Skocz do zawartości
hurriway

ukraińskie/ruskie paski na warroze

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Potrzebuje kupić paski na warroze do dwóch uli które posiadam, a które są ode mnie ponad 600km. Z racji odległości nie mogę sobie pozwolić na wiadomo: izolacje matek etc etc. Potrzebuje pasków. Znalazłem dwa rodzaje dostępne u nas bez problemu poprzez portal aukcyjny to WAROŁOM oparty na tau-fluwalinant a drugi no Varofarm oparty na flumetrynie. Ktoś miał z nimi doświadczenie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej kupować od SPRAWDZONYCH producentów, szukanie po jakiś wschodnich rynkach może okazać się ryzykowne...

 

 

 

 

Edytowane przez ldawid
Usunięto nieuprawnioną reklamę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stosowanie  leków nie od weterynarza jest zakazane.

Z wykładów wiadomo że najlepsze efekty w walce z warozą, jest "rotacja" substancji czynnej,  zabijającej waroze, należy się przyjrzeć składowi stosowanych. środków.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kwasu szczawiowego rotować nie trzeba. Paski czy też gąbeczki nasycone gliceryną z kwasem szczawiowym to super wynalazek, najlepszy od wielu lat. Wszystkie baywarole, biowary i inne paski są niepotrzebne. Przynajmniej w mojej pasiece tak to wygląda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak oceniacie działanie pasków Boiwar w tym sezonie .

W dwóch ulach z pewno zawarozowanych mocno zauważyłem warozę na pszczołach a paski wiszą dwa tygodnie .

Jeszcze nie sprawdzałem Apiwarolem ale bardzo różnie waroza leci, widać to po wkładkach dennicowych.

Pamiętam serię "niewypału" kilkanaście lat temu kiedy Ojciec stracił prawie całą pasiekę i wielu pszczelarzy również.

 

Edycja po kilku dniach :

Znów dwa ule na innej pasiece, warozą na pszczołach wygryzajacych się.

Paski włożone na tej pasiece 4 sierpnia, dziś przy wyciąganiu pasków, dwie rodziny ewidentnie, paski nie zadziałały, waroza w czerwiu.

Czyli już 27 sierpnia paski można było wypieprzyć jak nie wcześniej, trudny jest pewno proces reklamacji a może i niemożliwy.

To jest już nie śmieszne, wczoraj na yt gość, taką sama ocenę wystawił paskom za poprzedni rok.

Prawie stracił 200rodzin.

Ktos coś w temacie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 7.09.2023 o 13:37, dzienmiodu napisał:

Najlepiej kupować od SPRAWDZONYCH producentów, szukanie po jakiś wschodnich rynkach może okazać się ryzykowne...

 

 

 

 

Sprawdzeni też są na wschodzie, wszak chemia do leków od kitajców idzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

×
×
  • Dodaj nową pozycję...