Skocz do zawartości
an500

Produkt Polski

Rekomendowane odpowiedzi

"Nowelizacja Ust. o jakosci handlowej art. rolno spozywczych zaklada, ze jesli dany produkt  spozywczy zostal wytworzony w Polsce, do tego z polskich skladnikow bedzie oznaczony jako "produkt polski" "wiecej na www: superbiz.se.pl

 

Czy to dotyczyc bedzie Nas pszczelarzy? zapewne  - Tak

 

Czy firmy "miodowe" zrzeszone w PZP  opuszcza  ta organizacje?  zapewne  - Tak

 

Czy ten czlonek straci bata ?  zapewne tak.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego an500, po 3 piwach myślę tak:

Mieszaniny miodów z krajów Unii i spoza niej wymagają mieszania, więc są to produkty przetworzone. Jako takie więc nie podlegają sprzedaży bezpośredniej w marketach w rozumieniu rolniczym, bo taka forma przynależy się tylko rolnikom na bazarkach i w gospodarstwach rolnych. Gospodarstwa pasieczne nie są gospodarstwami rolnymi, więc nie podlegają projektom ustaw. Mieszacze by być wporzo wobec prawa, muszą stać się rolnikami. Wystarczy, że na słupa kupią 1 ha przeliczeniowy. Wtedy będąc rolnikami, by handlować "miodem" na tiry nie muszą być pszczelarzami. Bycie pszczelarzem nic nie znaczy i nie kosztuje. Ja stałem się pszczelarzem bez Pszczelej Woli poprzez zasiedzenie (rolnikiem również). Będąc zwykłym pszczelarzem nie sposób awansować na rolnika, czy mieszacza bez mezaliansu.

Pan Rolnik ma chociaż wiele definicji.

Pan pszczelarz - żadnej. No może tą z 1982 roku zdefiniowaną przez szeregowca Wojtka Jaruzelskiego i jego pogrobowca - trupa członka organu..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

×
×
  • Dodaj nową pozycję...