Skocz do zawartości
Gość marbert

Przesiedlenie pszczół na węzę po lipie z możliwością spadzi

Rekomendowane odpowiedzi

Gość marbert

Mam dadanty 12 ramkowe z buckfastem i 10 ramkowe z krainką. Na małej komórce i 32 mim miast 35 do 10 ramkowego dadanta do rodni wchodzi 11 ramek.

Moje dwu letnie eksperymenty, wskazują że :

- pszczoły odbudowują 6 ramek dadanta zabranych z czerwiem ( 5 do 8) średnia 6 . w 6 dni, podając  10 l 1 razy 1  cukier plus woda. W 2016 roku szkoda mi było czerwiu, dodałem do młodych rodzinek. Wszystkie padły we wrześniu.

W 2017 spaliłem ramki z czerwiem.

Po tym zabiegu, rodziny przeleczone kw mlekowym "wybuchły" rozwojem. Po przeleczeniu kw mrówkowym we wrześniu nie mają opadu warrozy wcale.

 

Akurat te dwa lata nie było spadzi.

 

Ale gdy z 12 ramkowego dadanta odbiorę 5,6 ramek z miodem i pykiem, przeniosę na węzę plus leczeniem kw mlekowym i oddam ramki z miodem i pyłkiem.

 

To rodziny są przygotowane na spadz i przeleczone.

 

 Co koledzy o tym myślą?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo rozumiem co chciał powiedzieć poeta pisząc: Na małej komórce i 32 mim miast 35 do 10 ramkowego dadanta do rodni wchodzi 11 ramek. Domyślam się, że chodzi o "grubość suszu". Nie przesadź tutaj, bo dorodna matka BF nie wlezie w ciasną uliczkę i nie wsadzi dużej dupki do małej komórki :) . No chyba, że kupujesz maleńkie, refundowane, dostosowane do małej komórki matuleńki z dzikiej "hodowli" :D .

Podobnie jak Ty, ale bezpłomieniowo kombinował niejaki Chmara.
Przenosisz pszczoły na ekonomiczną węzę importowaną doskonalej jakości z południa,  może  nawet medialnie propolisowaną (?)? - to ostrzeżenie.
Jeżeli masz do dyspozycji dwa pasieczyska, to sensowniejszym i tańszym wydaje się być model gospodarki Karpackiego: http://spp-polanka.org/artykuly/gospodarka-pasieczna/metoda-gospodarki-pasiecznej-bez-uzycia-chemicznych-srodkow-do-walki-z-warroza/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość marbert

robinie

Matula jest sprytna i kuferek wsibi gdzie trzeba.

 

Sposób nie ja wymyśliłem a Niemiec w Badeni-Witenbergii, pracujący na dadancie i na spadzi też. Tylko testuję.

Na jakość węzy nie narzekam, robię raczej z pewnego wosku.

 

Wywieść bym musiał z 40 km. W kierunku zgnilca. Rozmawiałem z PLW, odradzał mi ten pomysł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość marbert

Trwa leczenie pochodnymi amitrazy w okresach bez wziątku. Aby utrzymać rodziny w zdolności do wykorzystania spadzi. I do życia.

 

Czy taki miód, amitrazowy jest tym o co nam chodzi?

 

Nie miałem czasu i kupiłem masło, pod szyldem masło. 

 

Pasłęski ekstra mix.76 %tłuszczu w tym 64 % tłuszcz roślinny. E 471, E472c.E 322. Jakiś oszust dał to na pułce masło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam dadanty 12 ramkowe z buckfastem i 10 ramkowe z krainką. Na małej komórce i 32 mim miast 35 do 10 ramkowego dadanta do rodni wchodzi 11 ramek.

Moje dwu letnie eksperymenty, wskazują że :

- pszczoły odbudowują 6 ramek dadanta zabranych z czerwiem ( 5 do 8) średnia 6 . w 6 dni, podając  10 l 1 razy 1  cukier plus woda. W 2016 roku szkoda mi było czerwiu, dodałem do młodych rodzinek. Wszystkie padły we wrześniu.

