Skocz do zawartości

Chrosniak

Użytkownik
 • Liczba zawartości

  35
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Kontakt

 • AIM
  -
 • MSN
  -
 • Strona WWW
  http://-
 • ICQ
  -
 • Yahoo
  -
 • Jabber
  -
 • Skype
  -

Informacje o profilu

 • Płeć
  M
 • Lokalizacja
  Puszcza Bydgoska
 • Przynależność
  TAK
 • Zgoda
  Nie
 1. Chrosniak

  Kawiarenka pytli

  No i stało się nam w Kawiarence: słonecznie, serdecznie, świątecznie ale przy tym i pasiecznie. Jednym słowem - bajecznie. Tak trzymać KONIECZNIE!
 2. Chrosniak

  Kawiarenka pytli

  Kiedyś zawsze mieliśmy relację po spotkaniach zwykle zręcznym piórem Chrośniaka kreślone.Może i tym razem da głos...jakimś felietonem. Taaaak. Drzewiej było tak, że Chrośniak na spotkaniach mógł chłonąć wszystkimi swymi wejściami mądrości pszczelarskie od Naukowców i Praktyków płynące, kątem oka jeno urodę nielicznych pszczelarek kontemplując. I miał w on czas o czym pisać, choć nie zawsze mądrze, ale co tam. Ostatnimi zaś czasy - "mamona" (diabelski wynalazek Fenicjan), całkowicie zaabsorbowała jego uwagę. Żeby zaś całkowita jasność była - polankowa mamona. W czym rzecz wiedzą Ci, co na spotkaniach bywają. Ostatnio, co prawda, w finansach Polanki idzie ku lepszemu (nie mylić z "dobrą zmianą"). Czy uda się przez to odwrócić bądź zatrzymać choćby pewne procesy z chrośniakową demencją związane ??? Oby.
 3. Chrosniak

  Sprzedaż bezpośrednia

  Będąc już emerytem z kilkuletnim stażem, zimą zwłaszcza, dzień rozpoczynam od wizyty na forum Polanki . Czytam posty dotyczące sprzedaży bezpośredniej (również) i zadziwić się nie mogę, jaki dziwny świat (pszczelarski). W 2009r. bodajże, sumptem SPP POLANKA, z inicjatywy Elżbiety Kowalczyk znanej wszystkim pszczołom, że o pszczelarzach nie wspomnę - ówczesnej Prezes Polanki Pytlą zwanej, ukazała się pozycja książkowa autorstwa Artura i Marka Arszułowiczów p.t. "Jak zgodnie z prawem sprzedawać miód z własnej pasieki?" Co powinien wiedzieć pszczelarz ? W publikacji tej, (za przeproszeniem - jak krowie na rowie) pokazano wyraźnie co i jak z tą sprzedażą i jej rejestracją i nie tylko. Nakład książeczki niewielkim był, bo 1000 egz. jeno i rozszedł się błyskawicznie. Dla zainteresowanych tematem możliwość istnieje nadal, jak podaję niżej: "JAK ZGODNIE Z PRAWEM SPRZEDAWAĆ MIÓD Z WŁASNEJ PASIEKI" Artur Arszułowicz, Marek Arszułowicz. Dostępna jest wersja elektroniczna wydawnictwa Stowarzyszenia Pszczelarzy Polskich POLANKA 2009 r. Postać elektroniczna umożliwia: korzystanie z treści przy pomocy komputera (tabletu), nagranie na płytę DVD, bądź wydrukowanie łącznie z ilustracjami, okładką i obwolutą w kolorze. Procedura zamówienia: 1. wpłata przelewem lub przekazem kwoty 10,00 zł na konto jak niżej, 2. wysłanie e-maila na adres: chrosniak1@wp.pl o treści: - zamawiam pliki z zawartością publikacji "Jak zgodnie z prawem..." - oświadczam, że już dokonałem wpłaty należności na konto "Polanki", - dostawa via Internet, - imię, nazwisko, adres pocztowy. Oczywiście, podstawa: 10,00 zł brutto na konto: Nazwa: Stowarzyszenie Pszczelarzy Polskich "Polanka" Siedziba: 23-109 Pszczela Wola 9 NIP: 713-28-93-955 Regon: 060039828 KRS: 0000236267 Konto: PKO BP O/ Sandomierz 96 1020 4926 0000 1502 0036 7094 e-mail: spp_polanka@wp.pl Pliki z zawartością wysyłam natychmiast po odczytaniu zamówienia. Z poważaniem - Jan Sielski (Chrośniak).
 4. Chrosniak

