Skocz do zawartości
czarg

Budżet

Rekomendowane odpowiedzi

Budżet - dużo się o nim ostatnio mówi w kategoriach państwa 

Polanka też ma swój budżet, pochodzący z naszych składek.

 

Jak na chwilę obecną przedstawia się stan finansów Stowarzyszenia?

Ile składek wpłynęło do kasy Stowarzyszenie w 2016 r i na jaką kwotę?

Jak to się ma do roku 2015? Jest wyraźny progres?

Jak planowane są wydatki w r. 2017?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość daro

Szanowny Jacku  powiem brzydko bo słów nie innych nie znajduję nie wkurw.aj . Nie trzeba było rzucać kredkami a brać się za robotę . Gdybyś zrobił co obiecywałeś wybierającym wszystko byś wiedział. Teraz podobnie jak ja , facet w kalesonach , nie jesteś członkiem Polanki więc g. Tobie do tego . Podobnie jak mi. Było ogarniać bajzel zamiast palcem pokazywać , a ten ogromny (bajzel). To że płacisz składki do niczego Ciebie nie upoważnia. Mi prezes odpisał że sprawozdanie ( dla członków) publikuje Walne Zgromadzenie . Pisz do niego ( na Berdyczów) .

P.S. Ja nie płacę nie złożyłem rezygnacji , Ty złożyłeś a płacisz czyli z dwóch pośladków jedna d..pa. Tyle że i tak g. z tego wyjdzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Budżet - dużo się o nim ostatnio mówi w kategoriach państwa 

Polanka też ma swój budżet, pochodzący z naszych składek.

 

Jak na chwilę obecną przedstawia się stan finansów Stowarzyszenia?

Ile składek wpłynęło do kasy Stowarzyszenie w 2016 r i na jaką kwotę?

Jak to się ma do roku 2015? Jest wyraźny progres?

Jak planowane są wydatki w r. 2017?

 

To jak z tym budżetem, finansami i składkami?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja jeszcze raz:

 

 

 

STATUT STOWARZYSZENIA

[âŚ]

Rozdział 4. Władze Stowarzyszenia

[âŚ]

Walne Zebranie Członków

[âŚ]

§25.

Do wyłącznej właściwości Walnego Zebrania Członków należy:

[âŚ]

7. zatwierdzenie preliminarza kosztów oraz ich szczegółowego rozliczania, wykonania i publikacje wśród członków Stowarzyszenia;

 

Już niedługo zarząd złoży sprawozdanie finansowe przed Walnym Zebraniem Członków. Jest w statucie też taki punkt, że Walne Zebranie Członków zatwierdza też regulamin pracy zarządu i może zarząd zobowiązać do takiej publikacji. Zawsze (bez względu na to, kto będzie w zarządzie) będę głosował przeciw takiej ewentualności, dopóki nasze forum będzie forum publicznym. Bo taka publikacja nie będzie publikacją "wśród członków Stowarzyszenia" ale będzie... zupełnie publiczna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jak z tym budżetem, finansami i składkami?

Wygląda na to, że ...Forum drgnęło.

 

Szczerze mówiąc nie podlega dyskusji i wątpliwościom jego legalność w kontekście legislacyjnym, bo zanim określono zasady dotyczące przychodów jak i rozchodów uwzględnione zostały wszystkie poprawki (nie tylko większości).

 

Nie mam wątpliwości i nigdy nie miałam, że uda się wykazać jakiekolwiek nieprawidłowości, bo nie sądzę aby możliwa była ich realizacja .

Niemniej jednak nie wszyscy muszą taką opinię podzielać i jawność, a także merytoryczna dyskusja nad podziałem środków jest jak najbardziej wskazana.

Przypominam tylko, że pełną informację i dostęp do wszystkich danych może mieć każdy członek Stowarzyszenia i nie słyszałam aby cokolwiek się w tej kwestii zmieniło. 

Jeśli członkowie podejmą decyzję o publikacji danych np, na stronie internetowej muszą to zrobić w formie nowej uchwały i przegłosować w demokratyczny sposób, bo inaczej się nie da w świetle dotychczasowych ustaleń, które zostały przyjęte.

 

Nie widzę  przeszkód ze swojej strony, bo zawsze byłam za jawnością, ale większość uważała , że jest to nasza wewnętrzna sprawa.

