Skocz do zawartości

Zdjęcie

Fundacja Apikultura

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8 odpowiedzi w tym temacie

#1 robinhuud

robinhuud
  • Użytkownik
  • 2794 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 12 sierpień 2019 - 08:35

Chciałbym tą drogą zapytać władze Polanki jako jej członek o oficjalne stanowisko organizacji w stosunku do #FundacjaApikultura.

Jak dla mnie, po pobieżnym przeglądzie, fundacja Apikultura nie ma cech fundacji ani organizacji charytatywnej.

Przedsiębiorstwo o tej nazwie i numerze 0000789733 jest zarejestrowana w KRS w Krakowie jako przedsiębiorstwo o charakterze rodzinnym, nie wykazuje kapitału zalożycielskiego i statusu organizacji wyższej użyteczności publicznej. Nie ma witryny internetowej, a przede wszystkim nie mogę znaleść nigdzie statutu fundacji, by się z nim zapoznać. Jak się zapoznam – będę mogł ewentualnie poprzeć i wesprzeć organizację. W rozdziale 3 KRS, w rubryce .”Przedmiot przeważającej działalności przedsiębiorcy” widnieje jedynie wpis: SPRZEDAŻ DETALICZNA POZOSTAŁYCH NOWYCH WYROBÓW PROWADZONA W WYSPECJALIZOWANYCH SKLEPACH

Tutaj każdy Obywatel może, a nawet powinien sobie sprawdzić dane potencjalnego kontrahenta wklepując powyższy numer krs i stawiając ptaszka w grupie przedsiębiorstw.

Prezydent pięciu pni.

#2 robinhuud

robinhuud
  • Użytkownik
  • 2794 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 17 sierpień 2019 - 15:32

Zwróciłem się oficjalnie do prezeski Fundacji Apikultura Pani Barbary Łysoń z prośbą o informację odnośnie pochodzenia i wielkości funduszu założycielskiego i o statut Fundacji. Spotkałem się z wymijającą odpowiedzią, otrzymałem jakieś dwa bezsensowne punkty, a z informacji w KRS wynika, że statut składa się z 35-u paragrafów. Zalecam ostrożność w kontaktach z tą organizacją.

Jest to moja prywatna opinia.

Prezydent pięciu pni.

#3 robinhuud

robinhuud
  • Użytkownik
  • 2794 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 27 sierpień 2019 - 19:35

Obgryzam ostatnio z apetytem kość zwaną „Fundacja Apikultura” i zaczyna mi ona smakować coraz lepiej. Zadałem w sprawie statutu tego przedsiębiorstwa charytatywnego (???) pytanie na FB internaucie o nazwie „Przedsiębiorstwo Łysoń” – (grupa pszczelarzy amatorów). Zostałem wycięty przez cenzora z powodu ponoć prowokacyjnego i głupiego pytania nijak nie związanego z wpisami tego internauty o imprezie bałtowskiej, zawierającymi subtelne elementy lokowania produktów tej firmy. Podano mi numer telefonu do kogoś kompetentnego w Kleczy, na który nie ma najmniejszej szansy się dodzwonić, bo to ich numer wewnętrzny. (informacja od sekretarki w Kleczy) . To tylko wzmogło mój apetyt, bo w Poznaniu wróbelki ćwierkają, że fundacja ma jakiś mętny związek z odpisem rzepakowym ministra Ardanowskiego. Odpis ten wielu rozumie jako cenę za sprzedaż pszczelarzy neonikotynowcom przez władze PZP.  Dzwoniłem do Kleczy i nawet zostawiłem prezesce swój numer telefonu. Zostałem zlekceważony, co tylko upewnia mnie, że brnę w dobrym kierunku. Czego nie rozumiem? Nie rozumiem dlaczego prezydent Dylon afiszuje się z fundacją i robi jej „image”. Dla mnie to nie jest fundacja, mimo że tak siebie samą nazywa. Rejestracja w krakowskim sądzie rejestrowym wskazuje na to, że jest to przedsiębiorstwo o bardzo rodzinnym składzie. Tak więc przedsiębiorstwo nazywające się „fundacja” nie ma statutu i nie ma kapitału założycielskiego. Nie ma również statusu organizacji pożytku publicznego. Nie ma więc cech fundacji. Z zapisu w KRS wynika, że organizacja zgłosiła się do sądu ze statutem 35-paragrafowym, ale szybko wycofała go do poprawki i do dziś nie wrocił. Wszyscy są bardzo drażliwi w tym temacie i nie mogę u źródła uzyskać rzeczowych informacji. Fundacja według jakichś tajemniczych kryteriow wspiera sprzętem spalonych pszczelarzy, apiterapią chorych w szpitalach, jakieś ule po lubelskich dachach itp. Jako stary doświadczony podatnik wiem, że „jak nie wiada o co chodzi, to idzie o bejmę”. Dlatego jako górnik z kopalni Bytom o tą bejmę się pytom. Na FB aż huczy od sukcesów fundacji, ale brak drobiazgu: statutu. Nie potrafię w takich warunkach wesprzeć tej organizacji. Nawet medialnie. Wobec sekowania staruszka z siwą głową – sorry memorry szanowni fundatorzy za upierdliwość.

