Skocz do zawartości

Zdjęcie

Odszkodowania za misia

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 kurpiu

kurpiu
  • Użytkownik
  • 1 postów

Napisano 29 lipiec 2019 - 07:31

Czy szanowni Państwo mieli Przyjemność (lub nie) gościć w ostatnim czasie niedźwiedzia na pasiece? Jeśli mieliście taki incydent to czy występowaliście o odszkodowanie za powstałe szkody? Jaką otrzymaliście odpowiedź od organu decyzyjnego?

Załączone pliki

#2 Gość_marbert_*

Gość_marbert_*
  • Gość

Napisano 29 lipiec 2019 - 14:34

Jestem mocno zaskoczony. Mój tata cztery lata temu dostał jedynie wiadomość iż pula środków na bieżący rok została wyczerpana i odszkodowanie otrzyma w nowym roku i tak też się stało.

W roku następnym dostał propozycję otrzymania pastucha od WWF w zamian za zrzeczenie się ewentualnego odszkodowania w przyszłości. Ja też z takiego skorzystałem.

Myślę że w przedstawionym przez kolegą piśmie jest spora nadinterpretacja przepisów przez RDOS w Krakowie.Polecam adwokata i natychmiastową pisemną odpowiedz.

#3 rafał

rafał
  • Użytkownik
  • 157 postów

Napisano 01 sierpień 2019 - 13:00

tak samo odpowiadają pszczelarzom na Podhalu

tak jak by pastuch elektryczny był w 100% zabezpieczeniem przed niedźwiedziem

a jak ma wyglądać "bezpośrednia ochrona po zmroku"? - czy pszczelarz ma walczyć w nocy z niedźwiedziem? 

ja bym się nie odważył siedzieć na pasiece z siekierą czy widłami w nocy

ile by kosztował miód jak bym musiał zabezpieczyć "bezpośrednią ochroną" pasieki

co na to związki pszczelarskie?

w podobnym tonie zbyli mnie w sprawie szkód spowodowanych przez dzięcioły 

w załączniku jest wyjaśnione skąd to się wzięło: wyrok Trybunału Konstytucyjnego z z 28 września 2015r

Załączone pliki

#4 truten

truten
  • Użytkownik
  • 19 postów

Napisano 13 sierpień 2019 - 20:12

Witam   Jak to jest możliwe że w jednym nadlesnictwie należy się odszkodowanie , a w innym nie.  Może odszkodowanie zależy od urzędnika . Myślałem że przepisy, ustawy są jednakowe w całej Polsce

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych