Skocz do zawartości
adam111

Ropuchy w pasiece

Rekomendowane odpowiedzi

Hej

tak sie zastanawiam nad ropuchami i zabami. zauwazylem kilka wielkich ropuch wedrownych siedzacych pod ulami i czekajacych na zmierzch aby wsunac wszystkie konajace pszczoly z przed uli:)

ropuchy to takie ekologiczne odkurzacze chorych pszczol...sympatyczni lokatorzy mojej pasieki. przynajmniej sie choroby pszczol nie roznosza...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na dobrą sprawę to nie jest dobry objaw. Ropuchy gromadzą się, bo coś jest do jedzenia i to w konkretnym miejscu. W praktyce oznacza to, że pszczoły coś wynoszą przed ul. Pszczoła, która jest chora zwykle wylatuje i ginie poza ulem, na pewno tak uczyni pszczoły, która dochodzi swoich dni. Jeżeli w tym okresie dorosłe pszczoły padnięte są przed ulem, to nie dały rady wylecieć, coś je zwinęło. Jeżeli gromadzą się też ślimaki nagie to pewnie wynoszony jest czerw.  Pomijam sytuację taką, że ślimaków jest tak dużo, że wpychają się wszędzie, ale tak czy owak powinny być gdzieś w pobliżu bardziej wilgotne miejsca, aniżeli pasieka...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to akurat jest naruralne bo ule stoja obok mini rzeczki w ktorej sa zaby wiec one przychodza sobie na sniadanie, czasami zostaja na caly dzien:)

slimakow nie ma wcale

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O, to ropuchy zjadły?! U mnie było ich za wiele na ropuchy, jeże i dwa obchody z łopatą dziennie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hanna nie zarejestrował się tu by pogłębiać wiedzę o pszczelarstwie i ropuchach. Link w stopce "korepetycje z chemii wrocław" ot powód rejestracji spamera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że tak. Na istniejącym jeszcze forum "Pszczelarstwa", taka praktyka stała się powszechna, i tego typu spam, jest tam w prawie każdym wątku jaki istnieje. Było by dobrze , aby na naszym forum uniknąć podobnej sytuacji. Myślę że w przeciwieństwie do forum Pszczelarstwa, nam nie musi zależeć na takiej formie "aktywności" jego użytkowników, i mam propozycję do administratora, aby linkowanie wypowiedzi taką formą reklamy, kasować a użytkownika banować. Traktowanie naszego forum jako miejsca darmowej reklamy, nie związanej tematycznie z pszczelarstwem, uważam za niegodne.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej

tak sie zastanawiam nad ropuchami i zabami. zauwazylem kilka wielkich ropuch wedrownych siedzacych pod ulami i czekajacych na zmierzch aby wsunac wszystkie konajace pszczoly z przed uli:)

ropuchy to takie ekologiczne odkurzacze chorych pszczol...sympatyczni lokatorzy mojej pasieki. przynajmniej sie choroby pszczol nie roznosza...

https://www.facebook.com/AricilikTR/videos/1635622496475975/?story_fbid=2020832424825862&id=100006973719783&notif_id=1515774095898689&notif_t=share_wall_create

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

×
×
  • Dodaj nową pozycję...