Skocz do zawartości
Mlody

pompka do plynnego wosku

Rekomendowane odpowiedzi

Hej czy ktos spotkal sie w polsce z taką metalowa pompką do napierania wosku jaką ma ten pan?

to jest cos genialnego, czy wiecie gdzie cos takiego moge kupic?

widac te pompke w 1, 12 minucie tego filmiku

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej czy ktos spotkal sie w polsce z taką metalowa pompką do napierania wosku jaką ma ten pan?

to jest cos genialnego, czy wiecie gdzie cos takiego moge kupic?

widac te pompke w 1, 12 minucie tego filmiku

 

Hej, a po jaką cholerę Ci takie badziewie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten pan pracuje czyms takim do łączenia plastrow ze soba albo doprzytwierdzania woszczyny do ramek. 

Z reszta on jak widac na filmach wcale nie stosuje drutu, a jedynie przytwierdza kawalek woszczyny do ramki przy pomocy takiego plynnego wosku i pszczoly całą ramke odbudowują same bez węzy i bez zakładania drutu.

to chyba jest ciekawy pomysł nie uwazacie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Młody, mam wrażenie że nie zrozumiałeś tego filmiku. Ten tłusty pan pokazuje jak bez przekładania larw, a przy pomocy palca miażdżącego jajeczka i larwy jednodniowe wyhodować sobie matki. U nas też nikt w ramkach hodowlanych nie stosuje drutowania mateczników, bo matek nie trzeba wirować. One same się wygryzają. Ta pompka to duży zakraplacz. Kup sobie gruchę do przedmuchiwania lutów i osadź ją na metalowej rurce dobrze trzymającej ciepło (jak już musisz ją mieć). Ja w celu przyklejenia miseczek woskowych do ramki hodowlanej stosuję lutownicę, lub lupę (soczewkę - jak jest słoneczko). Na jego miejscu używałbym młodszej woszczyny i nie hodował mam od startu niehigienicznie. Gniecenie i cięcie nożem komórek i pszczół może prowadzić do rozmnożenia obu nosemoz. Napisz coś więcej o zauważonym przebłysku geniuszu made in US, bo ja go nie widzę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej robinhuud. film zrozumialem o czym jest. Mi nie chodzi o zakladanie drutu na ramce hodowlanej tylko na zwykłej ramce. 

Pan wycina kawalek woszczyny z ramki, na której widac ze nie ma drutu. 

Na innym filmie widzialem jak dokleja kawalek woszczyny do pustej ramki a pszczoly odbudowują reszte- bez zakładania drutu itp.

hmm czyli ta pompka to nie jest profesjonalny sprzet tylko jakis kombinowany?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś Młody ściemniasz.

Gdyby gość chciał wyciąć larwy jedno - dwudniowe pod mamusie i miał o tym pojęcie, cięcie prowadziłby po elipsie. Ponieważ tnie poziomo, domniemuję że ma poziome drutowanie.(W USA można kupić drutowaną węzę do stosowania w plastikowych ramkach, jak również plastikową, która po "pomalowaniu" woskiem służy pszczołom jako kanwa. Ta ostatnia nie wymaga drutowania) Nie rozumiem dlaczego twoim celem jest ramka z naturalnie odbudowaną woszczyną bez drutowania. Dlaczego idziesz pod prąd? Nie stosujesz miodarki i tłuczesz plastry tłuczkiem do ziemniaków? Jeżeli tak, to wygugluj sobie ul TBH. Chcesz zaoszczędzić na węzie, czy masz dość węzowego syfu z Ukrainy, który zalał nasz rynek?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

×
×
  • Dodaj nową pozycję...