Skocz do zawartości
Tomasz_J

Pozyskiwanie mleczka pszczelego w Japonii

Rekomendowane odpowiedzi

Obejrzałem film na YouTube jak pozyskuje się mleczko pszczele w Japonii.

Jestem wręcz zdumiony ile mateczników potrafi wychować japońska rodzina pszczela. Podają do jednego ula kilkaset larw do odciągnięcia. Nawet nie sądziłem, że tyle mateczników może odciągnąć jedna rodzina.

W załączeniu film o pozyskiwaniu mleczka pszczelego.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem ciekawy czym ten Japończyk przekłada larwy. Muszę przyznać, że idzie mu to znacznie sprawniej niż mnie. Do tego on jest w okularach, a ja to robię przy pomocy lupy i używam zwykłej łyżeczki. Chętnie bym sobie taki przyrząd kupił. Ja bawię się w miseczki woskowe. Oni to robią to w miseczkach plastikowych. Jestem zdumiony procentem odciągnięć mateczników na filmie. Widziałem, że tylko kilka miseczek nie zostało odciągniętych.

Tego co używał ten Japończyk jest podobne do tego co jest na stronie Łysonia:

https://lyson.com.pl/hodowla-matek-pszczelich/143-lyzeczka-do-przekladania-larw-czerwona-5903661524135.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Tomasz_J napisał:

Jestem zdumiony procentem odciągnięć mateczników na filmie. Widziałem, że tylko kilka miseczek nie zostało odciągniętych.

Tego co używał ten Japończyk jest podobne do tego co jest na stronie Łysonia:

Jest to dokładnie taki sam system .

A przyjęcia? nie pokazali na jakich sterydach te pszczoły jadą ;) muszą dostawać "kopa" odpowiedniego i rasa też musi być wyselekcjonowana.

Jedno się mi rzuciło w oczy ,na początku, czarny plastik a później  nierdzewne technologie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

×
×
  • Dodaj nową pozycję...