Skocz do zawartości
kurpiu

Odszkodowania za misia

Rekomendowane odpowiedzi

Czy szanowni Państwo mieli Przyjemność (lub nie) gościć w ostatnim czasie niedźwiedzia na pasiece? Jeśli mieliście taki incydent to czy występowaliście o odszkodowanie za powstałe szkody? Jaką otrzymaliście odpowiedź od organu decyzyjnego?

20190729075719980.pdf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość marbert

Jestem mocno zaskoczony. Mój tata cztery lata temu dostał jedynie wiadomość iż pula środków na bieżący rok została wyczerpana i odszkodowanie otrzyma w nowym roku i tak też się stało.

W roku następnym dostał propozycję otrzymania pastucha od WWF w zamian za zrzeczenie się ewentualnego odszkodowania w przyszłości. Ja też z takiego skorzystałem.

Myślę że w przedstawionym przez kolegą piśmie jest spora nadinterpretacja przepisów przez RDOS w Krakowie.Polecam adwokata i natychmiastową pisemną odpowiedz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak samo odpowiadają pszczelarzom na Podhalu

 

tak jak by pastuch elektryczny był w 100% zabezpieczeniem przed niedźwiedziem

 

a jak ma wyglądać "bezpośrednia ochrona po zmroku"? - czy pszczelarz ma walczyć w nocy z niedźwiedziem? 

   ja bym się nie odważył siedzieć na pasiece z siekierą czy widłami w nocy

 

ile by kosztował miód jak bym musiał zabezpieczyć "bezpośrednią ochroną" pasieki

 

 

co na to związki pszczelarskie?

 

w podobnym tonie zbyli mnie w sprawie szkód spowodowanych przez dzięcioły 

w załączniku jest wyjaśnione skąd to się wzięło: wyrok Trybunału Konstytucyjnego z z 28 września 2015r

dzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam   Jak to jest możliwe że w jednym nadlesnictwie należy się odszkodowanie , a w innym nie.  Może odszkodowanie zależy od urzędnika . Myślałem że przepisy, ustawy są jednakowe w całej Polsce

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

×
×
  • Dodaj nową pozycję...