Skocz do zawartości

górski_pszczelarz

Użytkownik
  • Liczba zawartości

    25
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Odpowiedzi dodane przez górski_pszczelarz


  1. Jest jak jest.Jak są plany na zakupy to trzeba kupować a faktura na potem-po podpisaniu umowy.

    To do dogadania z dostawcą.

    A co z datą dokonania płatności na przelewie? Fakturę można opóźnić, ale bez zapłaty nikt Ci sprzętu nie przywiezie. 


  2. Czy coś może wiadomo kiedy mniej więcej będą zawierane umowy na refundację sprzętu pszczelarskiego? Przesunął się mocno tegoroczny termin składania wniosków, a jak wygląda sytuacja z ich rozpatrywaniem? Pytam z czystej ciekawości, ponieważ muszę zaplanować zakup sprzętu na przyszły sezon, a sytuacja jest odmienna niż w poprzednich latach


  3. Zostawić u siebie, oczywiście podpisaną. To niedopatrzenie zostanie naprawione częściowo w weekend w Puławach, a w pozostałych przypadkach poprzez dosłanie pocztą brakującego egzemplarza, który trzeba będzie odesłać.

    Kiedy można się spodziewać listu z drugą umową? Oczywiście nie popędzam, bo nie o to mi chodzi tylko chciałbym znać przyblizony termin jeśli to możliwe :)


  4. mam takie szybkie pytanie żeby nie zawracać głowy niepotrzebnie koordynatorom projektów. Dostałem umowę na zakup sprzętu listownie (jakiś tydzień-2 tyg temu). Czy mam ją podpisać i odesłać czy to jest umowa już dla mnie? Niestety nie mam żadnego opisu, a w umowie napisane jest, że wydana została w 2 jednakowych egzemplarzach. 


  5. a czy ktoś może wytłumaczy osobie, która do tej pory nie korzystała z refundacji o sposobie postępowania? Na początku roku należało wypełnić ankietę dotyczącą chęci zakupu sprzętu (bodajże do końca kwietnia 2015). Rozumiem, że wypełniona ankieta została zarejestrowana i co dalej? Kiedy można spodziewać się jakiejś informacji czy nasz zakup będzie podciągnięty pod refundację? Kiedy można dokonać zakupu? itp. Dla osób korzystających rokrocznie nie stanowi to problemu, natomiast ktoś kto chciałby skorzystać pierwszy raz nie ma żadnych informacji. Na stronie Polanki wcześniej był wykaz osób zajmujących się poszczególnymi tematami KPWP, obecnie widnieje tylko informacja z 2.09.2015 "Umowy z ARR na kolejny rok zostały wczoraj podpisane. Za kilka dni przedstawimy zasady korzystania z programów, które zasadniczo nie różnią się od ubiegłorocznych." A informacji jak nie było tak nie ma, a już jest 21 październik.


  6. Witam wszystkich. Jestem posiadaczem 50 rodzinnej pasieki. Jestem dość młodym pszczelarzem w wieku 30 lat i 10 letnim doświadczeniem. Mieszkam w Małopolsce w rejonie Beskidu Wyspowego. Oprócz standardowej produkcji miodu zajmuję się również hodowlą matek pszczelich. Do Stowarzyszenia Polanki należę od stycznia bieżącego roku. Oczywiście pszczoły to moje największe, ale nie jedyne hobby, a teraz już nawet drugi zawód. Poza pszczołami druga moja największa pasja, którą ćwiczę od ponad roku to mieszane sztuki walki czyli MMA. Dość aktywne życie przydaje się podczas sezonu kiedy trzeba dźwigać korpusy z miodem :)

    W pasiece posiadam pszczoły wielu ras, jednak trzon produkcyjny stanowią pszczoły Buckfast i Elgon, które wbrew panującej opinii bardzo dobrze spisują się w moim terenie spadziowym. Gospodaruję na ulach wielkopolskich, troszkę ciasne, ale przez tych ładnych parę lat nauczyłem się na nich gospodarować i raczej nie zamierzam ich zmieniać na inne. Pasieka ma zarejestrowaną sprzedaż bezpośrednią od września tego roku, no i oczywiście ciągle jest udoskonalana na tyle na ile pozwalają mi fundusze. 

×
×
  • Dodaj nową pozycję...