 

Walne tuż tuż i zachęcam do przygotowania propozycji, które może przedstawić każdy członek Stowarzyszenia i poddać pod głosowanie.

Na szczęście przynajmniej w naszym przypadku mamy zdrowe prawo i pora z niego skorzystać.

Co więcej jestem gotowa zgłosić poprawki w imieniu tych którzy się "wylali" sami lub z innych powodów nie mogą tego zrobić w imieniu własnym.

 

Ja za chwilę mam spotkanie z Panią księgową coprawda towarzyskie, ale zapytam kiedy możemy liczyć na podsumowanie roku czyli bilans i resztę.

Nie znam na dzień dzisiejszy przepisów ale tak czy siak musi być gotowy i zatwierdzony przez Zarząd  przed Walnym.

Tam będzie dostępny łącznie z wszystkimi wyjaśnieniami odnośnie pozycji.....np. Koszty Zarządu i.t.d.

Proszę o trochę wyrozumiałości, bo nie zawsze , a właściwie zawsze nie jest możliwe ostateczne rozliczenie z chwilą końca roku.

Zresztą w tym czasie nasza księgowa została mamą po raz wtóry i myślę, że możemy jej wszyscy przy tej okazji pogratulować jak również podziękować za pracę jak zwykle rzetelną i zdroworozsądkowo płatną z uwzględnieniem przede wszystkim naszych interesów.

Nie rujnuje Organizacji i na pewno poza nią nikt nie pobiera w POLANCE wynagrodzenia. Tak przynajmniej myślę, ale ...kto pyta nie błądzi.

Pozdrawiam i oczekuję pytań.

Mogę także zapytać o inne rzeczy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja jeszcze raz:

 

 

Już niedługo zarząd złoży sprawozdanie finansowe przed Walnym Zebraniem Członków. Jest w statucie też taki punkt, że Walne Zebranie Członków zatwierdza też regulamin pracy zarządu i może zarząd zobowiązać do takiej publikacji. Zawsze (bez względu na to, kto będzie w zarządzie) będę głosował przeciw takiej ewentualności, dopóki nasze forum będzie forum publicznym. Bo taka publikacja nie będzie publikacją "wśród członków Stowarzyszenia" ale będzie... zupełnie publiczna.

No ,proszę Piotr był szybszy :).

Jak widać demokracja to nie jest jednak rozwiązanie, którego trzeba bronić.

Swoją drogą, jak Cię znam Jacku chyba też na to wpadłeś :).

Oczywiście odpowiem na pytanie nawet trochę nielegalnie ale tylko takie , które nie godzą we wspólny interes POLANKI, choć na te moment nie znam żadnej odpowiedzi (pomijając te, które dotyczą mojej osoby).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wracając do meritum sprawy, czyli sprawozdań finansowych Stowarzyszenia Pszczelarzy Polskich POLANKA uprzejmie informuję wszystkich zainteresowanych, że  są i zawsze były ogólnie dostępne zgodnie z obowiązującymi regułami w państwie prawa, które respektujemy.

Zarząd przestrzegając Statutu nie może ich publikować na Forum czy też stronie POLANKI bez wprowadzenia zmian regulaminowych i zgody członków Stowarzyszenia.

 

Niemniej jednak po uiszczeniu urzędowej opłaty każdy kto chciałby się z nimi zapoznać może dokonać tego w KRS.   

 

Nasi dziennikarze śledczy powinni o tym wiedzieć , a skoro na to nie wpadli....jak zawsze chętnie pomogłam.

Musialam tylko sprawdzić aktualne przepisy, bo dość dawno temu wypadłam z gry o tron.

 

Dla ulatwienia wyjaśniam, że procedura odnośnie sprawozdań finansowych wygląda na dzień dzisiejszy następująco:

 

- muszą one być sporządzone najpóżniej do końca miesiąca marca roku następnego, po tym którego dotyczą

- po podpisaniu dokumentów przez Zarząd  w tym terminie należy sporządzić/wypełnić CIT-8 i złożyć go we właściwym Urzędzie Skarbowym.

- od daty sporządzenia bilansu Komisja Rewizyjna i Zarząd mają 3 miesiące  ( dokładnie 90 dni) na zatwierdzenie bilansu.

 

Ponieważ w tym roku z racji Walnego zgromadzenia i wymogów statutowych bilans musi być sporządzony  przed terminem ostatecznym nie trzeba będzie aż tak długo czekać z rozwianiem ewentualnych wątpliwości .

