Skocz do zawartości
robinhuud

walce drukowane 5,3 szerokość 12 cm

Rekomendowane odpowiedzi

Prawie gotowe walce 12 cm (węza 1/2 wlkp). Koronka - wydruk 3D. Wnętrze lite, zalane  poliuretanem o dużej twardości 95 Sh A. Łożyska kulkowe ze smarowaniem, przekładnia stalowa, hartowana. Trzeba dorobić wannę na rozdzielacz, lub prowadnice folii stretch i korbkę (dospawać samo ramię, tulejka w komplecie). Walcowałem nimi z sukcesem węzę, ale niektóre brakujące tu części zostały skanibalizowane do następnych prototypów rozwojowych. Komórka 5,3mm kąt 120°. Może się przydać pszczelarzowi używającemu ramek 1/2 wlkp, apipol itp. W ofercie plik  *. stl umożliwiający w razie czego wydruk 3D koronek walców zapasowych. Cena 400 zł.

IMG_20240409_113711212_HDR.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Istnieje możliwość wydruku koronki takich walców. Plik mogę wygenerować, ale potrzebna będzie drukarka do wysokich wydruków z nieruchomym stołem w osiach x-y. Na swojej z ruchomym w osi y stołem mogę drukować do długości 30 cm, ale przy takich długościach walca spada dokładność druku. Widziałem walce Lankoffa, ale się nim nie przyglądałem. Pamiętam, że były z ołowiu. Potrzebny byłby rozmiar komórki, ilość ząbków na obwodzie i długość walca. Średnica wewnątrz i zewnątrz. Teoretycznie jest możliwość wymiany ołowiu na plastik, ale musiałbym obejrzeć te walce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jaka jest wytrzymałość wałków drukowanych na drukarce? Moje walce Lankoffa przerobiły z 5 ton wosku i gdyby nie uszkodzenia mechaniczne powstałe najczęściej w wyniku przypadkowego zabrudzenia płytek woskowych  to zużycia na nich nie widać. W wypadku wałków drukowanych zaletą jest najpewniej cena.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak zmierzyć wytrzymałość walców. Tutaj z grubsza je zsunąłem i przewalcowałem na sucho bez mydlin i podgrzewania kawałek wosku w folii. Szybko, czysto i folia ma dopuszczenie do kontaktu z żywnością. Może walce powinny być nieco bardziej zwarte, nie chciałem ich na szybciora uszkodzić mechanicznie o siebie. Druk 3D szybko się rozwija. Tak pod względem materiałów jak i technologii. Zaletą jest niewątpliwie to, że wydruku można dokonać w dowolnej drukarni i w dowolnym, nawet dziś nieistniejącym materiale. W Łodzi drukują elementy jak z nierdzewki spekając laserem proszki. 95% wytrzymałości stali. Jednak drogo i na dziś tylko małe elementy do 10 cm wysokości. Ale kto wie co będzie jutro. Ołowiany Lankoff przy nie chwalęcy się moich odlewanych walcach mosiężnych czy aluminiowych to muzeum.

IMG_20240409_213208887.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

×
×
  • Dodaj nową pozycję...