Skocz do zawartości
Piotr_S

Nowe rozdanie

Rekomendowane odpowiedzi

Załączam jeden z dokumentów, który był podstawą wygłoszonego sprawozdania zarządu na Walnym zebraniu członków.

 

Ponieważ nawet pytla się niecierpliwi (http://forum.spp-polanka.org/topic/41-kawiarenka-pytli/page-12?do=findComment&comment=5492), oto krótkie sprawozdanie z działań w których brałem udział w ostatnim czasie. Wiele z nich wynika wprost z ustaleń Walnego Zebrania, inne ze zdarzeń w środowisku, jeszcze inne z ustaleń sprzed miesięcy.

 

1. Już to widzicie na forum i stronie głównej. Mamy nowych ludzi - naprawdę świetnych - którzy już działają. Widać to w obsłudze zakupu syropów i uzupełnieniu ekipy moderatorów i webmasterów. Mówię Wam - będzie lepiej. Nie to, że taki skromny jestem i oni zrobią to lepiej niż ja, bo są chętni, ale naprawdę to są koledzy z ogromnym potencjałem i naprawdę zrobią to lepiej niż ja, bo stać ich na to. Im nas więcej do pracy, tym więcej efektów możecie się spodziewać.

âJuż widzę, jak po każdym poprzednim Walnym Zebraniu, zniecierpliwienie. To wszystko powinno być już. Dotychczasowe sprawozdania są "kuriozalne", czy tam "śmieszne", zarząd nadal "nic nie robi" itp. Przepraszam, jeśli nie cytuję wprost, czasu nie ma by szukać. Oto dalsza porcja konkretów.

 

2. 7 marca wraz z Elżbietą Kowalczyk miałem okazję wziąć udział w kawałku 54 Naukowej Konferencji Pszczelarskiej w Puławach. Ela uczestniczyła w całości. Efektem jest zaproszenie Pana dra Benedikta Polaczka na nasze jesienne spotkanie. Zbyt krótko byłem na Konferencji by o niej się rozpisywać (niestety to są dni robocze) ale o tym znajdziecie dużo informacji w sieci.

 

3. Spotkanie 15 marca na Konferencji Pszczelarskiej w Łosiowie. Czekamy na relację Darka Miciuka, który reprezentował tam Polankę.

 

4. Spotkanie 16-17 marca na Walnym Zebraniu Sprawozdawczym Stowarzyszenia Pszczelarzy Zawodowych. Wspaniały czas, dużo dobrych rozmów, bezpośredni kontakt także z nowym prezydentem PZP Panem Waldemarem Kudłą. Wrażenia? - to było moje pierwsze z nim spotkanie, wrażenia takie, jakich moglibyśmy się spodziewać. Wzajemne deklaracje współpracy dla dobra pszczelarstwa, hasło nowego prezydenta "Łączą nas pszczoły" bliskie jest zarówno nam jak i zawodowym. Od ręki podpisaliśmy wspólne pismo trzech ogólnopolskich organizacji i Greenpeace'u do Ministra Rolnictwa o utrzymanie moratorium na kluczowe neonikotynoidy. Wrażenia osobiste? - rzeczowy człowiek, ważący swoje słowa, podkreślający, że potrzebuje czasu na rozeznanie się we wszystkich kwestiach, nie ukrywający trudności (że np. nowy zarząd nie miał jeszcze czasu by długo i szczerze porozmawiać bo 8 dni to naprawdę za mało i nawet formalne kompletowanie dokumentacji nie zostało jeszcze zakończone) co ja osobiście wolę od entuzjastycznych "misiaczków", które później bywają bez pokrycia. Generalnie, moje nadzieje na to, że "będzie dobrze" wzrosły po tym spotkaniu.

âZawodowi szykują nową akcję promocyjną na rzecz wszystkich pszczelarzy. Trochę za wcześnie o niej mówić ale postaramy się wziąć w niej udział.

 

5. 18 marca, wizyta w - prawdopodobnie - ośrodku, w którym odbędzie się nasze jesienne spotkanie. Czy tak będzie, zobaczymy w nadchodzącym tygodniu, gdy dotrze oferta z cenami. Jeśli chodzi o ośrodek, w niczym nie ustępuje Bukowinie. Będziecie zadowoleni. Szykujcie się z całymi rodzinami na drugi weekend listopada.

 

6. Spotkanie dziś, 19 marca, w polankowym klubie pszczelarzy w Dąbrowie Tarnowskiej - historycznie pierwszej polankowej organizacji terenowej przyjętej do Stowarzyszenia jeszcze za prezesury Elżbiety Kowalczyk. Z punktu widzenia obserwatora, bardzo dobre spotkanie. Merytoryczne, z kompetentnie przekazanymi pszczelarzom informacjami o najważniejszych czynnościach do wykonania teraz, wiosną. Te informacje to nie zbiór "youtubowych mądrości" ale konkretne elementy gospodarowania oparte na naukowych podstawach i przepuszczone przez filtr zdrowego rozsądku. Naprawdę jestem pod wrażeniem poziomu wielu pszczelarzy stamtąd.

 

Z czasem będzie się pojawiało więcej informacji. W nadchodzącym tygodniu jeszcze nas  czeka bardzo ważne spotkanie w sejmowej Komisji Rolnictwa i gala Pszczelarza Roku (trzymajcie kciuki za naszych), większość z nas pracuje i te działania są kradzionym czasem zarówno w pracy jak i w rodzinach, ale to się już wkrótce uspokoi i wy wszyscy (nie tylko czarg) doczekacie się zarówno pism przychodzących i wychodzących, także tych historycznych, które na poprzednim serwerze były już udostępnione. Oczywiście z naciskiem na nowe oraz innych informacji, które powinny się pojawić.

 

Także komplet uchwał i reszta materiałów z Walnego się pojawi. Nie oczekuję zrozumienia od osób, od których wiem, że go nie dostanę, ale jeśli dacie nam czas i nie będą Wam te wszystkie ważne informacje potrzebne na już - dostaniecie je. Dzięki nowym osobom i lepszej organizacji, będzie tych informacji więcej i będą lepsze. I wyjdzie na moje - osoba prezesa wcale nie musi być kluczem i sednem organizacji. Kluczem i sednem powinna być współpraca członków stowarzyszenia wokół wspólnych celów. Piszę, ze będzie lepiej niż było, wierzę w to, ale mam świadomość, że jest jeszcze sporo rezerw. Ciągle czekamy także na następne osoby do roboty (Mariusz - też się szykuj ;) - jeśli nie od razu znajdziemy zadanie dla kogoś chętnego, znajdziemy je trochę później).

Podsumowanie kadencji + plany na now

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

×
×
  • Dodaj nową pozycję...