Tomasz_J
Użytkownik-
Liczba zawartości
29 -
Rejestracja
-
Ostatnia wizyta
Informacje o profilu
-
Przynależność
TAK
-
Zgoda
Tak
-
Na YouTube znalazłem filmik z prezentacją ula, w którym miód sam spływa z ramek do pojemników. Ul nazywa się ulem automatycznym. Według mnie to utopijna konstrukcja, która nie sprawdzi się w praktyce. Konstrukcja ula typu: czego to ludzie z nudów nie wymyślą. Znalazłem film z miodobrania z takiego ula. Na filmie, ten podbierany miód, jest dość rzadki.
-
Taka ciekawostka. Na Aliexpress 10 sztuk kosztuje 15 złotych, a u Łysonia 1 sztuka kosztuje 9,99 złotych. Chyba sobie kupię na Aliexpress. https://lyson.com.pl/hodowla-matek-pszczelich/143-lyzeczka-do-przekladania-larw-czerwona-5903661524135.html
-
Obejrzałem ostatni odcinek i mam kilka uwag. Jeśli pokazujecie obrazki, to pokazujecie je dłużej. Takie kilkusekundowe pokazywanie obrazków lub wykresów jest stanowczo za krótkie. Nie pozwala to użytkownikowi dokonać żadnej własnej analizy. Prośba, pokazujcie więcej obrazków i filmików w trakcie prezentacji. Jesteście sympatycznymi ludźmi, ale oglądanie Was przez znaczącą większość filmu jest nużące. Taką uwagę miałem też w stosunku do innych youtuberów, w tym do mojego bliskiego kolegi. Jest to wada większości youtuberów. "Gadające głowy" powodują znudzenie podczas oglądania filmu. Brakuje też mi przedstawiana naukowców, na których pracach się opieracie. Chciałbym zobaczyć zdjęcie tej naukowczyni, czy naukowca i krótkiej prezentacji, oprócz tylko podania nazwiska naukowca. Filmiki realizujecie w ciekawych miejscach i operator w trakcie Waszej prelekcji mógłby robić krótkie przebitki na otoczenie. Większość z nas nigdy tam nie była i prawdopodobnie nie będzie. A na koniec: film podobał mi się i dałem lajka. Czekam na następne.
-
Piotrze, jestem pod wrażeniem Waszej ciężkiej pracy. Filmy podobają mi się i oglądałem je wszystkie. Pod wszystkimi dałem lajki. Zdaję sobie sprawę jak ciężko buduje się coś od podstaw. Próbowałem znaleźć te filmy z wyszukiwarki YouTube i nie jest to proste. Wpisując hasła związane z pszczołami, nigdy nie pokazały mi się filmy Polanki. Być może jest jakiś problem z tag-owaniem filmów Polanki. Nie daję komentarzy, bo szczerze mówiąc, nie czuję się na tyle kompetentny, aby dyskutować o tematach, które poruszacie. Tematy, które poruszacie są ciekawe i opracowane przez naukowców. Aby o nich dyskutować należało by mieć wiedzę o tematach, które są poruszane. Być może jeden z tematów, powinien być mniej naukowy. Oglądam wielu pszczelarskich youtuberów i najlepsi polscy youtuberzy mają zasięgi w granicach 100 tysięcy wyświetleń, 18 tysięcy subskrybentów i 1,5 tysięcy lajków. Z kolei mój kolega Robert, który prowadzi niszowy kanał na YouTube ma w granicach 5 tysięcy wyświetleń, 1,5 tysięcy subskrybentów, 50 lajków. Kanał prowadzi od około 5 lat.
-
Piotr_S zareagował na odpowiedź w temacie: Polanka TV - Pszczele Wieści - o przyrodzie naukowo
-
Atena zareagował na odpowiedź w temacie: Polanka TV - Pszczele Wieści - o przyrodzie naukowo
-
Mam gorzką refleksję co do oglądalności filmów Polanki na Youtube. To co mnie zastanawia, to taka mała oglądalność filmów Polanki na Youtube i tak mało lajków. Być może polankowicze nie wiedzą o tych filmach.
