Skocz do zawartości
pytla

ANKIETA Prawda w oczy nie kole.

Rekomendowane odpowiedzi

Zbliżają się wybory i przydałoby się pewne rozpoznanie w temacie bardzo przydatnym niekoniecznie w odniesieniu tylko do Stowarzyszenia, ale od czegoś trzeba zacząć.

 

Pomysł nie jest mój. Podsunął mi go Kolega i bardzo mi się spodobał .

 

Byłoby korzystne dla wszystkich, gdyby zyskał powszechną aprobatę a można go zrealizować małym sumptem przy okazji Walnego Zebrania i rozesłania informacji dołączając jeszcze ANKIETĘ, której wyniki przedstawine na przyklad w formie kolorowego diagramu dałyby nam jakiś obraz po co pszczelarzowi organizacja ?

 

Odpowiedzi na te trzy pytania to niezła okazja do wyciągnięcia wniosków nie tylko dla Zarządu. 

 

1. W jakim stopniu:

 a).  POLANKA służy Zarządowi.

 B).Zarząd służy POLANCE 

2. W jakim stopniu Stowarzyszenie służy swoim członkom (w znaczeniu pszczelarzowi jako człowiekowi w odniesieniu do zaspokojenia jego potrzeb bytowych (i nie tylko).

3. W jakim stopniu służy pszczołom i środowisku.

 

Spontaniczna odpowiedź w ujęciu procentowym nie przysporzyłaby chyba nikomu trudności, a przypisanie kolorów punktom :

1

a) - brązowy

B) - pomarańczowy

 

2..- niebieski

3. - żółty

 

oraz przedstawienie wyników w formie koła dałoby jasny obraz tego, co wnosimy w rzeczywistość deklarując swoją przynależność.

Jest jeszcze jeden aspekt, który uważam za ekscytujący.

Tak mało jest aktywności wśród członków w kontekście ich ogółu i to w zasadzie niezależnie od tego gdzie się deklarują, że może warto zapytać po co to robią?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szanowna Koleżanko.  Ankieta tego typu, mogła by być bardzo pomocna w sprawie ukierunkowania programu działania naszej organizacji na przyszłość. To nie ulega żadnej wątpliwości.  Wątpliwości budzi jednak obawa, czy weźmie w niej udział odpowiednia liczba członków, aby była ona w jakimś znaczeniu miarodajna. Bez wątpienia, warto by to podjąć, aby zorientować się chociaż w intencjach jakie mają przystępujący do naszej organizacji.

 Pewne zastrzeżenie, budzi u mnie sformułowanie pierwszego pytania, które nie wiadomo czy celowo, czy przypadkiem jest według mnie kontrowersyjne.

To zastrzeżenie , to oddzielenie POLANKI od Zarządu.  Jeśli już upierał by się ktoś, aby tak zostało, to należało by zapytać, w jakim stopniu Zarząd służy POLANCE ?

To wydaje mi się bardziej właściwe i sensowne.

Ale ogólnie jestem za, i warto by przeprowadzić to na tyle szybko, aby jakieś orientacyjne , możliwe do określenia wyniki, otrzymać jeszcze przed terminem naszego Zjazdu w Puławach.   Zachęcam do zbierania głosu w tej sprawie.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  Pewne zastrzeżenie, budzi u mnie sformułowanie pierwszego pytania, które nie wiadomo czy celowo, czy przypadkiem jest według mnie kontrowersyjne.

To zastrzeżenie , to oddzielenie POLANKI od Zarządu.  Jeśli już upierał by się ktoś, aby tak zostało, to należało by zapytać, w jakim stopniu Zarząd służy POLANCE ?

To wydaje mi się bardziej właściwe i sensowne.

 

:) Czyżbyś zwątpił w brak celowości moich działań?

 

Ta ankieta powinna być rozbudowana w każdym punkcie , ale takie wstępne rozpoznanie i tak jest bardzo cenne.

 

Uwagi jak najbardziej zasadne. Punkt pierwszy poprawiam.

Nawet jeśli wykorzystamy ją na Walnym to i tak próba będzie reprezentatywna, a przecież można też ją rozesłać przy okazji zawiadomień o wyborach i spotkaniu.

To pierwsze pytanie choć kontrowersyjne jest jednak ważne i to w przypadku każdej organizacji, a nasz Zarząd ani chybi wyjdzie z niego z twarzą.

Niemniej jednak dobrze byłoby aby co 4 lata takie badanie przeprowadzano konsekwentnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podzielam zdanie pytli. Tak postawione pierwsze pytanie jest jak najbardziej OK i zarząd powinien mierzyć się z wynikami takiej ankiety. Tzn. nie popadać w zadufanie przy dużym poziomie zaufania (ale czuć wsparcie) i nie rezygnować przy dużym poziomie braku zaufania (ale brać je po uwagę).

 

Co do uwagi meteora, powinna być możliwość oceny, ale dla chętnych także jej uzasadnienia i oczywiście wyrażenia niezadowolenia... bądź zadowolenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak wyrazić  niezadowolenie w którymś punkcie.?To tylko ankieta.

 

Pozdrawiam

Ja to sobie wyobrażalam tak, że odpowiedź ma być wyrażona w skali % . . .

Ponieważ proste jest piękne walnij " 0 "i średnia ważona pójdzie w dół ani chybi.

 

Zapytam  matematyka tego co mi to "zadał" temat do obrobienia  o "założenia", bo u nich wszystko jest.....uwarunkowane niestety.

Tu wytyczną jest skala od 1 do 100. problem tylko czy w odniesieniu do wszystkich punktów, czy do każdego oddzielnie.

Mało Was tam  mądrali do  wybrania wariantu?

 

Mnie to rybka....statystyka wiadomo ;) wszystko przemiele. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

×
×
  • Dodaj nową pozycję...