Skocz do zawartości
Piotr_S

Ile miodu można przewiezc przez granicę

29 postów w tym temacie

Rekomendowane odpowiedzi

Dziwne ta informacja mi umknęła,ale znalazłem w ,,wolnych mediach"

,,Opublikowano: 21.03.2018 |

W ostatnim okresie miało miejsce kilka protestów rolniczych, m.in. w Wielkopolsce i pod Sieradzem. Rolnicy blokowali drogi krajowe i domagali się interwencji rządu w sprawie niekontrolowanego napływu do Polski warzyw i ziemniaków z innych państw.

Pierwszy protest rolników-producentów warzyw i ziemniaków odbył się 7 marca 2018 w Błaszkach i Wróblewie pod Sieradzem (woj. łódzkie). W obu demonstracjach wzięło ok. 400 rolników, którzy blokowali drogę krajową nr 12. Sytuacja powtórzyła się w piątek, 9 marca."

 

Może nam też przyjdzie zawalczyć: choćby do dopłat albo bezrozumnemu importowi miodu.

 ...............................................................................................................
Jan Dzierżoń - Ślązak - Ojciec współczesnego pszczelarstwa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym importem miodu to walczyć trzeba na poziomie reprezentantów pszczelarskich.

Mi się nóż w kieszeni otwiera gdy słyszę odpowiedź członka władz PZP na pytanie o stanowisko PZP na temat wykorzystania kontyngentu miodu na 2018 w kilka dni i zatwierdzeniu nowego, mniej więcej taką: "Musimy walczyć o dostępność miodu dla konsumentów. Tu mniej jest ważna cena a więcej propagowanie miodu i dostępność dla klienta końcowego." (cytat nie dokładny z pamięci ale oddaje sens - w miarę dokładnie gdzieś już tu na forum cytowałem, bo praktycznie na bieżąco).

 

Władzą PZP to się coś poprzestawiało. Walczą o prawa konsumentów do niskiej ceny a nie o dobrobyt własnych członków.

Czemu? - wszyscy wiemy, kto tam zasiada.

Ja prywatnie mam żal do "nowych", że nie walczą z układami, a się w nie wpisują.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

×
×
  • Dodaj nową pozycję...