarstwa, o planowanych posiedzeniach zespołu? Jeszcze żadne się nie odbyło, a od chwili jego powstania właśnie mija 100 dni...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czargu - podbiję piłeczkę i stawkę.
Ekipa poprzedniej kadencji zrobiła angielskie wyjście bez raportu, sprawozdania, kwiatów i medali. Zniknęli pokazując pszczelarzom tłuste zadki.
https://www.sejm.gov.pl/sejm9.nsf/agent.xsp?symbol=SKLADZESP&Zesp=610
Pomyślałem, by na aktualną mniej jak na razie liczną ekipę wywrzeć pozytywnie rozumiany kontrolowany nacisk (może do zespołu dołączy jeszcze ktoś z Senatu). Nękać w necie przewodniczącego Sachajkę dlaczego zespół jeszcze się nie zebrał, czy mają jakiś plan działania, dlaczego według ich regulaminu celem głównym ich działania jest bezsensowne przepszczelarzenie i przepszczelenie kraju? Dlaczego przyjęli za cel główny takie głupstwo? Kto jest autorem? Czy zamierzają zmienić ten regulamin, bo jeżeli nie - to szkoda na nich czasu. Komu podlegają i dla kogo działają, gdzie się można na nich poskarżyć o bezczynność? Kogo uważają za pszczelarzy i kogo chcą wspierać? Oni odpowiadają za stanowienie prawa dla pszczelarzy. Gdzie są normy państwowe (unijne) na miód, wosk, ule itp? Kto to jest pszczelarz? Czy biorą wysokie wynagrodzenia bez względu na wyniki swej pracy? Może wciągnąć w taką działalność inne organizacje pszczelarskie i Ministerialny zespół Waldemara Kudły? Może europosłów? A może Zespół ministerialny Kudły już prawnie nie istnieje, bo zmienił się kilkakrotnie minister? To polityczne udawanie działalności dla zmylenia elektoratu?. Oni (parlamentarzyści) nie biorą za Zespół wynagrodzenia, ale zobowiązali się moralnie i nie powinni symulować aktywności społecznej (nie wiem, czy "kudliści" nie biorą delegacji). Politycy boją się panicznie włażenia elektoratowi pod lampę i ośmieszenia. Boją się również antyreklamy w kampaniach wyborczych, szczególnie zorganizowanej i udokumentowanej. To nasza szansa.
Nowe rozdanie - X kadencja:  https://www.sejm.gov.pl/Sejm10.nsf/agent.xsp?symbol=SKLADZESP&Zesp=928


Cytuję: 3. Celem powołania Zespołu jest wzrost liczby pszczelarzy i pasiek na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej.- koniec cytatu.


https://orka.sejm.gov.pl/opinie10.nsf/nazwa/Zesp_reg928/$file/Zesp_reg928.pdf
Sachajko (Kukiz 15) i Kukiz (Kukiz 15) w ścisłych władzach parlamentarnego zespołu na rzecz pszczelarstwa. Jokaz, ten Twój Konfederata to ciekawy przypadek dla pracy pszczelarskiej. Obgryzajmy tą kość. U mnie pod lampę wlazł przewodniczący zespołu Sachajko. Nie może mówić, że nia ma doświadczenia w udawaniu pracy na rzecz pszczelarstwa, bo już kilka razy pieszczotliwie pieścił stołek w tym zespole.
Nikt nam nie zrobi nic
Nikt nam nie zrobi nic
Bo z nami jest
Bo z nami jest
Sachajko i Kukiz!

p.s. - piątek, godz. 10.00. Kilkakrotnie dzwoniłem na podany kontakt do osoby odpowiedzialnej za prowadzenie gov-witryny zespołu:
KONTAKT:
Magdalena Jóźwiak,
Tel. 22 694-16-02,
Nikt nie odbiera połączenia. Będę próbował dalej do skutku.

kukiz i sachajko.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 1.03.2024 o 09:46, robinhuud napisał:

Ekipa poprzedniej kadencji zrobiła angielskie wyjście bez raportu, sprawozdania, kwiatów i medali. Zniknęli pokazując pszczelarzom tłuste zadki.

O to sprawozdanie to prosiłem osobiście na piśmie do Pana przewodniczącego. 

Ciekawy przypadek powiadasz? Byliśmy w trzy osoby. Rozmowa rzeczowa. Dlaczego akurat ten poseł? Ponieważ jest najbliżej Sudetów a jest w w zespole. I druga kwestia to, że na drugiego dolnośląskiego posła to raczej bym już nie liczył. Zajął się bardziej sportem. 

Pan poseł poświęcił nam prawie godzinę. Wybraliśmy trzy tematy ogólnopolskie.

1. Ustawa pszczelarska. 2. Norma na wosk i węzę pszczelą 3. Prawidłowe oznaczenie miodów

Najbardziej Pana posła interesowała sprawa napływu olbrzymiej ilości miodów z Chin i Ukrainy, bardzo często bez jakiejkolwiek kontroli co do jakości. 

Nie wspominał kiedy się zespół zbierze. Ale odniosłem wrażenie, że będziemy bardziej ze sobą współpracować. 

A mój challenge dalej aktualny. 

Pozdrawiam 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

×
×
  • Dodaj nową pozycję...