Skocz do zawartości
krzysiek5000

Nosemoza nozevit

Rekomendowane odpowiedzi

Witam was drodzy pszczelarze , kupiłem środek na nosemozę , nozevit , gdyż dwie moje rodziny cierpiały na nosemozę , czy mogę teraz podać zapobiegawczo wszystkim pszczołom odpowiednią dawke nozevitu z syropem 1:1 dla rodzin 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie odpowiem Ci wprost, bo nie jestem weterynarzem, ale...
Nozevit i nozevit+ to nie leki, a suplementy diety. Produkcji chorwackiej, importer - Sądecki Bartnik. Informacje ubogie, sposób dawkowania dość dokładnie pokazany w filmie, podobno opisany na opakowaniu. Strona internetowa producenta w kilku językach, niestety nie po polsku. Skład preparatu za Sądeckim Bartnikiem: kora roślin, olejek miętowy, woda oczyszczona, białko surowe 0,84%, włókno surowe <0,1%, popiół surowy 0,13%, tłuszcz surowy <0,1%, wapń 111mg/kg, sód 112 mg/kg, magnez 64,4mg/kg, kwas cytrynowy.


http://www.apivita.hr/

https://sklep.bartnik.pl/pl/produkt/1040-nozevit-50-ml.html
Z opisów wynika, że nozevit nie był w Polsce badany i wyniki z chorwacji nie muszą być przenośne na nasz teren. Stosujesz bez gwarancji na własną odpowiedzialność. Zdaje się że widziałem w handlu ciasto z nozevitem Łysonia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 9.04.2024 o 20:34, krzysiek5000 napisał:

Witam was drodzy pszczelarze , kupiłem środek na nosemozę , nozevit , gdyż dwie moje rodziny cierpiały na nosemozę , czy mogę teraz podać zapobiegawczo wszystkim pszczołom odpowiednią dawke nozevitu z syropem 1:1 dla rodzin 

pozdrawiam

Z tego co wiem to głównym składnikiem nozevitu jest wyciąg z kory dębu , ale nie słyszałem , aby rzeczywiście skutecznie zwalczał nosemozę. Osobiście stosowałem go i mogę stwierdzić , że pozytywnie wpływa na pszczoły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

×
×
  • Dodaj nową pozycję...