 

- no i najważniejsza kwestia dotycząca złożenia dokumentów : w ciągu 10 dni po zatwierdzeniu muszą wpłynąć do US, a 14 dni do KRS.

 

Tylu tu ekonomistów i nikomu nie chciało się tego napisać. 

Domyślam się, że z tego samego powodu co i mnie.

O czym tu gadać....nie bez powodu jesteśmy na pełnej księgowości, a nie księdze przychodów i rozchodów.

 

Zgodnie ze słynną dewizą dewizą POLANKI 'jak ci się coś nie podoba zrób to sam" wystarczy po prostu zakasać rękawy i wziąć dokumentypod lupę. Powodzenia.

 

P.S. Oczywście dyskusę o sferze wydatków czy kosztów i ich celowości jak najbardziej uważam za zasadną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja jeszcze raz:

 

 

Już niedługo zarząd złoży sprawozdanie finansowe przed Walnym Zebraniem Członków. Jest w statucie też taki punkt, że Walne Zebranie Członków zatwierdza też regulamin pracy zarządu i może zarząd zobowiązać do takiej publikacji. Zawsze (bez względu na to, kto będzie w zarządzie) będę głosował przeciw takiej ewentualności, dopóki nasze forum będzie forum publicznym. Bo taka publikacja nie będzie publikacją "wśród członków Stowarzyszenia" ale będzie... zupełnie publiczna.

 

Dziękuję P. Prezesowi i P. Dyrektor za wyjaśnienia.

 

Krótki komentarz do wpisu Piotra_S -

W statucie "Polanki" jest również taki zapis:

 

§29.

Do zadań Zarządu należy:

(...)

3. sporządzanie planów pracy i budżetu;

 

Tak więc Zarząd pewne kompetencje w sprawie budżetu ma - konstruuje budżet w oparciu o posiadane środki i przewidywane wpływy. Jeśli dobrze rozumiem zapisy statutu przywołane przez P. Prezesa zatwierdzenie

budżetu i jego rozliczenie należy do wyłącznych kompetencji Walnego Zgromadzenia.

Podczas Walnego Zgromadzenia nie ma zbyt wiele czasu, aby poszczególni członkowie mogli zapoznać się z tymi sprawami, czy nie byłoby zatem właściwym, żeby taka wiedzę mogli uzyskać odpowiednio wcześniej?

 

Polanka jest w okresie przedwyborczym, ciekaw jestem czy podobnie jak ma to miejsce przy realizacji budżetu państwa, dotychczasowy zarząd przygotuje nowemu budżet i plan pracy na 2017 r?

 

Zadając pytania (#1 tego wątku) nie chodziło mi o publiczne prześwietlanie wydatków SPP, tylko o informację na temat bieżącego stanu kasy i wyjaśnienia jak ma się sprawa opłacania przez Polankowiczów składek członkowskich na przestrzeni ostatnich lat. Wydaje mi się, że każdy członek Stowarzyszenia powinien taką informację od Zarządu móc uzyskać na koniec każdego roku bez konieczności ponoszenia dodatkowych wydatków o których pisała Pani Dyrektor. 

Dla jasności nie chodzi mi o publikowanie danych księgowych na forum tylko o informację mailową kierowaną do poszczególnych członków.

Pamiętam, że przynajmniej raz taką informację mailową wszyscy członkowie Stowarzyszenia otrzymali.

Nie są to więc jakieś specjalnie nowe praktyki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Na budżet największy wpływ mają składki, dotatkowo jakieś wpływy ze sprzedaży elektronicznej wersji ksiązki " jak zgodnie z prawem sprzedawać miód  z własnej pasieki i inne marginalne dochody ...być może z dystrybucji inweru ale jak znam realia (na pszczelarzach nie zarabiamy) to "straty" są większe (napisałam w cudzysłowie, bo jak Was sumienie ruszy to je zniwelujecie).

 

Zapłaciliśmy kaucje za kontenery ( w imieniu pszczelarzy) i większość wisi ze zwrotem.

 

Ja też niestety i to jest apel przy okazji do wszystkich aby je odesłać, bo choć manko nam nie grozi i nie wpłynie to na wynik finansowy, bo nowy rok się zaczął to bardzo poprawi stan konta bankowego.

