Skocz do zawartości
robinhuud

Co tam panie w Rosji?

Rekomendowane odpowiedzi

W Rosji wojna. Ale nie przeszkadza to pszczelarzom w organizacji 4-go Zjazdu Związku Pszczelarzy Rosji. Rosyjscy pszczelarze, podobnie jak my - nie są w stanie produkować miodu tak tanio jak Ukraina. Jak więc planują sobie radzić mając gorzej niż pszczelarze w Polsce - bez dopłat i refundacji? Jakie mają problemy z chemią lekką i ciężką w miodach? Jak chcą walczyć z fałszowaniem miodu?
Recepta: KOOPERATYWY
Ilu pszczelarzy trafi w kamasze? (ups, o tym nie mówią). Jak ktoś choć trochę po rusku - warto posłuchać.
Eksport rosyjskiego miodu - stan i perspektywy:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy nasz człowiek? Zwykli pszczelarze mają do niego jakiś żal, podobny do żalu polskich zwykłych pszczelarzy do mieszaczy.
Co napisał w komentarzach do filmu taki pszczelarz? Pod spodem moje tłumaczenie, mogłem coś pokręcić.

------------------------------------------------------------------
С точки зрения "КУПИ-ПРОДАЙ" вы, Алексей всё правильно говорите. Только вот меня как рядового пчеловода - любителя ваши хотелки уж НИКАК НЕ УСТРАИВАЮТ!!! Я лучше сокращу количество пчелосемей на своей пасеке. Буду производить продукции пчеловодства ровным счетом столько, сколько смогу продать за сезон. Я так думаю, что нынешняя ситуация с ценами на мёд, пыльцу и.т.д приведет уже в скором времени к сокращению количества пчелосемей повсеместно.  За прошедший сезон 2023 года  средняя цена реализации мёда у меня составила около 280 рублей за кг. Пыльцу продал практически всю(около 280 кг) оптом по цене 650 рублей за кило. Да, реализация продукции идёт с трудом, со скрипом. Но идет! Отдавать её вам за бесценок я не собираюсь. Нет, вы конечно, ещё какое-то время сможете попользоваться мёдом, тех, кто живет только пчелами. Жалко мне их!!! Им просто некуда деваться со своей продукцией. Помучаются они ещё несколько лет, а потом распродадут свои пасеки и уедут искать лучшей жизни в город... Хотите вы того или не хотите, но именно вы - ПЕРЕКУПЫ, прямо и косвенно подталкиваете  людей - пчеловодов к тому. Ведь вам, ровным счетом на пчеловодов наплевать. Разве не так?! Вас интересует только ваша сиюминутная прибыль, а там хоть трава не расти. Но, Алексей, и мы не лыком шиты! Считать тоже умеем... Вы посмотрите как действуют саудиты, чтобы поддерживать приемлемый курс цен на нефть. Всё очень просто. Они идут по пути сокращения объёмов производства. Вот и мы к тому же рано или поздно придем... Я просто уверен в этом!
---------------------------------------------------------------
Z punktu widzenia Kup - Sprzedaj wy, Aleksiej mówicie wszystko prawidłowo. Tylko mnie jako zwykłego pszczelarza - amatora wasze zachcianki już nijak nie budują! Ja lepiej zmniejszę liczbę rodzin na swej pasiece. Będę produkował tylko tyle ile mogę sprzedać w sezonie.Ja tak myślę, że bieżąca sytuacja z cenami na miód, pyłek itd doprowadzi w krótkim czasie do zmniejszenia ilości rodzin pszczelich wszędzie. W zeszłym sezonie 2023 średnia cena sprzedaży mojego miodu wynosiła około 280 rubli za kg. Pyłek sprzedałem praktycznie wszystek (około 280 kg) w cenie 650 rubli za kg. Tak, sprzedaz produkcji idzie z trudem, ze zgrzytami. Jednak idzie! Oddawać ją wam za darmo ja nie zamierzam. Wy jakiś czas jeszcze możecie posłużyć się miodem tych, którzy żyją tylko z pszczół. Szkoda mi ich! Nie mają gdzie się podziać ze swoją produkcją. Pomęczą się jeszcze kilka lat, potem sprzedadzą swe pasieki i wyjadą szukać lepszego życia w miescie... Chcesz tego, czy nie chcesz, ale to ty bezpośrednio i pośrednio zachęcasz ludzi, którzy są pszczelarzami do tego.  Masz gdzieś pszczelarzy. Prawda?! Interesuje cię tylko natychmiastowy zysk, a potem niech nawet trawa nie urośnie. Ale Aleksiej, my też nie jesteśmy w ciemię bici! My też potrafimy liczyć... Spójrzmy, jak Saudyjczycy działają, aby utrzymać ceny ropy na akceptowalnym poziomie. To bardzo proste. Ograniczają produkcję. My prędzej czy później zrobimy to samo... Jestem tego pewien!
---------------------------------------------------------------
Trochę zbieżne z tym co ostatnio u nas w ogłoszeniach: "sprzedam pasiekę". Zmniejszę produkcję, a nie oddam za darmo na skupie!

