Skocz do zawartości
an500

UCZTA DUCHOWA

Rekomendowane odpowiedzi

 U C Z T A      D U C H O W A

 

 

20 grudnia 2017r na Sesji plenarnej  Zgromadzenia  Ogolnego ONZ w Nowym Jorku uchwalono, ze: 20 MAJ będzie obchodzony jako"  SWIATOWY DZIEN PSZCZOLY"

 Z tej okazji Prezes Stowarzyszenia Pszczelarzy Ziemi Lipskiej Pan Krzysztof Wiatrowski oraz Starosta Bartny Klubu Przyjaciol Krainki Pan Czeslaw Skrzek zapraszaja  na  " UCZTE DUCHOWA" pszczelarzy oraz adeptow pszczelarstwa.

Jak dbac o pszczoly powie tworca preparatu  zapobiegającego wytruciom pszczol profesor Mariusz  Gagos / będzie można nabyc ten preparat/.

  Czeslaw Jung to znany mistrz pszczelarski o dlugoletniej praktyce pszczelarskiej i ziololeczniczej, będzie drazyl temat gospodarki pasiecznej.

Starosta Bartny  podzieli się doświadczeniem  z stosowaniem jaskółczego ziela w zwalczaniu nosemozy oraz  będzie mozliwosc nabycia matek pszczelich..

Na spotkanie  przedstawiciele pszczelarzy zaprosili wladze Powiatowe i Samorzadowe oraz Pania Dyrektor LCK i Dyrektor Stowarzyszenia Pszczelarzy  Polskich "Polanka" oraz zaprzyjaźnionego przedstawiciela Ostrowieckich Pszczelarzy Pana  Jozefa Misiure.

 

 "Uczta   Duchowa"  odbedzie się w dniu 20 maja 2018 r. o godz . 15.00  w "Pasiece nad Zrodelkiem"  Andrzeja Ruszkiewicza przy ul. Soleckiej

 

 Wstep wolny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgodnie z przedstawionym wyżej zaproszeniem, w ramach obchodu Światowego Dnia Pszczoły, odbyła się w Lipsku ta zapowiedziana  przez organizatorów impreza. Obecnością swoją zaszczyciły ją przedstawiciele władzy samorządowej, oraz wielu pszczelarzy z rodzimej organizacji oraz ościennych, którzy ze sobą korzystnie współpracują. Impreza ta odbyła się w bardzo urokliwym miejscu, wyjątkowo przydatnym do prowadzenia tam pasieki. Pszczoły wesołym brzękiem wyrażały zadowolenie, nie tylko z warunków stworzonych im przez  gospodarza, ale także nie miały nic przeciwko zebranym w pobliżu uczestnikom spotkania. Pasieka ta, typowo stacjonarna, w ulach warszawskich zwykłych i poszerzonych, można by rzec, typowa dla terenów województwa Mazowieckiego, oczywiście patrząc historycznie.  Wśród wystąpień, jakie miały miejsce, mi osobiście brakowało choćby krótkiej wypowiedzi właściciela tej pasieki, na temat historii jej powstania, aktualnego stanu i zamierzeń na przyszłość , wobec aktualnych warunków i zagrożeń jakie stoją przed współczesnym pszczelarstwem. Z szacunkiem należy pochylić głowę nad chęcią działania lokalnych działaczy pszczelarskich, którzy aktywnie pracują nad upowszechnianiem wiedzy pszczelarskiej i tego co w pszczelarstwie potrzebne. Wytrwałości i zadowolenia z tego co robią, wypada im życzyć.

Pozdrawiam uczestników i organizatorów.

DSCF1378.JPG

DSCF1382.jpg

DSCF1381.jpg

DSCF1379.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

×
×
  • Dodaj nową pozycję...