  Sprzedaż bezpośrednia

  Według mojej (skromnej) wiedzy - Polanka oraz osoby w jej imieniu występujące reprezentują wszystkich polskich pszczelarzy. Są to amatorzy produkujący miód na potrzeby własne, sprzedający go do sieci handlowej, przetwarzający (np. na miody pitne) oraz RÓWNIEŻ - sprzedający miód bezpośrednio konsumentom. Tak sformułowane pytanie przez kol. Czarga jest po prostu zwykłą manipulacją niestety.
 5. Chrosniak

  Soja

  W tym sezonie, po raz pierwszy po dłuższym okresie królowania kukurydzy, mam za płotem 7 ha soi. Nie znalazłem informacji w Internecie na temat: "soja a pszczoły". Byłbym wdzięczny za podzielenie się wiedzą co do źródeł informacji tematu tego dotyczących, bądź własnych spostrzeżeń. Obserwując "poletko" od czasu jesiennego zbioru kukurydzy, brak uprawek po zbiorze i przed siewem, operację siewu soi specjalnym agregatem oraz całkowity brak chwastów obawiam się, że może to być soja GMO Roundap Ready. Na ten temat publikacji w necie jest sporo, nie zawsze krzepiących, niestety.
 6. Do Wiadomości: http://www.farmer.pl/fakty/w-calej-polsce-rozpoczal-sie-wielki-spis-zapylaczy,64410.html
 7. Na moich poliuretanach śladów dzięciolich dziobów dotąd nie zauważyłem. Stosuję natomiast dokarmianie zimą sikorek na drugim końcu mojej działki (ca 80m od pasieki). Jako pokarm - tradycyjnie - mieszanka nasion z tłuszczem oraz słoninka. Słoninkę (2 plastry 10x20 cm) przybijam cienkimi gwoździkami obustronnie do deseczki, którą wieszam na na długim sznurku na gałęzi drzewa. Bywało, że aż trzy dzięcioły naraz rywalizowały z sikorkami o dostęp do słoniny.
 8. Chrosniak

  Dziurkowanie nakrętek.

  Z pewną nieśmiałością się ośmielę. Jeżeli są Koledzy, którym wielkoseryjna produkcja dziurek w nakrętkach niekonieczne sprawia przyjemność, to w katalogu f-my Łysoń pod n-rem 3256 widnieje nakrętka plastikowa z dziurkami do podkarmiania a 0,60 PLN/szt. Świętej i nieodżałowanej pamięci Komandor polecał jako "stempel" zużytą końcówkę wtryskiwacza silnika wysokoprężnego.
 9. Chrosniak

  Wiosenne spotkanie Polanki

  Jadę z Bydgoszczy E261 przez Gniezno do Poznania, dalej A2 do Jordanowa i E65 do Kalska. Mam 3 miejsca. Telefon: 662266352.
 10. Chrosniak

  Układ forum

  Byłem i jestem zdecydowanie ZA. Chodzi o zmianę kolejności wpisów. W ramach działów (Spr.Org., Forum, Kaw.pytli, HydePark, Giełda) - tematy ułożone są prawidłowo: od najbardziej aktualnego do historycznie pierwszego. Natomiast w zakresie poszczególnych tematów kolejność jest odwrócona: od historii na wierzchu do współczesności na samym dnie. Dotyczy to zarówno całych stron jak i poszczególnych wpisów na stronie. Uważam, że taki układ nie ma żadnego uzasadnienia logicznego i technicznego, a i życia nie ułatwia. Ponadto, po odwróceniu kolejności i wybraniu wątku - automatycznie wyświetli nam się numer ostatniej strony.
 11. Chrosniak

  Następne spotkanie - tematy.

  Pozwolę sobie dodać: 13-14.01.2016 r. Targi Sadownictwa i Warzywnictwa Centrum Wystawienniczo-Konferencyjne Warsaw Expo w Nadarzynie tel./fax 508 618 270, 601 202 609
×
×
 • Dodaj nową pozycję...