Skocz do zawartości
Atena

Nawłoć

27 postów w tym temacie

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Warroza
W dniu 25.08.2023 o 17:01, tarczewski napisał:

Czytam, czytam i się zastanawiam jak to jest  z tą rośliną. Obecnie, rzeczywiście na nieużytkach są duże połacie, pięknie kwitnącej nawłoci. Ciekawe jakie to rodzime kwitnące rośliny mogły by na tych terenach nawłoć zastąpić.To fajna kolorowa roślina. Osobiście niewiele zbieram miodu z nawłoci.

Tu akurat ciekawe zjawisko występowania obok siebie na tym samym terenie nawłociowiska i łąki na Lubelszczyźnie.
https://tube.pol.social/w/7BXMcikB6NjSWS1fb1fgRh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie przed godziną wróciłem z pasieki którą mam na Lubelszczyźnie  Zamiast karmienia, będzie jeszcze trochę roboty z miodem nawłociowym. Pomimo zawirowań pogodowych i rejonów suszy pszczoły coś przyniosły. Niektóre rodziny przyniosły  nawet do ramek nadstawkowych, a te które już bardziej czuły zbliżającą się jesień, zalały ładnie po kilka ramek w gniazdach . Trzeba wziąć zapasowe ramki i myślę że po 2-3 ramki z przeciętnej rodziny spokojnie się uzbiera. Będzie tego około 100 ramek. Jak by nie patrzeć, na cukier starczy.  Najtrudniej będzie niektórym wytłumaczyć, że ten miód mam dzięki temu że pszczoły wędrują , a nie od ukraińskiego handlarza .  Pozdrawiam .

Wczoraj kiedy pisałem ten post szumiała mi w głowie 550 kilometrowa  trasa  w 30 stopniowym upale i z jedną nawałnicą na jaką trafiłem w rejonie Tarnowa. Zapomniałem więc dodać , że podczas tego, co miałem do wykonania w pasiece, nie zauważyłem żadnego nienaturalnego zapachu, a i z wnętrza uli, nic nie "capiło".  Może to właśnie charakteryzuje miód nawłociowy z importu, o którym były wzmianki na tym forum?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

×
×
  • Dodaj nową pozycję...