 

Jeśli chodzi o Ilość członków i ilość rodzin pszczelich mogę jedynie służyć danymi z 2015 roku (wiosna) i wówczas Stowarzyszenie liczyło 615 członków w posiadaniu których było 30 100 rodzin pszczelich.

Nie bez kozery podaję te dane, bo one są podstawą do budżetu roku minionego i będzie można się w oparciu o nie odnieść zarówno do przychodów jak i kosztów.

 

Oczywiście o stan aktualny można zapytać Zarząd i uzyskać aktualne dane z konkretnego dnia.

 

Przypuszczam, że bliżej nam na ten czas nawet do liczby 800 jeśli uwzględnić stałą dynamikę  wzrostu.

 

Na pytanie Jacka co do opłacania składek najlepiej odpowie Krystyna, bo jest na bieżąco.

 

Chciałabym jeszcze ustosunkować się do tego wpisu naszego Gościa na Forum.

cyt.

Z ogólnie dostępnych danych Instytutu Ogrodnictwa w Skierniewicach, Zakładu Pszczelnictwa w Puławach wynika, że mamy w Polsce 1 400 000 zarejestrowanych rodzin pszczelich. W strukturach PZP zrzeszonych jest ok 40 tys pszczelarzy, którzy mają w sumie zarejestrowanych ok 1 000 000 rodzin pszczelich. Z tych liczb wynika, że Zawodowi razem z Polanką posiadają ok 400 000 pni. Mają oni w swoich strukturach około 400 osób. Sami to publicznie podają, więc to nie jest tajemnicą.

 

Pewien wielki matematyk powiedział, że statystyka jest jak "pewna pani", która każdemu daje to co chce.

 

Nie wiem z którego roku są te dane, ale znam się na metodyce takich badań . Raz, że przez 25 lat pracowałam w instytucie naukowym a dwa, że z wykształcenia jestem nie tylko rolnikiem ale i statystykiem.

 

Dlatego też od wielu wielu lat zabiegamy, dążymy i upominamy się poprzez Stwarzyszenie Pszczelarzy Polskich POLANKA (my pszczelarze) o stworzenie wiarygodnej bazy danych odnośnie liczby pszczelarzy i ilości rodzin pszczelich w kraju. 

 

Temat ten podnosiliśmy wiele razy i dla wielu powodów, ale bezskutecznie, bo chociaż podparty był konkretnymi propozycjami nigdy nic z tego nie wyszło i nietrudno postawić diagnozę dlaczego. 

 

Do Kolegi mam taką uwagę, że przez 8 lat mojej prezesury 100 % projektów było w POLANCE kontrolowane ku mojemu i nas wszystkich zadowoleniu, czego i Wam dociekliwym życzę, bo głowa od tego nie boli, a można wiele zyskać . Także w przyszłości.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Krótkie wskazówki , które pozwolą na łatwiejsze zapoznanie się z informacją zawartą w sprawozdaniach finansowych Stowarzyszenia. 

 

Trzeba rozumieć co kryje się pod pojęciem przychodów ( co w praktyce oznacza składki członkowskie) i o czym wspominałam już wyżej. 

Nie prowadzimy póki co działalności gospodarczej jako Stowarzyszenie .

Zarówno dystrybucja inwertu jak i szkolenia, które organizujemy nawet samodzielnie  mieszczą się w tzw. działalności statutowej.

Dlatego skala obrotów na koncie bankowym nie powinna rozpalać wyobraźni, bo inne tzw. wpływy są ujęte w rozrachunkach i dotyczą:

 

- wpłaty na szkolenia oraz zaplaty za fa (noclegi , wyżywienie, wynagrodzenie dla wykladowców w/g rachunków, faktur, czy też umów o dzieło)

- wpłaty na inwert i zaplaty w/g wystawinych przez producenta fa 

- wpłaty na ubezpieczenia dodatkowe (poza OC , które jest opłacane w ramach składki członkowskiej) i zapłaty za polisy indywidualne

- wpłaty na refundację i wypłaty refundacji w/g indywidualnych kont . Oznacza to w praktyce, że każdy członek POLANKI może uzyskać odpowiedź dotyczącą dowolnego roku ile wpłacił, na co i jaką uzyskał refundację w danym projekcie.

To wszystko się teoretycznie zeruje na tzw. ROZRACHUNKACH a jeśli coś "wisi" to znaczy , że przeszło na następny rok do rozliczenia jak na przykład na ten czas dość duża kaucja zapłacona ze środków Stowarzyszenia za kontenery (jak zdążyłam się zorientować).