W 2017 spaliłem ramki z czerwiem.

Po tym zabiegu, rodziny przeleczone kw mlekowym "wybuchły" rozwojem. Po przeleczeniu kw mrówkowym we wrześniu nie mają opadu warrozy wcale.

 

Akurat te dwa lata nie było spadzi.

 

Ale gdy z 12 ramkowego dadanta odbiorę 5,6 ramek z miodem i pykiem, przeniosę na węzę plus leczeniem kw mlekowym i oddam ramki z miodem i pyłkiem.

 

To rodziny są przygotowane na spadz i przeleczone.

 

 Co koledzy o tym myślą?

Malarie ,tyfus , nowe bakterie i wirusy pszczele już przywędrowały do Polski czy jeszcze nie? Nie rozumiem po co twój trud jak Ty pół sezonu i nie masz pszczół.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość marbert

Kavior

"Malarie ,tyfus , nowe bakterie i wirusy pszczele już przywędrowały do Polski czy jeszcze nie? Nie rozumiem po co twój trud jak Ty pół sezonu i nie masz pszczół."

 
 
Dziękuję Ci bardzo za wyjątkowe zainteresowanie i bliżniego miłość.To się chwali.
 
Zawsze możesz mi podpowiedzieć abym nie błądził. Jak zechcesz i możliwości pozwolą.
 
Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość daro

 

Nie miałem czasu i kupiłem masło, pod szyldem masło. 

 

Pasłęski ekstra mix.76 %tłuszczu w tym 64 % tłuszcz roślinny. E 471, E472c.E 322. Jakiś oszust dał to na pułce masło.

Nie,  to jakiś analfabeta kupuje. Na pewno nie napisane nigdzie słowo  masło w żadnej postaci . No miód na etykiecie syropu cukrowego z zielskiem już tak .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość marbert

Czasami można błądzić ale w Twym wypadku genetyka zawiodła ( może Stwórca).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość marbert

Dodam jeszcze dla kolegi daro świadomości:

-potrafię spalić pastylki apiwarolu po lipie jak to ma miejsce w dużej ilości lub podać do ula marwiki i różne cuda. Czekając na spadz.

-potrafię włożyć na ul wielkopolski cztery paski biowaru na ul. Lub inne cuda z amitrazą lub innymi specyfikami pokątnie dostępnymi.

 

Ja to wiem i mogę.

 

Ale nie chce!

 

Może szanowny kolega daro zrozumie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodam jeszcze dla kolegi daro świadomości:

-potrafię spalić pastylki apiwarolu po lipie jak to ma miejsce w dużej ilości lub podać do ula marwiki i różne cuda. Czekając na spadz.

-potrafię włożyć na ul wielkopolski cztery paski biowaru na ul. Lub inne cuda z amitrazą lub innymi specyfikami pokątnie dostępnymi.

 

Ja to wiem i mogę.

 

Ale nie chce!

 

Może szanowny kolega daro zrozumie?

Nie chcem ale muszem bo bukfasty sprowadziłem . Za dużo teorii, a za mało lat praktyki .W sierpniu jak wcześniej nie było spadzi to się na nic nie czeka tylko jedzie przeważnie z koksem . To nie warroza za wszystko odpowiedzialna :) Jak nie ma czerwienia na 5 lipach w okolicy i po lipie to jest słabo do zimy ,później nosemy, albo słabe rodziny się zimuje,niejednokrotnie głodne w sezonie i przeważnie ze słabymi jakościowo matkami ,a do tego z głupkami w gumiakach przy ulach . Jeszcze nie spotkałem spadziowca co by w lipcu leki poddawał ,ale może bieszczadzcy są "inni" światowi,prawie jak świętokrzyscy :P a i tak pszczół po zimie nie mają. Nie wiesz o co chodzi z pszczołami to się nie udzielaj  .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość marbert

Kavior

 "Nie wiesz o co chodzi z pszczołami to się nie udzielaj  ."

 

Ty wiesz? To się podziel.  A nie destrukcyjnie się udzielaj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

×
×
  • Dodaj nową pozycję...