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, robinhuud napisał:

Czy nasz człowiek? Zwykli pszczelarze mają do niego jakiś żal, podobny do żalu polskich zwykłych pszczelarzy do mieszaczy.
Co napisał w komentarzach do filmu taki pszczelarz? Pod spodem moje tłumaczenie, mogłem coś pokręcić.

------------------------------------------------------------------
С точки зрения "КУПИ-ПРОДАЙ" вы, Алексей всё правильно говорите. Только вот меня как рядового пчеловода - любителя ваши хотелки уж НИКАК НЕ УСТРАИВАЮТ!!! Я лучше сокращу количество пчелосемей на своей пасеке. Буду производить продукции пчеловодства ровным счетом столько, сколько смогу продать за сезон. Я так думаю, что нынешняя ситуация с ценами на мёд, пыльцу и.т.д приведет уже в скором времени к сокращению количества пчелосемей повсеместно.  За прошедший сезон 2023 года  средняя цена реализации мёда у меня составила около 280 рублей за кг. Пыльцу продал практически всю(около 280 кг) оптом по цене 650 рублей за кило. Да, реализация продукции идёт с трудом, со скрипом. Но идет! Отдавать её вам за бесценок я не собираюсь. Нет, вы конечно, ещё какое-то время сможете попользоваться мёдом, тех, кто живет только пчелами. Жалко мне их!!! Им просто некуда деваться со своей продукцией. Помучаются они ещё несколько лет, а потом распродадут свои пасеки и уедут искать лучшей жизни в город... Хотите вы того или не хотите, но именно вы - ПЕРЕКУПЫ, прямо и косвенно подталкиваете  людей - пчеловодов к тому. Ведь вам, ровным счетом на пчеловодов наплевать. Разве не так?! Вас интересует только ваша сиюминутная прибыль, а там хоть трава не расти. Но, Алексей, и мы не лыком шиты! Считать тоже умеем... Вы посмотрите как действуют саудиты, чтобы поддерживать приемлемый курс цен на нефть. Всё очень просто. Они идут по пути сокращения объёмов производства. Вот и мы к тому же рано или поздно придем... Я просто уверен в этом!
---------------------------------------------------------------
Z punktu widzenia Kup - Sprzedaj wy, Aleksiej mówicie wszystko prawidłowo. Tylko mnie jako zwykłego pszczelarza - amatora wasze zachcianki już nijak nie budują! Ja lepiej zmniejszę liczbę rodzin na swej pasiece. Będę produkował tylko tyle ile mogę sprzedać w sezonie.Ja tak myślę, że bieżąca sytuacja z cenami na miód, pyłek itd doprowadzi w krótkim czasie do zmniejszenia ilości rodzin pszczelich wszędzie. W zeszłym sezonie 2023 średnia cena sprzedaży mojego miodu wynosiła około 280 rubli za kg. Pyłek sprzedałem praktycznie wszystek (około 280 kg) w cenie 650 rubli za kg. Tak, sprzedaz produkcji idzie z trudem, ze zgrzytami. Jednak idzie! Oddawać ją wam za darmo ja nie zamierzam. Wy jakiś czas jeszcze możecie posłużyć się miodem tych, którzy żyją tylko z pszczół. Szkoda mi ich! Nie mają gdzie się podziać ze swoją produkcją. Pomęczą się jeszcze kilka lat, potem sprzedadzą swe pasieki i wyjadą szukać lepszego życia w miescie... Chcesz tego, czy nie chcesz, ale to ty bezpośrednio i pośrednio zachęcasz ludzi, którzy są pszczelarzami do tego.  Masz gdzieś pszczelarzy. Prawda?! Interesuje cię tylko natychmiastowy zysk, a potem niech nawet trawa nie urośnie. Ale Aleksiej, my też nie jesteśmy w ciemię bici! My też potrafimy liczyć... Spójrzmy, jak Saudyjczycy działają, aby utrzymać ceny ropy na akceptowalnym poziomie. To bardzo proste. Ograniczają produkcję. My prędzej czy później zrobimy to samo... Jestem tego pewien!
---------------------------------------------------------------
Trochę zbieżne z tym co ostatnio u nas w ogłoszeniach: "sprzedam pasiekę". Zmniejszę produkcję, a nie oddam za darmo na skupie!

 

Czyli pszczelarz ten uzyskał średnio około 12 zł za kg miodu i 30 zł za kg pyłku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 11.12.2023 o 21:48, robinhuud napisał:

Ten pan to Aleks Tarakanow. Ważna figura rosyjskiego pszczelarstwa, dyrektor gospodarstwa pszczelarskiego w Niżnym Nowgorodzie. Absolwent Pszczelej Woli.