-
Ta japońska metoda pozyskiwania miodu jest mało pracochłonna. Metoda na leniucha. Żadnych ramek. Żadnej węzy. Daje się na dół pusty korpus, a z góry zabiera się korpus z miodem. Aż mnie kusi, aby spróbować tej metody u siebie na jednym ulu. Te ich korpusy są mniejsze. Widzę w swoich korpusach, tę wadę, że moje korpusy mają wręgi i są większe. Do tego zaciekawiło mnie stosowane dmuchaw. Ja omiatam pszczoły miotełką, a na filmach z USA, Japonii, Australii, widzę, że tam pszczelarze stosują małe dmuchawy. Co o tym sądzicie?
-
Poniżej filmik youtubera Ciacho. On odymia pszczoły Apiwarolem jednokrotnie przez cały sezon. Ja stosuję paski Biowaru w sierpniu, wrześniu i odymiam Apiwarolem dwukrotnie w październiku. Według mnie, Kolega Ciacho podchodzi do walki z warrozą zbyt minimalistycznie. Zastanawiam się, czy ja z kolei nie męczę pszczół za mocno środkami chemicznymi.
-
Cześć, Obejrzałem filmik o tradycyjnym pszczelarstwie w Japonii i to co mnie zastanowiło, to przy miodobraniu nie używano podkurzacza. Pszczoły z ramek panie zganiały małą dmuchawą. Pszczoły były bardzo łagodne. Z tego co było napisane w tytule to pszczoły są z gatunku: Apis cerana japonica. Korpusy z miodem nie były duże, ale wyglądało na to, że są ciężkie. W korpusach nie było ramek, ani beleczek. Woszczyna trzymała się na kracie na najwyższym korpusie.
-
A teraz jak pozyskuje się mleczko w USA na farmie Noal Farm.
-
Jestem ciekawy czym ten Japończyk przekłada larwy. Muszę przyznać, że idzie mu to znacznie sprawniej niż mnie. Do tego on jest w okularach, a ja to robię przy pomocy lupy i używam zwykłej łyżeczki. Chętnie bym sobie taki przyrząd kupił. Ja bawię się w miseczki woskowe. Oni to robią to w miseczkach plastikowych. Jestem zdumiony procentem odciągnięć mateczników na filmie. Widziałem, że tylko kilka miseczek nie zostało odciągniętych. Tego co używał ten Japończyk jest podobne do tego co jest na stronie Łysonia: https://lyson.com.pl/hodowla-matek-pszczelich/143-lyzeczka-do-przekladania-larw-czerwona-5903661524135.html
-
Obejrzałem film na YouTube jak pozyskuje się mleczko pszczele w Japonii. Jestem wręcz zdumiony ile mateczników potrafi wychować japońska rodzina pszczela. Podają do jednego ula kilkaset larw do odciągnięcia. Nawet nie sądziłem, że tyle mateczników może odciągnąć jedna rodzina. W załączeniu film o pozyskiwaniu mleczka pszczelego.
-
Zdaję sobie sprawę z tego, że jest to ta sama substancja czynna. Z tego powodu mam dylemat i zastanawiam się, czy mam tak mało warrozy, czy też warroza uodporniła się na ten środek.
-
Odymiłem pszczoły Apiwarolem. Osyp warrozy był na poziomie pojedynczych sztuk na ul. Osyp warrozy badałem w 10 ulach. Paski Biowaru 500 włożyłem do uli około 25 lipca, po ostatnim miodobraniu. W ciągu sezonu wycinałem czerw trutowy, razem z woszczyną, którą pszczoły odciągały pod ramkami.
-
Używałem pasków Biowar 500. Nie zauważyłem warrozy na pszczołach. Za tydzień będę odymiał pszczoły Apiwarolem. Dam znać, czy miałem duży osyp warrozy. W zeszłym roku też używałem Biowar 500 i po odymieniu Apiwarolem, miałem pojedyncze sztuki osypanej warrozy. Według tego co wiem, to jeśli udaje Ci się zobaczyć warrozę na pszczołach, to rodzina jest zaatakowana przez warrozę w stopniu znacznym.
-
Ciąg dalszy: https://www.youtube.com/watch?v=PO8NdMczb18