Skocz do zawartości
ulabozek2

Jak to się robi.Zimowanie strutowiałej matki.

Rekomendowane odpowiedzi

Potrzebne trutnie bardzo wczesną wiosną ?To zazimuj rodzinę z strutowiałą matką powiedział Mistrz i nic więcej nie chciał powiedzieć. Ale jak to praktycznie się robi???

Matka strutowiała początkiem sierpnia, jest sporo pszczół robotnic ale czerw tylko garbaty. Ile i w jakim terminie podłożyć im ramek czerwiu na wygryzieniu? Rodzina jest już prawie zakarmiona. Zimuje 7+7 w ulu wlkp.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 No chyba szok i niedowierzanie na Naszym Forum, iż można próbować dyskutować o sprawach przyziemnych, związanych z podstawową pracą z pszczołami. Wszak to forum pszczelarskie a "cele wyższe"? 😉 Też ważne tyle ... aby nie dominowały bez reszty całego Forum.

Zapraszam chętnych do konwersacji na Forum i wyrażania swoich opinii nadto ... do dzielenia się swymi doświadczeniami w pracy z pszczołami - z pozostałymi uczestnikami dyskusji.

Pozdrawiam ... Leszek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taka to dobra zmiana, że aż serwery się grzeją od dyskusji uciemiężonych przez Robina i Karpackiego, którzy w końcu mogą dojść do głosu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zarówno Robin jak i Karpacki dostali dwa tygodnie temu na PW pytanie o problemy poruszane w niektórych moich postach. Nie chciałam zaśmiecać tak zacnego i wyjątkowego  forum przyziemnymi problemami . Robin się wymiksował z odpowiedzi. Karpacki odpowiedział długo ale minął się z pytaniem.  Dlatego te dwa posty ( gilceryna +ks, korpusiki 4 ramki) pojawiły się na forum. Ale spoko, mi się tematy do dyskusji na forum wyczerpały. Dyskusji jako takiej też nie ma. Trochę cierpliwości p. cayose , wrócą p. Robin i Karpacki w swoim stylu. Nie ma szansy by to forum stało się bardziej prozaiczne i przyziemne. Wiele lat , wiele pracy włożyli panowie Robin i Karpacki aby takie było jak jest i tego się nie odkręci. Żałuję nawet źe coś tam napisałam na forum bo pewnie jak wrócą to mi się oberwie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

×
×
  • Dodaj nową pozycję...