68984646_2036734279764436_31316725906748

P3280405-b.jpg

żródło : FB

67086056839723201481.jpg

https://www.dziennik...1000245720.html

Prezydent pięciu pni.

#4 adamski

adamski
  • Użytkownik
  • 437 postów

Napisano 28 sierpień 2019 - 07:56

Myślę Robinie, że chyba kogoś kopiesz po kostkach i narazisz się paru wpływowym ludziom związanym z Zarządem PZP i firmą Łysoń. Z tego co wiem to fundacja porozsyłała zaproszenia do związków z propozycją przyłączenia się. Zapewne kilka uczyni ten krok (ale czy dobry). Takie poszerzone grono członków fundacji da zielone światło na korzystanie z funduszu promocji pszczelarstwa w którym środki będzie rozdawał zarząd PZP.
Się dzieje po cichu, spokojnie bez fajerwerków ale u pszczelarzy w pasiekach już tak wesoło nie jest.

#5 robinhuud

robinhuud
  • Użytkownik
  • 2794 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 28 sierpień 2019 - 11:46

Z rozkoszą zadeklarowałbym np. 1% swego podatku na Apikulturę, ale nie wiem czy to możliwe i stosowne bez znajomości jej statutu.

Prezydent pięciu pni.

#6 robinhuud

robinhuud
  • Użytkownik
  • 2794 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 28 sierpień 2019 - 13:33

Dla czytelników z wolniejszym netem dzisiejszy odpis z KRS:

41879236119069368859.jpg
58126381078309701165.jpg
00982996907474793527.jpg
31980882967220077236.jpg
62812675544583477057.jpg

Prezydent pięciu pni.

#7 TobiarzD

TobiarzD
  • Użytkownik
  • 8 postów

Napisano 03 wrzesień 2019 - 19:18

Z rozkoszą zadeklarowałbym np. 1% swego podatku na Apikulturę, ale nie wiem czy to możliwe i stosowne bez znajomości jej statutu.

No jeden % z swojego podatku panie nie oddasz, ale możesz zawsze wesprzeć Fundacje i śmiem twierdzić, że wspomną o tobie :) Co do strony internetowej to nie mają obowiązku posiadać, a FB przy dzisiejszych czasach wystarczy.

#8 robinhuud

robinhuud
  • Użytkownik
  • 2794 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 03 wrzesień 2019 - 20:10

Lubię rzeczową dyskusję. Nie potrzebna mi jest witryna, fb, czy twitter. Chciałbym poznać statut fundacji i spotykam się z oporem zarządu fundacji. Wystarczy mi przesłanie statutu drogą mailową. Czy to zbyt wiele?

Prezydent pięciu pni.

#9 robinhuud

robinhuud
  • Użytkownik
  • 2794 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 15 październik 2019 - 16:01

Obu paniom które prosiłem o statut fundacji dziękuję – bez łaski. Właśnie rozpocząłem lekturę kompletnego dokumentu:

cfa3e0f29beaed8347d18ecef7dd8055.jpg

Prezydent pięciu pni.

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych