Skocz do zawartości
Gość robert

Co to znaczy miód koszerny?

Rekomendowane odpowiedzi

Gość robert

Jeśli ktoś zna zasady koszerności produktów spożywczych to proszę o interpretację koszerności miodu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, robert napisał:

Jeśli ktoś zna zasady koszerności produktów spożywczych to proszę o interpretację koszerności miodu.

Koszerny jest miód nektarowy. Opiera się to na tym, że co prawda pszczoła sama w sobie nie jest koszerna, ale ona nie tworzy miodu, tylko przetwarza nektar kwiatów, który jest koszerny. Natomiast miód spadziowy jest przetwarzaniem wydalin owadów, które nie są koszerne, więc nie jest koszerny.

Ale ja Ci certyfikatu koszerności nie wystawię...☺️

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość robert
15 godzin temu, jjb napisał:

Koszerny jest miód nektarowy. Opiera się to na tym, że co prawda pszczoła sama w sobie nie jest koszerna, ale ona nie tworzy miodu, tylko przetwarza nektar kwiatów, który jest koszerny. Natomiast miód spadziowy jest przetwarzaniem wydalin owadów, które nie są koszerne, więc nie jest koszerny.

Ale ja Ci certyfikatu koszerności nie wystawię...☺️

Ok . Wyjaśniłeś mi , bo nie rozumiałem na czym w miodzie to polega. Moje ilości są koszerne dla mojej rodziny.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z koszernością owadów sprawa nie jest prosta i oczywista. Być może miód spadziowy od niektórych owadów, mających tylne łapki dłuższe od przednich jest jednak koszerny. Rabini plączą się w poglądach i narzekają, że zaginęła dokumentacja źródłowa: https://www.ekumenizm.pl/religia/judaizm/niejasna-koszernosc-szaranczy/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

×
×
  • Dodaj nową pozycję...