Skocz do zawartości
Pszczółka Agata

noworoczne plany

Rekomendowane odpowiedzi

Tradycyjnie z końcem roku robimy podsumowania, a z początkiem dalekosiężne plany. Jak tam prognozujecie swoje działania na 2022? Powiększacie czy ograniczacie pasiekę, przechodzicie na automatykę czy pozostajecie w kręgu metod klasycznych, rozwijacie swoje umiejętności w jakimś szczególnym kierunku, a może zostawiacie wszystko bez zmian, bo lepsze, jest z założenia, wrogiem dobrego? 

U mnie plany powoli się krystalizują. Na razie postawiłam, jak co roku ;) , na rozwijanie reprodukcji matek, tj. chciałabym wyhodować więcej niż 10. Do tej pory, po mnóstwie pomyłek i niesprzyjających warunków pogodowych, nie mogę się jeszcze pochwalić specjalnymi sukcesami, ale liczę, że w tym sezonie pójdzie mi lepiej. Do tej pory bazowałam na ramce Jentera, w tym roku popróbuję miseczek z wosku i przekładania larw. Mam teraz trochę więcej czasu i chcę zrobić sobie taką elegancką ramkę do wychowu matek, jak to prezentowano nam na wykładach w Bukowinie.

Pasieki już nie powiększam, trzeba czasem pójść po rozum do głowy, i znalazłam sposób na swoje szaleństwo - nie kupuję więcej uli. To mnie w pewnym stopniu stopuje, chociaż rojnice kuszą czasem.  

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

×
×
  • Dodaj nową pozycję...