Skocz do zawartości
Piotr_S

Wiosenne spotkanie Polanki

Rekomendowane odpowiedzi

Wszystkie informacje będą aktualizowane w kalendarzu - czyli tutaj: http://forum.spp-polanka.org/calendar/event/89-wiosenne-spotkanie-polanki/ 4 - 6 marca.

 

Stara wiara dobrze wie, jakie są nasze spotkania i jeśli muszę Was do czegoś namawiać, to tylko do tego by ci, dla których tym razem jest daleko, pokonali tę odległość tak, jak dotychczas robili to np. koledzy ze Szczecina. Będzie o tyle lepiej, że łatwiej o atmosferę dawnego Domu Nauczyciela - wszyscy zakwaterowani na miejscu, Będą miejsca do rozmów itp.

 

Szczególne zaproszenie dla wszystkich młodych duchem, należących do starej wiary i jeszcze do niej nie należących: Tomek Miodek powiedział, że do tej pory odmawiał uczestnictwa w takich spotkaniach. Teraz się udało, więc dobra rada dla wszystkich, myślących o rozwoju. Koniecznie przyjedźcie i spotkajcie się z mistrzem marketingu, który w praktyce pokazał jak to się robi. Nigdzie nie spotkacie szkolenia, które za tak mało pieniędzy da wam tak dużo konkretnej wiedzy o dobrym i mocnym starcie w duży biznes. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tym razem będę miał dużo bliżej, około100km. Przyjadę.

Przewidywany koszt szkolenia 300 zł. Czy w tej kwocie są też noclegi i posiłki?.

Dokonywać rezerwacji noclegów czy w ogóle uczestnictwa?

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, to cena za kompletny pobyt z posiłkami i noclegami. Może jeszcze nieco spaść do końca tygodnia, ale nie mogę tego obiecać - na pewno podam informację.

Rezerwację prowadzi recepcja hotelu tel.: 68 385 20 91

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mamy możliwość zamówienia ciasta dla pszczół Diamanta z dostawą do hotelu. Tak jak rok temu, moglibyście sobie kupić pojedyncze kartony (a nie jedynie całe palety) bez dodatkowej zapłaty za transport, o ile przyjedziecie samochodami - choć mocarz to i dwa kartony pod pachy do pociągu zabierze.

 

Będę potrzebował od Was deklaracji: kto ile potrzebuje. Proszę to zgłaszać do mnie przez PW, maila lub SMS-a. Potrzebuję informacji: Nazwisko, liczba kartonów cista. Ilość ciasta w kartonie - 15 kg. Cena kartonu - 52 zł. Nie przez telefon bo rzadko mam okazję zapisać od ręki a ilości potrzebne mi są do określenia ile palet a'360 kg mam zamówić. Oczywiście przez telefon możemy pogadać ale i tak poproszę o złożenie zamówienia innych kanałem.

Edytowane przez Piotr_S
Niestety, ciasta nie b

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jadę z Bydgoszczy E261 przez Gniezno do Poznania, dalej A2 do Jordanowa i E65 do Kalska.

Mam 3 miejsca. Telefon: 662266352.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Edytowałem swój poprzedni post. Z przykrością zawiadamiam wszystkich, którzy zapisali się na ciasto pszczelarskie, że nie będzie go w Kalsku. Przed chwilą dostałem telefon od Diamanta, że problemy logistyczne nie pozwalają im wysłać dziś 2 zamówionych palet. Przepraszam zawiedzionych. Dariusz Klonowski będzie się musiał wytłumaczyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie

 

Mam pytanie do osób które brały udział w spotkaniu wiosennym. Pan Dr hab. Zbigniew Lipiński na swoim wykładzie w piątek mówił o środku który dodaje do syropu na zimę żeby poprawić zdrowotność rodzin pszczelich. Nazwa była po angielsku. Kto pamięta jeszcze ile g ekstraktu z propolisu było dodawane na 200 l syropu.

 

Z góry dziękuje o przypomnienie mi tych informacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie

 

Mam pytanie do osób które brały udział w spotkaniu wiosennym. Pan Dr hab. Zbigniew Lipiński na swoim wykładzie w piątek mówił o środku który dodaje do syropu na zimę żeby poprawić zdrowotność rodzin pszczelich. Nazwa była po angielsku. Kto pamięta jeszcze ile g ekstraktu z propolisu było dodawane na 200 l syropu.

 

Z góry dziękuje o przypomnienie mi tych informacji.

 

Mam zanotowane 1 szklanka propolisu na 200 l syropu. ( nie wiem jak ten propolis należy przygotować) Co do środka, nie jestem pewna, mam zapisane Beestrong.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...