 

Analiza kosztów jest prosta jak świński ogonek.

Poza księgową nikt nie pobiera wynagrodzenia i aż wstyd jeśli Zarząd nie zapłacił Krystynie gratyfikacji za " etat", który dodatkowo ciągnie i to z niezwykłą sumiennością i starannością. Myślę tu o ewidencji , wypłatach, obsłudze bazy danych itp. 

Jeśli dostała jakiś ekwiwalent to odszczekam, ale będzie to widoczne, bo wszystkie operacje są możliwe wyłącznie  przez konto bankowe. Nie ma wypłat z kasy Stowarzyszenia

Podstawowe koszty to tzw. koszty działalności, czyli zakup np. kamer do transmisji, innego sprzętu, w tym  wymiana dysku w służbowym komputerze (którym nawiasem mówiąc ja się posługuję, drukarki - stara się zużyła),  materiały biurowe, znaczki.

 

W minionym roku został też zakupiony nowy program księgowy , bowiem aktualizacja wersji, którą się posługiwaliśmy była droższa i ekonomicznie nieuzasadniona.

 

Z analizy kosztów wynka, że jest kilka zwrotów za bilety PKP, i koszty podróży Prezesa (oczywiście bez żadnych delegacji czy też noclegów).

Z pozostałych członków Zarządu nikt nie korzystał w żadnym aspekcie ze środków Stowarzyszenia na pokrycie nawet poniesionych przez siebie kosztów, a wiem, że takowe były. 

Na przykład  wyjazdy i to dalekie, które służyły także i innym członkom. (Przykład... Roberta z woskiem na wymianę do produkcji węzy do Krosna i nie tylko).

 

W  grę wchodzi też zapłata za domeny, telefon i usługi telekomunikacyjne w plusie (pewnie prezesa), ale to już każdy zainteresowany w szczegółach może ustalić osobiście.

 

I to by było na tyle. Reszta w rękach dociekliwych.

 

Nie jest źle ze ściągalnością składek.

Do prześwietlenia, czy są zainteresowani członkowstwem, bo zalegają jest naprawdę kilka...może kilkanaście osób. To wszystko do wglądu w ewidencji.

A członków przybywa...oj...przybywa i nad tym powinniście debatować jak to ogarnąć przede wszystkim.

Niewiele się pomylilam snując prognozy wcześniej i to w złą (dla alternatywnych organizacji stronę) stronę.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

#9 Pytla napisała:

 

"Na pytanie Jacka co do opłacania składek najlepiej odpowie Krystyna, bo jest na bieżąco."

 

Od tego czasu minęły trzy tygodnie i moje pytania nadal wiszą bez odpowiedzi, dlatego je ponawiam:

 

Ilu członków Polanki opłaciło składki w 2015 i w 2016 r?

Ilu członków liczy SPP "Polanka"?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpowiedź będzie na zebraniu.

 

Zygmuncie dziękuję za deklarację, ale ja pytam o te dane Zarząd nie Komisję Rewizyjną, której jesteś członkiem.

 

Dla Zarządu odpowiedź na pytanie o liczbę członków Stowarzyszenia powinna być tak łatwa jak odpowiedź na pytanie o godzinę - przecież wystarczy tylko rzucić okiem na prowadzoną na bieżąco listę wpłat.

To nie są przecież tajne dane.

 

Komisja Rewizyjna, która nie zajmuje się stale sprawami składek i członkostwem, tylko je weryfikuje, siłą rzeczy potrzebuje nieco więcej czasu, na przedstawienie sprawozdania.

 

Ja o sprawozdanie nie pytam, tylko o liczbę członków, którzy opłacili składki w 2015 i w 2016 r. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jacku na pytanie...ilu członków liczy  już gdzieś odpowiedziałam w oparciu o dane rzetelne, którymi dysponowałam z racji projektów składanych na 2016 rok, czyli były one odzwierciedleniem stanu z września 2015 roku.

Członków przybyło i przybywa z tego co wiem.

Jeśli chodzi o składki, bo widzę że konsekwentnie upierasz się o pełne otwarcie nawet wobec osób postronnych , to swoim zwyczajem odpowiem Ci prosto z mostu (choć być może nie wszystkim się to spodoba ..i słusznie).

