Skocz do zawartości
pytla

Kiedy do pasieki ?

29 postów w tym temacie

Rekomendowane odpowiedzi

No właśnie też tak mam. Nie widać niczego skąd noszą a noszą i to ładnie. Ma ktoś pomysł co? Wierzba jeszcze nie kwitnie. Na leszczynie nie widziałem pszczoły. pyłek żółty. W kilku miejscach znalazłem kwiaty podobne do mniszka rosnące w grupach, ale to raczej nie ta ilość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie też tak mam. Nie widać niczego skąd noszą a noszą i to ładnie. Ma ktoś pomysł co? Wierzba jeszcze nie kwitnie. Na leszczynie nie widziałem pszczoły. pyłek żółty. W kilku miejscach znalazłem kwiaty podobne do mniszka rosnące w grupach, ale to raczej nie ta ilość.

To żółte podobne do mniszka to chyba podbiał?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szybko przejrzałem rodziny. Słabsze rodziny to oziębienie dużo kosztowało, także w sensie zużycia pokarmu. Zużyły nieproporcjonalnie dużo tego pokarmu i musiałem im dołożyć ramki z miodem z innych rodzin. Ale we wszystkich rodzinach ubywa szybko pokarmu. Widać teraz różnicę czerwienia pomiędzy krainkami a kaukaskimi. Krainki czerwią od pewnego czasu mocno, wchodząc na kolejne ramki z czerwiem, a kaukaskie doczerwiają to co się wygryzie, jakby na razie nie wierząc pogodzie. Przy takim podejściu wymiana pszczół w rodzinach kaukaskich będzie i późniejsza i bardziej rozłożona w czasie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak te kwiatki to podbiał (dzięki), postaram się go trochę rozsadzić.  Sporo też siedzi na leszczynie. Czekam na zakwitnięcie wierzby. Bazie już powoli nabierają żółtego koloru. U mnie czerw we wszystkich ulach ale chyba dopiero się rozkręcają bo dosyć mało. Dzisiaj był mały przegląd. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

×
×
  • Dodaj nową pozycję...