Ne, ne sam hiba? a ego curka. Lat z 10 temu. Jak sam to hiba jakesc kursy w Pszczelei Woli.  Ale nauczylse on nezle : ) skupue miod ponirzei 2 dolcuw w durzyh ilosciah i mae zbyt. 

W dniu 11.12.2023 o 23:05, czarg napisał:

Nasz człowiek w ROZJI?

To ne tak i smeshne.  Тлетворное влияние буржуазии никто не отменял 😉

W dniu 12.12.2023 o 08:46, lech napisał:

Czyli pszczelarz ten uzyskał średnio około 12 zł za kg miodu i 30 zł za kg pyłku.

Tak.

Nestety, nawet w Kanade cena miodu w tym roku spadla w gurte. Perszy raz za durzo lat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

He he - Nik - prostuję:

 Дочь Анна осваивает профессию пчеловода в одном из учебных заведений Польши. Там же получила образование старшая Дарья и сейчас с мужем развивает бизнес в этой отрасли. Дочери уехали за границу ещё до нынешних событий. Причём не случайно. В нашей области не осталось ни одного учебного заведения, где бы давали профессию зоотехника по пчеловодству. Польша на тот период была оптимальным вариантом.


Jak para w Pszczelej Woli poszła w gwizdek😀:


Córka Anna uczy się zawodu pszczelarza w placówce edukacyjnej w Polsce. Najstarsza Daria również zdobyła tam wykształcenie i obecnie wraz z mężem rozwija biznes w tej branży. Córki wyjechały za granicę jeszcze przed obecnymi wydarzeniami. I nie przez przypadek. W naszym regionie nie było ani jednej instytucji edukacyjnej, która dawałaby zawód zootechnika w pszczelarstwie. Polska była wówczas najlepszą opcją.
 źródło:  https://zem-nn.ru/?p=25364

 

p.s. - Ciekawostka - linkowana powyżej strona bez powodu na drugi dzień zniknęła. Zrzuciłem tylko na potwierdzenie prawdy fragment ekranu ze śladem jej guglania.

 

Screenshot 2023-12-16 at 10-27-36 Дочь Анна осваивает профессию пчеловода - Szukaj w Google.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, robinhuud napisał:

He he - Nik - prostuję:

 Дочь Анна осваивает профессию пчеловода в одном из учебных заведений Польши. Там же получила образование старшая Дарья и сейчас с мужем развивает бизнес в этой отрасли. Дочери уехали за границу ещё до нынешних событий. Причём не случайно. В нашей области не осталось ни одного учебного заведения, где бы давали профессию зоотехника по пчеловодству. Польша на тот период была оптимальным вариантом.


Jak para w Pszczelej Woli poszła w gwizdek😀:


Jaki gwizdek? Na raze dewczynam nezle powodise :)

 

p.s. - Ciekawostka - linkowana powyżej strona bez powodu na drugi dzień zniknęła. Zrzuciłem tylko na potwierdzenie prawdy fragment ekranu ze śladem jej guglania.

Pewne na tym resurse de som ta strona, po statystyke zobaczyli zainteresowane z Polski i stronu zablokowali na wshelki wypadek :)

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Klimat ciepleje, wojna szaleje, a żyć trzeba. Poprosił mnie Nikołaj z Białorusi, bym na forum Polanki umieścił w "ruskim" wątku ukraiński filmik o nowych pasożytach pszczół, które są już w Rosji i na Ukrainie, a u nas i na Białorusi pewnie niebawem będą problemem. Kto rozumie po rusku niech posłucha, kto nie rozumie ten trąba, ale nie będzie miał problemów z kontrwywiadem i IPN-em. Mówią, że ASF podrzucił nam Łukaszenka. Kto podrzuci te kleszcze? Czy zmuszą one nas do stosowania izolatorów? Nasza nauka chyba śpi w dołkach startowych. Dzięki Nikołaj!

Dopisuję: w filmie pokazano jak praktycznie za pomocą dłutka pszczelarz może stwierdzić obecność tego paskudztwa w ulu.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak na marginesie filmu - skoro wkracza do nas nowa choroba, choć wcześniej u nas opisywana (choćby przez Prof. Woyke) i będziemy coraz częściej musieli ją nazywać, to może weźmy przykład z nazewnictwa używanego na Ukrainie :  Tropilaelapsoza /Tropilelapsoza - stan chorobowy, Tropilaelaps- osobnik wywołujący chorobę.

Unikniemy nieporozumień takich jak z Varroa - warroza (pisaliście o tym w wątku PolankaTV przy okazji recenzowania ostatniego filmu).

Варроатоз (у просторіччі варроз) — захворювання медоносних бджіл, яке викликається кліщом Varroa destructor[1].https://uk.wikipedia.org/wiki/Вароатоз

Warroatoza - stan chorobowy, warroza - roztocz wywołujący chorobę.

 

A tak w ogóle sprawa, wg mnie wymaga osobnego, wątku tylko jej poświęconemu.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

×
×
  • Dodaj nową pozycję...