Wpływy z tytułu składek ( i ewentualnego wpisowego, bo nie da się księgowo tego rozdzielić) za miniony rok wyniosły 45.770 zł.

Nadmieniam,  że kluby, bractwa,  koła i jakby ich tam nie zwał wnoszą tylko jedno wpisowe niezależnie od ilości wprowadzanych członków. reszta kasy zostaje u nich na tzw. bieżącą działalność. To była  jeszcze moja decyzja i nic nie wiem aby została zmieniona przez obecny Zarząd.

Zatem ściągalność składek uważam za zadowalającą. Tym bardziej, że nawet jeśli zalegają to zwykle normuje się to w sezonie kiedy pszczelarze chcą skorzystać z uczestnictwa w jakimś projekcie nieszczęsnego KPWP, którym są poniekąd "dyscyplinowani".

Problem leży w czym innym,  to znaczy właśnie roszczeniowej postawie wobec Stowarzyszenia i małym zainteresowaniem jego rozwojem w kontekście utrzymania mocy wpływów na to co istotne z punktu widzenia interesów ogółu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pani Elu, dziękuję za przekazane informacje, tym bardziej, że nie od Pani ich oczekiwałem, a od Zarządu, 

bo to on zajmuje się budżetem i sprawuje stałą pieczę nad listą członków  SPP "Polanka". 

( Do kompetencji Zarządu należy nie tylko dopisywanie do listy nowych członków, ale także wykreślanie z niej tych, którzy ze składkami zalegają. punkt 4 Â§ 18 statutu).

W każdym razie jeszcze raz dziękuję za przekazane dane, choć wbrew temu co Pani pisze wcale nie prosiłem o publiczne podanie konkretnej kwoty wpłat ( te dane można było rozesłać na @).

Bardziej interesuje mnie kwestia, czy stan wpłat ma swoje odzwierciedlenie na liście członków.

Ile osób straciło status członka SPP "Polanka" na skutek nieopłacenia składek?

 

Pisze Pani:

"Nadmieniam,  że kluby, bractwa,  koła i jakby ich tam nie zwał wnoszą tylko jedno wpisowe niezależnie od ilości wprowadzanych członków. reszta kasy zostaje u nich na tzw. bieżącą działalność. To była  jeszcze moja decyzja i nic nie wiem aby została zmieniona przez obecny Zarząd."

 

Taką decyzję, formalnie podjęło ostatnie Walne Zebranie - to jego wyłączna kompetencja, 

Zarząd zmienić jej nie mógł. Poza tym, jeśli dobrze pamiętam również składka roczna miała być dzielona, jej część miała pozostać w kole. 

 

"Wpływy z tytułu składek ( i ewentualnego wpisowego, bo nie da się księgowo tego rozdzielić)"

 

Jak to? Przecież "kluby, bractwa, koła" dokonując przelewu do kasy Polanki, chyba jakoś to opisują: tyle i tyle wpisowego, tyle i tyle składki rocznej? Te sprawy muszą być jasno przedstawione i skrupulatnie zapisane, a nie wrzucane do wspólnego wora.

 

"Zatem ściągalność składek uważam za zadowalającą"

 

Trudno byłoby to realnie ocenić jeśli faktycznie nie da się "rozdzielić wpływów z tytułu składek i ewentualnego wpisowego".

 

------------------------------------------------------------

P.S.

Ciekawe co będzie "dyscyplinowało" tych  Polankowiczów, którzy o statutowym obowiązku płacenia składek przypominają sobie dopiero w momencie wypełniania wniosku o dotacje, gdy KPWP odejdzie do lamusa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ne było Uchwały dotyczącej podziału składki tylko jej podniesienia z  50,- na 70,- zł

Odpowiedziałam Ci w oparciu o dane księgowe ,Podkreśliłam są wiarygodne i dotyczą przychodu /konta składki i wpisowe. 

To samo masz  imiennie w bazie danych  Stowarzyszenia. Księgowo jest analogicznie ale poprosiłam o sumę,  nie wykaz  imienny. To nie jest jej obowiązek..

Krystyny nie ma na ten czas, ale na pewno rozwieje wątpliwości.

Ja tez się wyłączam, bo mnie grypa rozkłada na dobre.

Ciekawe jak sobie wyobrażasz funkcjonowanie przy okrojeniu składki. Większość członków ma duże pasieki i pora  się zastanowić jak to się przekłada na ich obsługę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

×
×
  • Dodaj nową pozycję...